Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan szoktátok lekezelni,...

Hogyan szoktátok lekezelni, ha valaki állandóan hülyeségeket mond?

Figyelt kérdés

Van egy szőke kolléganőm :) Az a tipikus kényszeresen kotnyeleskedő fajta, neki mindenhol ott kell lennie, minden beszélgetésbe bele kell folynia, átvennie a szót és a vezetést, ömlik belőle a hülyeség. Olyan dolgokba is beleszövegel amikhez halvány lila gőze sincs.

Általában segítőkész ember vagyok, szívesen elmagyarázok bárkinek bármit, de nála valahogy nincs ilyenre indíttatásom. Szó nélkül hagyom, hogy kiadja magából, aztán megy tovább a beszélgetés. Megfogadtam, hogy most mindenkivel barátságos leszek, nem szeretném, hogy bosszúból fúrni kezdjen a hátam mögött, mert azt is nagyon tud ám.

Mégis olyan fura érzésem van és nem tudom megérteni, hogy mi. Folyton eszembe jutnak ezek a "beszélgetések", meg az a sok marhaság amit összehordott. Olyan érzésem van, hogy ez nem jó megoldás, nem vagyok konfliktuskerülő, na de most kezdjek hétköznapi dolgokon vitázni egy hülyével? :D

Ti ezt hogy szoktátok lekezelni?


2018. márc. 14. 14:22
 1/10 anonim ***** válasza:
38%

Például? Milyen hülyeségeket mond?

Nálunk van a baráti társaságban egy tipikus szőke nő. Olyan hülyeségeket tud mondani. De imádjuk. Nagyon jókat lehet rajta nevetni :) Rengeteg vicces sztori született már így. És persze ő is tisztában van vele, hogy időnként nagy baromságokat mondd és ő is nevet utólag rajta velünk együtt.

2018. márc. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Például a csapatban ketten hobbi testépítők vagyunk. Legutóbb éppen erről témázgattunk, amikor jó szokása szerint megjelent, fél pillantig tüsténkedett körülöttünk és kifülelte hogy miről folyik a szó, majd berobbant és lelkesen kioktatott minket, hogy nade ám nem úgy van az, és a hetedik unokatestvére is sportol és ezt meg azt csinálja (oltári nagy blődségek). Ő maga a jó életben nem mozgott többet, mint hogy futna a busz után, fogalma sincs a dolgokról, de azért beleokoskodik :D Beleszövegel diétákba, számára ismeretlen hobbikba, családi életbe, bármibe. Akárkik akármiről beszélnek ő pillanatok alatt ott van, hogy átvegye a szót. Megszólít mindenkit, kényszeresen beszél.

Mindenkivel ezt csinálja. Bárki bármit mond, neki van jobb, hasznosabb, okosabb hozzáfűznivalója. Ha véletlenül nem rajta a világ szeme hanem más ember fel mer szólalni a társaságában, akkor még ráadásul furán is néz rá :D

Sajnos neki abszolút nincs önkritikája, messziről látszik rajta, hogy sértődős fajta. Nem is ismerek senkit, aki egyáltalán megpróbálta volna kikezdeni a logikáját, mindenki ráhagyja a hülyeségeit és megy tovább az élet. Itt ilyen pár másodperces feszélyezett csend szokott lenni a mondandója után, kínosan összenézünk a feje felett és jó esetben témát váltunk :)

2018. márc. 14. 14:38
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ez elég fura hely, hogy senki sem meri megmondani, hogy Micike ez nem egészen így van.
2018. márc. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Elég régóta van már ott :) Szerintem minden új ember - beleértve engem is -, elköveti azt a hibát az elején, hogy elkezd magyarázni, de ilyenkor esküszöm, feljebb emeli a hangját és mondja tovább a magáét, vagy képes még megmagyarázni a maga blődségeit. Nem lehet mit kezdeni vele, így a legegyszerűbb.

Úgy mondanám, hogy kollektíve tudja mindenki hogy hülye és meg se halljuk, amit mond. Csak ez így meg már nekem kínos :D

2018. márc. 14. 14:42
 5/10 anonim ***** válasza:
23%

Lehet,hogy te vagy a hülye ès nem ő. Erre nem gondoltàl?

Ugye,hogy ez a vàlasz màr nem tetszik neked?

Ne aggódj nem fogok vitatkozni veled mert hülyèkkel nem èrdemes!

2018. márc. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ó, annyira vártam az első ilyen kommentet :D

Én is szoktam zöldségeket mondani, mindenkivel előfordul. Volt, hogy utólag jöttem rá és tök ciki volt.

Szerintem elég egyértelmű, hogy ha valaki kényszeresen beszél és olyan dolgokba belefolyik amihez halvány gőze sincsen, akkor okosat mondani nem fog. Eddig életemben egyszer hallottam tőle értelmeset, amikor véletlenül a saját hobbijáról beszélt és nem mások beszélgetését csapta szét.

2018. márc. 14. 14:45
 7/10 A kérdező kommentje:

Egyébként valószínűleg pont ez piszkálja a csőrömet. Ha én vlaami marhaságot mondok, akkor szeretném, hogy helyben kijavítsanak és ne hónapokkal később is azon piszmogjak, hogy mekkora hülyét csináltam magamból. De én nem vagyok sértődős fajta és elismerem, ha valami nem stimmel, emellett meghallgatom a másik érveit és nem kötöm az ebet a karóhoz akkor is, ha már nekem is nyilvánvaló hogy itt én fogok veszteni.

A kollegína ennek pont az ellentéte, tehát nem lehet ugyanígy lekezelni.

Egy-kétszer még belefér a konfrontálódás na de napi többször... meg egyébként is, mi a fenének :D Ezért hagyja rá mindenki, mert csak felesleges háborúskodás lenne belőle. Alapjáraton barátságosnak tűnik, senki nem akarja kiutálni, csak mert kicsit lökött.

2018. márc. 14. 14:57
 8/10 A kérdező kommentje:
De köszi, végül is megválaszoltam magamnak a kérdést, hogy mi a bajom :)
2018. márc. 14. 14:58
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha barátságos és nem rosszindulatú, akkor nem kell vele foglalkozni. Szeret sokat beszélni, szerepelni, vannak ilyenek. Valakinek ilyennek is kell lennie, nem vagyunk egyformák.
2018. márc. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Figyelj, ilyenem nekem is van XD

Konkrét dolgot nem merek leírni, mert félek, h a csaj magára ismer, de valóban elég idegesítő, amikor hiába mutatod meg neki a hibáját, nem fogja fel... nem képes rá, vagy ha kivételesen mégis, akkor megsértődik XD

Ha érdekel, hogy mi megy a gimimben írj, és a végén áldani fogod az eget, miért csak a kolléganőd van... az én verziómban van 3 klónja is XP

15/L

2018. márc. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!