Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet a legjobban eldonte...

Hogy lehet a legjobban eldonteni hogy ki az erosebb?

Figyelt kérdés
Ha szkanderban lenyomok mindenkit (akikkel eddig szkanderoztam) meg +20kg val meg 10cm vel nagyobbakat is akkor erosebb vagyok? Technikam nincs nem dolok bele testtel es nem is csuklozom csak siman erobol. Akkor karban erosebb vagyok? Illetve azt is szoktuk probalgatni hogy ki tudja a masikat eltolni. A korosztalyomba ott is eltolok kb mindenkit. Magasabb vagyok az atlagnal de nem

2018. márc. 20. 22:19
 1/3 A kérdező kommentje:
Javitas: magasabb vagyok az atlagnal de nem NAGYON. A nagyon kimaradt :D
2018. márc. 20. 22:20
 2/3 anonim ***** válasza:
79%

Az egész attól függ, hogy mit értetek "erősebb" alatt.

Többértelmű a dolog.

Valaki lehet szkanderban nagyon jó és elverhet simán egy "erős embert" is, de amikor megkéne emeljen egy 100-200kilós nehezéket, nem bírna vele.

Ez igaz arra is, hogy szériázhat valaki 150 kilós súlyokkal fekve, de egy tapasztalt utcai bunyós vagy harcművészetet tanult ember, simán megverné. Miközben még 120 kilóba sem tudnának belenyomni.

De mondhatnám példának a street parkour vagy akadálymászó stb. sportot űzőket is, akik olyanokra képesek, amiket egy náluk harci erőben erősebb ember nem tud megcsinálni.


Ha pedig tisztán kell különbséget tenni, akkor meghatároznék egy bizonyos mennyiségű "versenyt", amit lehetne összesíteni helyezés alapján, majd hirdetni egy győztest.

Pl.: Szkander, fekvenyomás, futás (x időre) vagy/és gyorsaság, saját testsúlyos műveletek, stb.

2018. márc. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A szkander az jó, a tolás nem a legjobb erőmérésre. Ha pl. egymásnak feszül egy 100 tonnás mozdony 1000 lóerős motorral, meg egy 50 tonnás mozdony 1500 lóerős motorral, akkor a 100 tonnás megy szépen előre, az 50 tonnásnak meg csak kiforog maga alatt a kereke, hiába az erősebb motor.


Kerítetek egy súlyzót, az mindenki számára ugyanaz, lehet vele kismillió irányban hajlítgatni, azt meglátjátok, kinek miből hány ismétlés megy.


Saját testsúlyos gyakorlatoknál meg mindig kiegészítitek magatokat, már ha nem az önmagatokhoz képesti, hanem abszolút értelemben vett erőtöket akarjátok összemérni.


Például húzódzkodásnál, vagy mondjuk 68 kiló (nem tudom, de most a példa kedvéért), a haverod viszont 73, akkor te felveszel egy hátizsákot, és belepakolsz 5 kiló plusz súlyt, hogy egyformák legyetek. Ha így is te bírsz többet húzódzkodni, akkor tényleg te vagy az erősebb. Na, kipróbáljátok?

2018. márc. 21. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!