Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Te jó ember vagy?

Te jó ember vagy?

Figyelt kérdés
és miért gondolod ezt magadról? c:
2018. márc. 28. 12:49
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
60%

Azt mondják többen rólam,hogy igen. Én viszont nem tartom elég jónak magam. Gondolataimban sokszor cselekszek olyant ami nem helyes.

Persze vannak akik szándékosan rosszat is tesznek,ott ártanak másoknak ahol tudnak. Őhozzájuk képest jónak mondható vagyok.

2018. márc. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Nekem is mások mondják, de viszonyítás kérdése.

Az igaz, hogy próbálok úgy élni, hogy nem ártok senkinek (nem mindig jön össze), sokszor segítettem kóbor állatokon, vagy hajléktalannak, idős embereknek, stb. De közben feleannyira sem erőltetem meg magam bizonyos dolgokban, és gyakran bántom meg a szeretteimet. Igazából szerintem egy szar alak vagyok.

2018. márc. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
igen. azért mert az univerzum fejlődését szolgálom és nem a gonoszt. ha az a kérdés hogy az emberekhez jó vagyok-e akkor a válasz: nem
2018. márc. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

Nem.


Hazudtam már, loptam már, stb... Ha jót is teszek azt is általában azért hogy utána büszke lehessek magamra, vagy hogy majd cserébe egyszer várjak valamit.

Én most elég magasra tettem a mércét, de az én mércémmel nem is létezik jó ember.

2018. márc. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Nem vagyok jó ember.

Jót karok mindig, de fordítva sül el, ugyanakkor hagyom magam kihasználni. A jó akaratúakat szeretik ma kihasználni...

2018. márc. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Igen alapból jóindulatú, de ha valaki árt nekem az meneküljön!😂
2018. márc. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Ezt mondja meg más rólam.

Annyit tudok mondani, hogy nagyon lelkiismeretes (lelkiismeretfurdalásos) vagyok, gyűlölök hazudni, illedelmes vagyok, udvarias és nem szeretek káromkodni feleslegesen. Ha nem funolok el egy kérdést itt, akkor legjobb tudásom szerint próbálok segíteni (IRL is). Jó hallgatóság és kiváló lelki szemetesláda vagyok (nőismerőseimnek pláne). Mivel idealista vagyok (INFP) ezért próbálom az emberekben a jót meglátni és motiválni őket ha lent vannak lelkileg. :D


Ha beleférek a "jó ember" kategóriába, akkor legyek az, ha nem, akkor hát nem. :D

2018. márc. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nem leteszik “jo” es “rossz” ember.

Mindenkinek mast jelent a jo fogalma es a rosszis. De valoban az a “jo” amit mi annak gondolunk? Vagy akar forditva.


Ugyhogy en nem vagyok “jo” de “rossz” ember sem.

En siman ember vagyok, hibakkal.

2018. márc. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Nekem ezzel kapcsolatban mindig is kettős érzésem volt. Többnyire kedves, segítőkész, barátságos vagyok, a legtöbb helyzetben sikerül megőriznem a hidegvéremet, de például itthon gyakran vagyok türelmetlen és utálatosan viselkedem a szüleimmel, pedig a lelkem mélyén nem akarom bántani őket, de mégis mindig kicsúsznak a számon sértő szavak.
2018. márc. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
32%

Ezt így nem jelenteném ki, sajnos a múltban sokszor egyáltalán nem voltam jó, terrorizáltból terrorizáló lettem pl egy ideig:( iszonyatosan szégyellem magam emiatt, hiszen ha valakinek, hát nekem pontosan tudnom kéne, hogy soha nem az a megoldás, hogy mi is bántunk valakit csakhogy ne mi legyünk a legelnyomottabbak.

Talán ezt a tettemet bánom a legjobban, ha visszamehetnék, mindent másképp csinálnék. Próbálok jó ember lenni, segíteni másoknak, törődni az emberekkel, de a fentit pl sosem fogom megbocsátani magamnak.

2018. márc. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!