Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan fejleszthetném még az...

Hogyan fejleszthetném még az érzelmi intelligenciámat?

Figyelt kérdés

Sokszor úgy gondolom, hogy elég magas az érzelmi intelligenciám és megpróbálom megérteni a másikat, ahelyett, hogy érzelmileg reagálnék... Lényegében látom magamon, hogy elég jól kifejlesztettem az érzelmi intelligenciámat, főleg annak tudatában, hogy én nagyon sérülékeny, érzékeny személy voltam régebben. Ilyenkor már majdnem büszke is vagyok magamra, de aztán valami teljesen gyerekes buta dolgon képes vagyok túl agyalni mindent és mintha megint kis óvodás lennék, az analitikus képességem lenullázódik.

Példának okáért, Facebook-on ráírtam egy ismerősömre, akit barátságosnak tartottam és szerettem volna megismerni. Rájöttem, hogy rendesen használja az oldalt, sűrűn fent van, de tudatosan nem olvasta el az üzenetemet, és lényegében ezen filózok már egy hete, hogy miként szúrhattam el a dolgot, miért vagyok ekkora hülye stb...

Ezt végig gondolva rájöttem, hogy a barátkozás nekem kissebb koromban nem ment, így most is magamra veszem a másik passzív/elutasító hozzáállását, ha barátkozásról van szó, és igazából itt elakadtam. Ilyen még nem volt, hogy ne tudjam, mit tegyek.

Mindig volt valamilyen hozzáállásom, sajátos "edzéstervem", hogyan semlegesítsem a másik vagy akár saját magam negatív gondolatát, vagy akár hogyan fordíthatnám előnyömre a helyzetet, esetleg hogyan segítsek a másikon...De most teljesen elvesztem. Bármit próbálok kigondolni, elvesztem a fonalat és agyalni kezdek rajta, magamat utálom, majd őt, majd utálom magamat, mivel ilyen nyomi vagyok, hogy utálom magamat, majd rendberázom magamat és megint indulok nulláról.

Annyit sejtek, hogy köze lehet az elutasításnak ehhez, esetleg a másik lenézése, a tisztelet meg nem adása, de pl b*uzisztak már le és tudtam, hogy nem érdemlem meg, hogy más részeges, reduktív szavai miatt magamat büntessem az idegeskedéssel. Simán elengedem az ilyeneket...

21 éves vagyok, szóval szerintem még a hormonok is közrejátszhatnak egy kicsit a dologhoz, de szerintem ez annál több.

Esetleg volt veletek is ilyesmi dolog, amin nehezen tattétek túl magatokat?

Köszönöm a segítséget! :)



2018. ápr. 2. 21:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Fogd fel tapasztalatkent az egeszet. Ha pl. a baratkozos terved nem jott ossze, akkor nem jott ossze. Te nem veszitettel semmit, hanem nyertel. Igy olyan emberekre fordithatod a figyelmed, akik megerdemlik, akik keresik majd a tarsasagod.
2018. ápr. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Asszertív kommunikáció. Nagyon jól letisztítja mi is az az érzelem, honnan jön, mi motivál stb... ennél tisztábban nem lehet kommunikálni, kommunikáció csúcsa, ajánlom.
2018. ápr. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!