Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valaki tényleg szeret panelban...

Valaki tényleg szeret panelban lakni? Ha igen, miért? Hogy bírja valaki elviselni ( önszántából), hogy a seggébe fúr a szomszéd, illetve a wc-n egymás kakáját szagolhatjuk, sokan a folyosón élik az életüket és 20 cm van közted és a szomszéd között?

Figyelt kérdés
Én is belekényszerültem de nemrég sikerült kiszabadulnom belőle, és most házban lakom. igaz nem nagyban, kicsiben, de újban, de SOKKAL jobban érzem magam mint a panelben. Az egy rémálom. Akkor már a sárkunyhó inkább. . . mert hogy panelbe nem megyek soha többé az fix, ha egyszer bajbakerülök és marad max 5 millió pénzem, inkább a sárházba költözöm.... ( szerencsére jelenleg nem vagyok abban a helyzetben és nincs már adósságom a bankok felé sem, úgyhogy nem kell ettől tartanom, ez csak elméleti )
2018. márc. 20. 09:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%
Már nem panelben élek, de éltem egy ideig. A maga módján jó volt. Általában minden közel van, bolt, iskola. Az utak általában jók a környéken. Van egy kis behatárolt kuckód, nem sáros a kert, nem kell havat lapátolni, stb. Egy lepukkant családi háznál biztos jobb szerintem. Az sem mindegy, hogy milyen a ház, milyenek a szomszédok. Pl. Pesten a harmadik kerületben kifejezetten kultúrált volt a ház. Amit én nagyon nem szeretek, az a belvárosi, öreg bérház. Mindig sötét, nedves, nyirkos lépcsőház, máló, salétromos vakolat - na, annál is jobb a panel.
2018. márc. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
66%

Én most kerültem panelbe. Nem lehet elviselni. A “parkoló” az ablakom alatt van, minden beszélgetést hallok. A felső szomszédok is lehallatszódnak.

Az épület igénytelen, a vezetékek a falon kívül vannak, konnektorosak (lámpa) nagyon gáz. Inkább téglalakás lehet elviselhetőbb mint a panel.

Azon vagyok, minél előbb házba kerülhessek újra.

2018. márc. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
60%

Világ életemben panelban élrtem, és fogalmam sincs, mi bajotok van. :)

Néha fúrnak, igaz. Kertes házban meg kelhetsz a fűnyíró meg a kakaskukorékolás hangjára.

Hallani a tv-t, persze. Kertes házban meg hajnalban elkezd flexelni a szomszéd a garázsban.

Szagoljuk egymás főztét/fürdőszobáját. Kertes házban meg szagolhatod, amikor a szomszéd műanyaggal gyújt be.


De azért erősen el van túlozva a panelélet árnyoldala, én legalábbis sose laktam olyan helyen, ahol non-stop fúrtak volna, eddig mindig rendben volt minden. Egy szomszéd szeretett kopogni esténként, mert felette meg tévéztek, de ő kihalt, úgyhogy azt se kellett sokáig hallgatni.

2018. márc. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
81%
1 éve kényszerültem panelba, nagyon nehezen bírom, alig várom, hogy újra családi házban élhessek, egyszerűen rémálom ami itt van, el nem tudom képzelni létezik-e olyan aki ezt szeretheti
2018. márc. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
65%
3-as, igazad vagyon de az éjjel-nappali kutya ugatást kifelejtetted.😊
2018. márc. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
78%

Én 30 évig éltem panelban, az utolsó pár év elviselhetetlen volt. Fél éve költöztem kertes házba. Azóta hatalmasakat alszom, van saját parkolóm, nem zajong a szomszéd, nem idegesít senki.

Nem tudom, hogy minden panel olyan-e, de ahol én éltem borzasztó volt. (újpalota) Soha többet sem panelba, sem társasházba!

2018. márc. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
lool án is ott szenvedtem. :D Viszont! Az még a jobbik hely! Az unokahúgom kóbányai panelból költözött oda és elmondása szerint felüdülés. szóval majdhogynem a panelok elitjében laktál! Annál csak a III. kerület EGYES RÉSZEI jobbak...
2018. márc. 20. 10:19
 8/18 anonim ***** válasza:
65%
Kötve hiszem. :) Éjjeli- hajnali kutyaugatás, állandó üvöltözés, liftajtó csapkodás, fúrás faragás, hangos zene, ostoba bunkó szomszédok akik még köszönni sem tudnak, ha később mentem haza már parkolóhely sem volt a környéken, koszos lépcsőház, szétdobált szemét, bűz, visító kölykök és ostoba szüleik... folytassam???
2018. márc. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Metionin ***** válasza:
77%
Nem mondom hogy szeretem, mert minden vágyam egy kertes ház de szerintem tök okés a panel is. A szomszédokkal nem is találkozom, nem hallom, nem látom őket, gyerek nincs a közelben, különösebben hangoskodni sem szoktak. Persze ha állandóan ordibálás meg gyerekvisítás lenne akkor zavarna de szerencsére ez egy csendesebb hely, inkább öregek vannak. 8 évig laktam koliban, az sokkal rosszabb volt ilyen tekintetben de még azt is meg tudtam szokni. Amúgy kertesben nőttem fel és ott mindig is több zaj volt. Állandó kutyaugatás, hajnalban jön a tejeskocsi, kenyereskocsi, tápos-és gázoskocsi, tavasszal és ősszel minden hétvégén traktorra ébredtünk, plusz a szomszédban is szerettek ordibálni. Mi mindig mosolyogtunk amikor a városiak mondták hogy de jó nekünk ott a csendben. Nekem a kertes ház tulajdonképpen azért fontos hogy lehessen kutyám.
2018. márc. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
94%
Nem az a lényeg, hogy panelban vagy kertesben laksz. Panelban is foghatsz ki csendes szomszédokat és kertesben is hangosakat és fordítva. Én pl. 30 évig laktam panelban és van egy kertes házunk vidéken. Panelban pl. elképzelhetetlen volt (legalábbis nálunk), hogy valaki hajnali 4-5 körül nekiálljon - főleg nyáron - valamit barkácsolni, vidéken erre többször volt példa. Ráadásul most a vidéki házunkkal szembe olyanok költöztek, akik napi szinten ordítattják a zenét, úgy, hogy kb. a fél utca hallja (ilyen szomszédom még panelban sem volt). Ami a panelban nekem a leginkább zavaró volt, az az állandó lakásfelújítás, na attól agyf..t kaptam, főleg hogy aki csinálta, marhára lesz..ta, hogy most pl. épp vasárnap van. Amit még megemlítenék, hogy most egy 4 lakásos téglaházban lakom, na itt van állandóan ugató kutyától kezdve, műhelyen át idegbeteg közvetlen szomszédig minden. Na, akkor most döntsd el, melyik a jobb :)
2018. márc. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!