Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Fiatalok! Ti mikor, kb. hol,...

Fiatalok! Ti mikor, kb. hol, mennyiért és miből vettetek első lakást?

Figyelt kérdés

Légyszí picit részeltesebben írjátok le, hogy hogy tettetek félre, stb.

Mennyi volt a szülői támogatás, ha volt?


2018. márc. 12. 12:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten, lassan 3 éve, fele hitel, fele szülői támogatás, az én pénzem pedig nagyjából a felújítás és egyéb költségek. Azóta mindent én fizetek természetesen (törlesztés, rezsi, esetleg javítás, kell valami stb)
2018. márc. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
Eszem ágában nincs... tök felesleges, most épp 1000km-re élek otthonról, és a munkánk miatt random, hogy mikor kell másik országba utazni 2-3 évre.
2018. márc. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

14milliós kissebb lakás, felújítottuk, Budapest, Zugló.


Félretettünk+hitel, szülők nincsenek jó anyagi helyzetben jelenleg, szerencsétlen körülmények miatt sem, szóval tőlük egyáltalán nem számíthattunk ilyenre. Idén fizetjük ki, ha eladjuk, pár hónapig ismerősnél albiban lakunk, míg találunk nagyobb lakást. Olcsóbban jött ki így is, mintha albérletben laktunk volna.

2018. márc. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

3. És hány évesek vagytok? Mennyit fizettetek ti és mennyi a hitel?


Az a baj, hogy én ugyan egyedül vagyok, de így is keresek annyit mint sok esetben egy pár... Mégsem jön ki nekem sehogy sem, hogy mások 30 alatt hogy vesznek, akár hitelre 15 millió körüli lakást (azt most hagyjuk, hogy ennyiért én kb. nem is találok Budapesten).


25 vagyok, a keresetem nettó 430. Jelenleg albérletben vagyok, erre és kajára, tisztálkodásra, utazásra, vagyis mindenre kell költenem havi 200 000 Ft-ot minimum...

2018. márc. 12. 15:56
 5/10 anonim ***** válasza:

Régebben (olyan 10 éve) nagyon olcsón, 8-10 milliókért mentek a lakások. 3-5 millió kezdő összeget meg alapvetően egy átlagos család is ki tudott köhögni a többire meg vettek fel hitelt.


Manapság neccesebb a helyzet, 15-20 millió alatt lassan a Hős utcában nem kapni lakást kis túlzással és az agglomeráció is drágul, kiépül.


Amúgy én 2 éve dolgozom, ez alatt félretettem 5+ millió forintot. Ha így haladok, akkor még 2 év és meglesz a kezdő részlet, 31-32 éves koromra ha hitellel is, de saját lakásom lehet. Addig meg marad a szoba bérlés.

2018. márc. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szüleim vették még valamikor 8-10 éves koromban. Ki volt adva azóta, aztán most igazándiból a felújítástba is beszálltak rendesen. Nekem kb semmibe se került végül. Beköltöztünk barátnőmmel, jól megvagyunk.


Nekem csak megszületni volt nehéz 😃 van ilyen, áldott vagyok

2018. márc. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, te valamit nagyon rosszul csinálsz, ha nettó 430-ból (ha egyáltalán ez igaz), nem látod, hogyan lehetne lakásod. Kicsit kevesebbet keresek mint te, de simán fizetem belőle a lakáshitelt, egy kisebb autó hitelt, plusz egy megtakarítást és mellette nincs gondom a rezsire...


#1

2018. márc. 13. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#6-os vagyok


Én mindenképp azt javasolnám, hogy ne költs albérletre! Mennyi most az rezsi és minden nélkül? Egy 100-as? Hát inkább vegyél valami fos lakást jó elhelyezkedéssel, hitellel, és akkor ez a havi 100-as nem a semmibe fog menni a főbérlődnek, hanem gyakorlatilag „téglánként” épül majd be a saját lakásodba.


Lakástakarékot is ajánlom, nagy rá az állami támogatás.

Nekünk 3 szerződés fut most, de a te kereseteddel többet is tudnál fizetni.


És akkor 4-5 év múlva, mikor lejárnak, akkor mehetsz tovább nagyobb lakásba. Vagyis mi ezt tervezzük, lejárnak a lakástakarékok, eladjuk az ajándéklakást, és beköltözünk álmaink házába 🙂 és akkor ez kb 4 év múlva lesz esedékes nekünk.

2018. márc. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
25 évesen, szüleimtől kaptam, megyeszékhelyen. A felújítást én álltam. 26/N
2018. márc. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Család összespórolta a 2 szobás belvárosi lakásunk árát Pesten, 8 éve lakom benne. Azóta fokozatosan korszerűsítjük. A mostani ingatlanpiaci rablás mellett viszont soha nem tudtunk volna lakást venni.
2018. márc. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!