Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tulajdonképpen mi a különbség...

Hibiscus Francesco kérdése:

Tulajdonképpen mi a különbség a komfortzónából való kilépés és aközött hogy olyan dolgot csináljak amit nem szeretek?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, nem igazán vagyok beszédes bár ettől függetlenül jól beszélek (jó gondolataim vannak, és azokat ki is tudom fejteni). Ezen szerettem volna változtatni, és ezért elmentem egy biztosítótársasághoz dolgozni, hogy mind beszédbe fejlődjek, valamint hogy az emberi kapcsolataimon is javítsak. A terv az volt, hogy mivel ott ez a kettő tényező a fontos így olyan lesz mint egy "intenzív tanfolyam". Ennek ellenére nem érzem jól magam ebbe a munkakörben, nem érzem úgy hogy emberekkel akarok foglalkozni a munkám során (legalábbis nem csak azokkal). Szerintetek megéri folytatni? 3 hónapja vagyok itt, de nem igazán érzem hogy ez lenne az én "utam". Szerintetek hogy van ez? Ha olyan cselekvést végzek amibe nem vagyok jó, egy idő után az lesz az erősségem, vagy inkább fogadjam el a saját korlátaimat, és ne akarjak ilyen radikális személyiségváltozást? INTJ személységtípus vagyok egyébként.

2018. márc. 16. 14:19
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy komfortzóna. Nincs komfortzóna határon innen vagy onnan és nincs komfortzóna határ átlépés vagy át nem lépés.

Csak megfelelő vagy éppen nem elégséges motiváció van.


Pl, ha nagyon eltökélt vagyok valamiben és megyek az utamon, amiben hiszek is, észre sem veszek semmiféle határ átlépését.

Ám ha valamiben nem hiszek, nem vagyok kellőképpen motiválva, akkor felőlem jöhet bárki ezzel az ítélkező és lekezelően cinikus szóval, hogy komfortzóna, nem fog meghatni.

2018. márc. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Én is INTJ vagyok, 36 éves. Szerintem rossz ötlet volt. Ésszerűbb az erősségekre gyúrni, mint a gyengeségeinken javítani. Ez utóbbit csak akkor érdemes, ha tényleg nagyon sok bajod származik az alacsony színvonaluk miatt, és akkor is csak addig, amíg elfogadhatóvá nem válik. Sokkal kevesebb munkába telik fejleszteni azt, amihez tehetséges vagy, miért bajlódnál akkor számodra kevéssé fontos, és nehezen fejleszthető dolgokkal? Ne akarj radikális személyiségváltozást. Ha boldog akarsz lenni, ne akarj más lenni, mint ami vagy.
2018. máj. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!