Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen bunkók a kisebb...

Miért ilyen bunkók a kisebb településeken az emberek? Csak én fogtam ki ilyeneket?

Figyelt kérdés

Hévégén vidékre utaztam rokonokhoz az ünnep miatt. Először mentem tömegközlekedéssel. Az első buszra a pályaudvaron megvettem a jegyet. Majd átszállásnál szintén egy nagyobb csomópont szerűségnél kötöttem ki. Azt hittem van ott is automata, de sehol se találtam. Öreg nénik ott álltak a buszmegállóban, gondoltam megkérdezem hogy hol tudok itt jegyet venni. Konkrétan ki lettem nevetve meg lebszva hogy miért akarok én busszal menni ha azt se tudom hogy kell jegyet venni. Nem túl szép stílusban kaptam pár leszólást, segítséget meg csak akkor amikor én is felvettem ugyan azt a stílust velük szemben. Nagy nehezen kinyögte az egyik hogy a buszsofőrtől kell jegyet venni.

Jön a busz, felszállok és kérek a soförtől egy jegyet. Nyújtja a kezét a pénzért. Mondom hogy elnézést de megmondaná mennyibe kerül. Megjegyzi hogy nem érti hogy lehet valaki ilyen hülye hogy nem tudja megjegyezni hogy kettőtven. Adok neki egy ötszázast, mert az volt nálam a legkisebb. Gondoltam ad vissza. Mondja hogy kereken adjak és ne húzzam az idejét. Mondtam hogy ez a legkisebb. Csak bámul, morog magában. Gondoltam hogy akkor nem veszek össze, mondom hogy adjon akkor a vissza útra is egy jegyet most. "Az nem úgy ám... Mit ki nem találnak!" morgott. Úgy voltam vele hogy tartsa meg akkor az idiótája. Hazafele nem is fizettem, felszálltam és határozottan hátramentem.

Leültem a buszon hátul. Azt hittem már túl vagyok ezeken az embereken. Mikor jön valami 40 év körüli ittas félig kopasz csávó, és elkezdi mondani hogy ahol ülök, azon a helyen mindig ő ül. A nénikék meg még helyeselnek hogy ez így van. Hiába mondtam hogy ez nem így működik, egy-egy nénike mindig belekárogott hogy "De a Gyuszi helye az fiatalember!" Itt már nagyon ideges voltam, szóval megmondtam hogy vagy megverekszik velem érte vagy befogja és ül máshova. Akkor még egy pár másodpercig hallatta a hangját, majd inkább leült máshova. Utána persze az egész busz morgott hogy milyen agresszívek és bunkók a mai fiatalok.

Csak ha visszagondolok felidegesít.


Nem szoktam vidékre járni. Pest megyéből ki se megyek nagyon, max nyaraláskor. De ez most sokkolt és felidegesített. Pedig van egy taktikám a szociális interakcióra: Ha az ember nyugodt hangon, kedvesen kommunikál akkor az esetek 99%-ban kedvesen fog jönni a válasz is. De itt ennek az ellenkezőjét tapasztaltam. Csak azt értették meg ezek a tahók hogyha az ember a helyükre rakta őket. Csak kifogtam pár idiótát egyhuzamban, vagy tényleg ilyen tahók kisebb falvakban az emberek?


2018. ápr. 2. 17:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%

Vidéki falvakban tanyázóként mondom, nem mindenhol, de igen akad ilyen, mint ahogy a naaagy városokban is, bár velem ilyenek pont városban fordultak elő, beszólogatós részegek, tülekedő nagyik és társaik. Mikor gimibe jártam megyeszékhelyre több ilyen sztorim van, mint mikor elmentem két faluval arrébb. Lehet, hogy csak peches napod volt.

Pesten konkrétan majdnem sírva fakadt egy terhes nő mikor átadtam neki a helyem a villamoson. Úgyhogy általában mindenhol vannak bunkó, meg normális emberek, most ahol dolgozom inkább a 'nagypestimenők' azok, akik csótánynak se néznek, mikor bejönnek hozzánk húsvétozni, meg hétvégézgetni, mert ők aztán megtehetik és kiakadnak, hogy ha 1000,- fttal többet kell fizetniük az egyik menüre... Ettől viszont mem hiszem azt, hogy minden pesti bunkó.

2018. ápr. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
34%
Épphogy a nagy városokban, főleg Pestre gondolok itt, suttyó paraszt nagyon sok ember, és jöhetnek a piros lefelé mutató ujjak, nem érdekel, akkor is így van
2018. ápr. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
16%
Hát ez szinte hihetetlen történet volt. Velem a 30 év alatt nem történt ennyi minden. Vald be, hogy trollkodsz..😂
2018. ápr. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Pár hete vidéken jártam. Egy helyi buszmegállóban álltam kb 20 perce, mire odajött egy idősebb hölgy és egy tini fiú. Odamentem megkérdezni, hogy egyáltalán jár-e itt busz és baromi kellemesen elbeszélgettünk. Sőt, szó nélkül teljesen magától a srác azt is megnézte nekem, hogy a volánbusz mikor és hányas sorból indul a népligetbe. Szoval tüneményes :D

Szeretem a vidékieket!

2018. ápr. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%
Amúgymeg szégyeld magad! Az a gyuszi helye volt :'DDDD 22f
2018. ápr. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
62%

Nem a vidékiek bunkók, hanem a városból kimigráncsolók, akik elfoglalják a helyeket. Szerencséd, hogy ittam.

Gyuszi

2018. ápr. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
10%

Meglepően jól kezelted...

Sajnos eléggé jellemző és részemről is az a tapasztalat,hogy minél kisebb létszámú egy falu és/vagy közelebb esik a határhoz annál nagyobb az esély az ostobább pökhendi gyökérparasztok fellelhetőségére...itt Pesten is van belőlük,az egyik kedvenc,amikor kb. 10 éve a város másik végében lévő általam addig ismeretlen külvárosi járattal akartam eljutni az ottani Auchanba és megkérdeztem a sofőrt,pontosan hol kell leszállnom hozzá,erre pofátlanul röhögve és tájszólással rámköpte,hogy "Mi van elveszett a jogsi?"...azt hittem lefejeltetem vele a kormányt amit szorongatott,pedig nem vagyok valami harcias nő :D

Vannak persze kellemes élményeim is,főleg Balaton környéki kis falvakból...nagyrészt segítőkészek, beszédesebbek és összetartóbbak a vidékiek...

2018. ápr. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
18%

Okoska telefon nem mondta, hogy fizetős a busz:DDD


Okoska telefont csak fatbukra tudod használni...látszik az:DD


Okoska telefon még a Gyuszi helyét is tudta volna a buszon:DDD


Ha olyan arcod volt-van, mint merkelnek, akkor már jelenléted miatt is utál bárki normális;)


Maradj otthon legközelebb s jobb lesz mindenkinek;)

2018. ápr. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
48%
Hát, nem tudom, en videken élek, de ilyet még nem láttam, tapasztaltam. Illetve a leírtakból egyet azért igen; a "morgó" sofőrt.
2018. ápr. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

LOL :D


Ja ja ilyent én is tapasztaltam :D Nálunk boltokban, üzletekben, újságosoknál adják a buszjegyet. Egyszer valahol voltam, bemegyek egy kisboltba, kérdem , lehet itt jegyet kapni (?) 1 percre megállt az élet és mindenki engem nézett :D aztán felháborodva mondták a magukat, hát hogyan képzelem én ezt, hogy buszjegyet a boltba !!! Sorolni tudnám, hogy még mi minden miatt támadtak, bactak le. Én azért szeretem őket :D

Ne is foglalkozz vele, legközelebb már tudni fogod mi ott, arrafelé a pálya.

2018. ápr. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!