Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet úgy élni, hogy valaki...

Lehet úgy élni, hogy valaki lemond a saját boldogságáról, és azon lesz, hogy mindig mások boldogságát segítse elő?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok egy ilyen életről? Ha valaki úgy gondolkodna, hogy mindegy, csak másnak legyen jó, más legyen boldog, ő nem számít.

2018. márc. 22. 20:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%

Szülő-gyerek felállásban működőképes.

Idegen-idegen felállásban halott ember, aki ilyenben gondolkozik.

2018. márc. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Nem szabad!Fontos hogy másnak is segítsünk, boldoggá tegyük őt, de semmiképp sem a saját boldogságunk árán!Akkor nem ér semmit az egész.
2018. márc. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
Végülis, Terez anya is hasonlóképpen élt.
2018. márc. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Masrészt, ha valaki attól boldog, hogy mások boldogságát segíti elő, akkor nem is kell lemondania a sajátjáról.
2018. márc. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%

Lehet. De azért ez attól is függ, hogy mennyire érett valaki. Előfordulhat, hogy azért mond le a saját boldogságáról, mert nem tartja elég értékesnek magát. Kívülről talán boldognak látszik, de belül őrlődik. Így viszont tényleg értelmetlen.

Ám, ha elég érett, és tényleg elégedett ezzel az élettel, akkor mindenki nyer. :)

2018. márc. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehetni lehet végül is sok dolgot ki lehet bírni bár én ezt nem nevezném életnek és szerintem egy ilyen ember végül biztosan megbánja hogy ezt az utat járta.
2018. márc. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%

Végül is sokan ezt csinálják, úgy hívják munkahely.


Az átlag dolgozó bent ül, robotol végzi éhbérért a melót a gyártósoron míg a fent lévők sportkocsikkal meg külföldi nyaralásokkal kényeztetik magukat.

2018. márc. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de nem érdemes: ismerek valakit, aki ilyen "életet" él. Ezzel teljesen megalázza magát, mert a végén átmegy a dolog egyfajta altruista gondolkodásba.
2018. márc. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet. De nem éri meg. Persze ez egyénfüggő. Ha pl. Semmi boldogsága nincs az életben, és erre teszi fel a sajátját, ez lehet hogy végül az élete szerves része lesz és még csak nem is tehernek éli meg.


Saját tapasztalat:

A magam kis 20 évével még a fenekemen a tojáshéj, de már elég sok megpróbáltatáson estem át.

Kb. 9 évesen jöttem rá, hogy mik is azok a problémák, amikről senki sem beszél a gyerekeinek (tartozás, anyagi csőd, rossz házasság, terror, stb.). Figyelmes, csendes gyerkőc voltam és ha gyerekként nem is fogtam fel a helyzet súlyosságát, éreztem hogy tennem kell valamit.

A vége az lett, hogy 10 éves koromtól minden nap iskola után "dolgoztam" egy kis plusz pénzért (szórólapterjesztés feketén ismerősnél). Ezzel kb. 60 ezer Ft-ot kerestem meg havonta.

Édesanyám sokáig ágyhoz volt kötve, így én vittem és hoztam a 4 testvéremet oviba, suliba. Minden nap kitakarítottam, tanultam a tesókkal, megfőztem, bevásároltam. Ez a mai napig így van. Dédnagyapám is leépült, magántanulónak mentem, hogy itthon ápoljam.

Szinte minden ingóság az én nevemen van, nehogy anyum nevére terheljen valamit a bank(volt férje taftozásait rajta verik le). Mindenkinek én vagyok a támasza, bármilyen mértékű is legyen a probléma. Húgomat sikerült kirángagnom a buli-drogozás bűvköréből, az apa nélkül felnövő testvéreim példaképként néznek rám, bármilyen problémájuk van rögtön engem hívnak.

A családi támogatások végett kezdtem egy olyan iskolába járni, ahova nem akartam, de máshova fel sem vettek volna, mert a tanulmányi eredményeim siralmasak.

A fent említett eseteken kívül még bőven van, ami az elmúlt 10 évben történt.

Aztán jött egy katt, egy felismerés, hogy ez így nem jó és sosem volt az.

De belül szétszakadok.


Üdv,

Egy depresszióval diagnosztizált bántalmazott félárva, aki csak a családjáért él.

2018. márc. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%
Ilyen, nem létezik. Mindenki elsőként a saját hasznát nézi (szigorúan véve még a szülő-gyerek felállásban is, hiszen ha a gyereket a szülő boldogtalannak látja akkor a szülő is boldogtalan lesz normális esetben) egyszerűen ez a természetes. Mindenki a saját szükségleteit részesíti előnyben a más embernek a szükségleteivel szemben és ez így van jól.
2018. márc. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!