Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az hogy nálunk a...

Nagy568 kérdése:

Miért van az hogy nálunk a kutya tartók többsége megkötve tartja a kutyát, főleg kisebb településeken? Tiszteletem a kívételeknek.

Figyelt kérdés
Én azt tapasztaltam hogy 10 emberből 5 lehet hogy többen meg kötve tartja illetve kegyeten körülmények között. Minek az ilyenek Kutya? A MEOE ilyenkor hol van? Ellenőrzéseket ezek szoktak végezni? Külföldön a kutya tartáshoz engedély kell, itt miért nem lehet be vezetni.
2013. nov. 23. 21:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

Mi köze egy ebtenyésztő egyesületnek ahhoz, hogy Mari néni megkötve tartja a szomszédból kapott kutyáját?

Ellenőrzést sokszor másban sem szoktak végezni. Ha valahol nem megfelelőnek találja valaki a kutya tartását, lehet jegyzőnek, állatvédő szervezetnek bejelenteni.

Külföld sem egy ország csak. Nem minden "külföldön" kell engedély a kutya tartásához. Van, ahol felnőttnek tekintik az embereket és rájuk bízzák, tartanak-e kutyát.

2013. nov. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igen van van jegyzó meg vannak állatvédók de senki sem ellenorzi ezeket. Austriaban élek egy kis faluban de itt mindenki a lakasban tartja a kutyajat leg rosszabbiuo esetben kennelben amikor dolgoznak. Itt joobban oda figyelnek ezekre a dolgokra az allatvedok. Malunk ez miert mincs igy csak papiron allatvedok?
2013. nov. 23. 21:35
 3/16 A kérdező kommentje:
Bocsi a helytelen írásért
2013. nov. 23. 21:36
 4/16 anonim ***** válasza:
82%
Mert nagyon le vagyunk maradva a nyugati országok állattartási szokásaitól (persze még sorolhatnám, hogy mi mindenben...) Sajnos legtöbbször vidéken, a kistelepüléseken az emberek nincsenek tisztában a felelős állattartás fogalmával, nem hajlandók semmiféle változásra, a kutyatartás náluk abban merül ki, hogy naponta kétszer adnak neki maradékot, estére leveszik róla a láncot. Természetesen ezzel senkit nem akarok megsérteni, a fővárosban és megyeszékhelyeken is találunk ilyen embereket!
2013. nov. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Ezzel tisztában vagyok hogy le vagyunk maradva csak bosszantó nem kötelezó kutyát tartani
2013. nov. 23. 21:44
 6/16 A kérdező kommentje:
Az állatvedok ilyenkor alszanak otthon.nemcsak a chipet kellenne nézni ja hanem azt is h milyem korulmenyek közott él a kutya.
2013. nov. 23. 21:50
 7/16 anonim ***** válasza:
90%
Sajnos ebből sem biztos, hogy jó sülne ki. Gondold csak végig, kimennének az állatvédők, nagy százalékban az lenne a vége, hogy a kutyákat el kellene hozni a "gazdájuktól", a nem megfelelő tartási körülmények miatt. A menhely befogadóképessége is véges. Ennyi kutyát rendbe kellene hozni, oltások, chipek, ivartalanítás sajnos erre nem lenne elegendő keret. A gazdának pedig nem tudod megtiltani, hogy szerezzen egy újabb kutyát, ha akar, úgyis befogad egyet és végtelen lenne ez a körforgás. Másrészt pedig az országnak sajnos vannak ennél nagyobb problémái, a hatóságokhoz több embert kellene felvenni, hogy ellenőrizni tudjanak, ez megint azt jelenti, hogy többletkiadása lenne az államnak, ami mehetne fontosabb célokra is.
2013. nov. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%

Ugye nem gondolod komolyan, hogy az "állatvédők", akik munka mellett, ingyen "védik az állatokat, majd járőröznek az országban és benéznek minden kapu mögé? Ausztriában miért jobb a kennelben tartás? Miért is kellene minden országnak a másikat lemásolni?

Nem azt mondom, hogy nálunk minden mézeskalács.De változik az emberek szemlélete, ha lassan is.

Nézzél szét más "fejlett" országokban is. A Dánoknál simán jó néhány fajtát fekete listára tettek. Az felelős állattartás? Az angoloknál is van munkája az állatmentőknek. Amerikáról már ne is beszéljünk.

2013. nov. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
54%
Engem is bosszant egyébként a dolog, az állatvédők több évtizedes munkája se éri el sajnos a kitűzött célt (ami persze nem az ő hibájuk, minden tiszteletem az övéké!). Addig, amíg az emberek képtelen a felfogásukon változtatni, nem lesz jobb a helyzet. Ha mondjuk 100 kutyából már 99-et sikeresen megfelelőre helyre tudtak adni, akkor is még ott lesz az az 1 ártatlan kutya, ami engem ugyanúgy elkeserítene, a pozitív eredmények ellenére. :(
2013. nov. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
31%
Én kényszerből tartom megkötve a kutyát, azt is a lehető legjobb körülmények között. Amúgy meg kinyalom a seggét :)
2013. nov. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!