Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az öcsém állandóan szidja...

Az öcsém állandóan szidja Istent és mindig hülyeségeket beszél. Mit lehetne csinálni?

Figyelt kérdés
Az apánk még régen meghalt, anyám sok évvel később talált magának egy új pasit. Ez az ember pap volt, hisz Istenben és nem szereti a rasszizmust és semmi hasonló dolgot. Én nem hiszek Istenben és egy kicsit rasszista is vagyok de direkt nem csinálok előtte semmi olyat amivel megbánthatom mert amúgy elég rendes ember. Az öcsém (17 éves) meg állandóan csúnya dolgokat mond istenről a nevelőapánk szemébe aki tök rosszul érzi magát mert nem tudja, hogy mi rosszat tett. Olyan is volt már, hogy elkezdett vele ordítani, hogy mekkora egy hazug cigány meg elhordta mindennek. Nem tudunk vele normálisan beszélni. Amikor csak én próbálok vele beszélni akkor is általában az a vége, hogy ne védjem az ilyen istenimádó cigányokat. Pedig amúgy nem cigány.
2012. júl. 25. 23:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudja elfogadni hogy valaki az apja helyére lépett. Ennyi az egész.
2012. júl. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
34%
Ennek kell jónéhány hatalmas pofon hogy észhez kapjon,bár mostmár késő megnevelni
2012. júl. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
47%
Bizony, másodiknak igaza van, két hatalmas atyai pofon kellene a tesódnak nevelőapádtól, hogy végre megtanulja, hol, a helye. Vagy legalább megpróbálni leülni és beszélni vele - szintén nevelőapádnak -, és megértetni vele, hogy nem az apja helyét akarja elfoglalni, vagy legalább a viszonyokat tisztázni. Öcséddel meg tisztázni kéne a cigány fogalmát is...
2012. júl. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Lazíts, ez nem a te dolgod! Ha az az ember kellően bátor volt szerelemből felhagyni a papi hivatással, kétlem, hogy egy lázadó kamaszgyerek maradandó lelki károsodást okozna neki. Majd ők elrendezik egymás között.
2012. júl. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
83%
Nem, nem, pofonnal nem lehet menni semmire. Tizenhétnek lenni amúgy is nehéz, és hát természetesen a féltékenység, az el nem fogadás, a harag szüli ezeket a dolgokat. Először is megértőnek kell lenni. Meg hagyni, hogy kidühöngje magát. És természetesen a hívő pótpapa imádkozzon (persze titokban). Nem kell eröltetni, hogy a gyerek hívő legyen, és nem kell nyíltan imádkozni, áhitatot mutani, ha ez nagyon ellenkezik bármelyik csaldádtag felfogásával. És persze nem kell agy ereknek prédikálni, az sem ér semmit. Hanem segíteni bármiben, ha elfogadja. És a régi apuka emlékét ápolni kell.
2012. júl. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Öcsédnek hiányzik az apja, anyádnál helyébe lépő férfire nem tud felnézni. Gondolom az bosszantja, hogy egy istenben hívő ember, azt próbálja bebeszélni neki hogy az isteni gondviselésnek joga volt elvenni tőle az apját. Pedig ez az ember lehet hogy ezzel vigasztalni akar és apja helyett szereti őt.


Öcséddel te beszélj, mondd meg neki hogy nem kell példaképként tekinteni anyád párjára, válassza szabadon világnézetét, de tisztelje azt, hogy ez az ember anyád támasza, és családotokról való gondoskodásban is szerepet vállal.

2012. júl. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
68%
Én is istent hibáztatnám, ha kinyirná apámat, és helyette küldene egy papot!
2012. júl. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
47%
Utolsónál a pont!
2012. júl. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
90%

Érthető az öcséd haragja,de magyarázd el neki,hogy az életben semmi sem történik hiába...,még ha nehéz is elfogadni."Isten nevét hiába ne vedd."

És ha szidja Istent akkor feltámad az Apukátok?Nem. Tehát semmit értelme szidni.

2012. júl. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Nem erőltet senki semmit de azért szerintem köcsögség így beszélni előtte, róla. Nem csinálunk semmi Istenes cuccot, ezt ő egyedül magában elintézi, nekünk nem muszáj tudni róla. Néha amikor rájön akkor elkezd beszélni nekünk össze vissza mindenről és olyankor néha én is lelépek, de azért nem bántom meg. Megérti, hogy nem érdekel. Mondjuk már kevesebbszer van ilyen. Engem igazából nem zavar, hogy pap mert már úgysem tudunk semmit csinálni, ezek szerint sajnos apámnak már nem volt más dolga, örülök hogy anyám újra boldog (lenne ha az öcsém normális lenne). Nem akarja ő hogy apaként tekintsünk rá de engem is zavarna ha így kéne élnem.
2012. júl. 26. 00:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!