Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jó vagy rossz tulajdonság-e...

Jó vagy rossz tulajdonság-e az, hogy mindig megmondom ha valami nem tetszik?

Figyelt kérdés
Mindig megmondom ha valami nem tetszik.Ha valami szar akkor szar.Ha olyat kérnek tőlem ami nekem nem teszik és én ezt szóvá teszem akkor bunkó vagyok? Kíváncsi vagyok,hogy valaki más is van-e így az ilyen dolgokkal.
2018. márc. 17. 21:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem rossz tulajdonság, ha van stílusod és kulturáltan adsz hangot a véleményednek.

Ha bunkó, paraszt módjára teszed és ordenárén adsz hangot a véleményednek akkor ez egy rossz tulajdonság amin dolgoznod kell és ki kell javítanod, hogy odafigyeljenek rád és komolyan vegyék a véleményedet.

Szerintem a stílus a kulcsa a vélemény nyilvánításnak, ettől válik ezt számba vehető jó tulajdonsággá.

2018. márc. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
...és ennek a stílusnak hitelesnek, igaznak és őszintének kell lennie.
2018. márc. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én támogatom a szabad véleményezést, de ha kéretlenül, a közösség hangulatának romlását idézi elő az egyébként értelmetlen megnyilatkozás, akkor negatívumként tekintek rá.
2018. márc. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hallgatni tudni kell. Ha otthon ezt nem is tanították, legalább filmből... Pl.: keresztapa. Hee? Semmi? :D
2018. márc. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igeeen jól érzékeled, hogy ezt a dolgot tisztáznod kell.


Valóban van egy jó oldala az őszinteségnek, ami aztán előnyökkel jár számodra.


De van az az oldala is, ami már valóban csak bunkóság, és nem vezet sehová, csak elszakítasz vele magadtól embereket.


És a kettő közt sokszor nagyon pici a határ, szinte észrevehetetlen, sokszor félre is érthetnek téged. Szóval érdemes odafigyelni, hogy kinek mit mondasz, fogalmazd át a mondandód, még mielőtt kimondod!


Pl ha szar a kaja, akkor ne az ételt vagy a készítőjét szarozd, magára veszi, megsérted..., hanem csak mondd el, hogy neked nem ízlik, de azért megkóstolod, és aztán meg eszel valami mást, mert nem nagy cucc készíteni magadnak valamit 🙂

2018. márc. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha normálisa közlöd először, hogy az a valami xar, akkor oké, mert tanulni lehet belőle, de ha egyből menőzve, akkor gáz.
2018. márc. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az,hogy jó vagy rossz tulajdonság-e,ez relatív.Függ atól is,hogy mondod,és kinek mondod.Nyilván ha őszinte vagy,az emberek egy részének nem fog tetszeni,ettől még nem feltétlen veled van a baj.Ami fontos,hogy kéretlenül ne legyél őszinte.Pl.munkahelyemen van egy büfé,az eladónak elég erős testszaga volt.Állok sorba, az előttem lévő kollégám hangosan,több ember előtt megjegyzi "Milyen büdös csöves szag van itt mindig!" az eladó meg pironkodva húzta össze magát.Na,ez nem őszinteség,hanem bunkóság.
2018. márc. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez tök jó dolog, csak sokan nem szeretik hallani és bunkónak neveznek miatta.


Sokkal szimpatikusabb egy ilyen ember, mint olyan, aki a szemedben hízeleg aztán tprt döf beléd.

2018. márc. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!