Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi késztett egy embert arra,...

Mi késztett egy embert arra, hogy ilyesmikkel dicsekedjen?

Figyelt kérdés
Jaj, a testvérétől kapott egy könyvet meg ilyem márkás parfümöt. Meséli az egyik srác, hogy hány hibapontja volt, erre ez az illető bevágja, hogy ah, neki sokkal kevesebb volt. Majd szóba kerülnek az autók, jaj, az ő kis Fordjuk( ami mellesleg üti a 25 évet). Jaj, most ennyir ruhát vett (a turiból). Miért kell ilyen semmilyen dolgokkal villogni. Egyszerűen nem tudom megoldani, hogy ne halljam, amiket mond, mert úgy mondja, hogy azt mindenki meghallja a teremben. Ezek olyan dolgok, amik nem olyan kategóriájú dolgok, hogy más irigy legyen, akkor minek kell mondani? Más drágább telefonnal jár, mint neki az autójuk,mégse villogna vele.
2018. márc. 13. 15:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Mások figyelmét szeretné kivívni. Fontos neki a másoktól kapott figyelem, megerősítés, ajnározás, pozitív megerősítés.
2018. márc. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem ez semmi extra.Mivel nem olyan luxus dolgokról van szó ezt az illető sem nagyzolásnak szánta.Legalább is az hogy turiban vásárolt magának ami neki örömöt okozott miért ne hozhatná fel mint beszélgetés téma?semminincs ebben se nem gáz se nem jó.Ha meséli az egyik srác hogy hàny hibapontja volt miért ne oszthatná meg hogy neki mennyi hibája volt?Miért ne mutathatná meg az új dolgait a többieknek?A könyv olyan pl.aminek a tartalma mást is érdekelhet,az is lehet hogy csak megakarta osztani azt hogy milyen jól estek neki ezek a testvérétől.Te ítèlkezel és nézed le pl a kocsijuk miatt.Miért vagy vele ilyen szigorú?Miért nem tudod elfogadni hogy ő is közétek akar tartozni?Elhiszem hogy vannak irritàló kisugárzádú emberek,és lehet hogy ez a szemèly is az,de nem ezek a banàlis emberi dolgok miatt fújsz rá az is biztos.
2018. márc. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Megossza az örömét s lehet más is venne ott gondolja, mert hát egy idióta fizet 15000-25000ft-ot 1 pólóért stb...divatból.


A "más" meg azért nem villog a drága telefonjával, mert minden értelmes ember azon áron kocsit vesz inkább:DDD


Sznobéknál nagyobb a baj, mint a turis srácnál...gondolj a hallott rucihoz 5 nullát s nem bántja füledet csak lehet utána meg irigy leszel:D

2018. márc. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Neked sz*r a felfogásod ha számodra egy beszélgetés célja kötelezõen irigység keltés kell legyen. Szerintem sem villognak vele, pusztán elmesélik, nem érzik ettõl nagynak magukat, csak megosszák a mindennapi kisebb-nagyobb örömeiket.

Nem azért kommunikálok, hogy mindenkit iriggyé tegyek magam körül. Ha pl. a kedvenc könyvemrõl beszélek, akkor az cseppet sem az ára miatt lesz érdekes, hanem a tartalma miatt, mert érdekes és szórakoztató volt a story, talán a barátom figyelmét is felkelti, de ez teljesen független a könyv árától-,-........

2018. márc. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Õszintén szólva nem szoktam “dicsekedni” semmilyen formában, pl. ha ruhát veszek, akkor azt is majd látják rajtam, nem kell elõre elmeséljem, az autómat is látni fogják, nem kell elõre bejelentenem, hogy vettem. Viszont másokra nézve nem zavar, kívéve, ha tényleg dicsekedõ formában teszik ezt, ha tényleg úgy adják elõ magukat, hogy “húh de menõ vagyok, van egy Fordom”.. Pusztán az, hogy megemlítik, nem zavar. A leírás esetén “mindenki hallja a teremben”, ezt a helyzetet megértem, tényleg zavaró lehet. Errõl az jut eszembe, amikor az egyetemen valakik hangosan csevegtek olcsó csoki márkákról, hogy de finomak, a barátnõm odasúgta reakcióképp, hogy milyen idióta beszéd téma ez már.
2018. márc. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
🤣😂 jókat nevettem egy-egy hozzászóláson. Kedves 3.nem teszek hozzá semmilyen nullát, mert ismerem az anyagi hátterét az illetőnek, és nem áll olyan helyzetben, hogy havonta százezreket költsön. U.I.soha nem tudnék irigy lenni senkire. Ha kell elérem, amit akarok. Csendben és halkan.
2018. márc. 14. 13:16
 7/7 anonim ***** válasza:

# 6


Túrót sem éred el, különben nem itt panaszkodnál;)

Ő népszerűbb s ez zavar...

2018. márc. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!