Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek ez alapján autista...

Szerintetek ez alapján autista lehetek?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok és mindenki furának tart. Utánanéztem az autizmus tüneteinek, de nem igazán tudom eldönteni magamról, hogy annak számítok-e.

Szóval a legfurább tulajdonságom, hogy nem szeretem az embereket. Alapból nagyon kevés emberrel jövök ki jól, a nagyszájú, hangos emberektől undorodom. Viszont azzal a néhány haverommal is, akivel jóba vagyok, nem szeretek sokáig együtt lenni, mert hamar lemerülök úgymond szociálisan mások társaságában. Ha néha elhívnak valahová, már napokkal a találkozó előtt gyomoridegem van, ha csak belegondolok, hogy órákig jópofiznom kell velük.

De amúgy a szemkontaktussal pl. nincs bajom, megértem mások testbeszédét és nem is irtózom attól, ha hozzám érnek...Mondjuk magamtól nem szoktam fizikai kontaktust kezdeményezni, szóval a közeli családtagjaimat, illetve a barátnőimet leszámítva nem ölelgetek embereket, nem nyúlkálok hozzájuk, miközben beszélek velük, ilyesmik.

Kiskoromban nagyon szerettem olvasni, általánosban nem igazán voltak barátaim az iskolában, ezért minden szünetben könyveket olvastam.

Amúgy ha már iskola, a társaságba való beilleszkedéssel vannak gondjaim...Bár nem tudom, hogy ez az én hibám-e vagy csak rossz társaságokba kerültem. Szóval ugye általánosban nem igazán voltak barátaim, mi több, felsőben egy 2 évfolyammal felettünk járó osztály elkezdett csúfolni a kinézetem miatt és egy idő után ezt átvették más osztályok is. Lehet, ez az oka annak, hogy később olyan magamba forduló lettem. Aztán eljöttem egy szakközépiskolába, ahol kapásból az osztályunkba került 2 ember, akik megbuktak előző évben és az egyikük (egy roma gyerek) elkezdett csesztetni. És nem igazán tudtam magam megvédeni, mert leginkább a kinézetemre vonatkozóan tett megjegyzéseket és úgy éreztem, nincs jogom visszaszólni neki, mert tényleg nem vagyok valami szép és úgyis leégetett volna az egész osztály előtt, ha megpróbálok beszólni neki valamit, í]y inkább csak csendben tűrtem és egy idő után azt vettem észre, hogy a többiek is átvették tőle és 10.-re már az egész osztály utált, a 3 barátnőmet kivéve.

Aztán ebben az évben itt maradtam ebben a suliban okj-n és a gyerek ismét az osztálytársam lett, plusz még páran a haveri társaságából és az új osztálytársainkkal is sikerült megutáltatniuk. Vagyis nem az összessel, itt az osztály kb fele normális, de a szóban forgó gyerek és a barátai napi szinten szólogatnak be a kinézetem miatt, vagy épp amiatt, mert szerintük stréber vagyok..

Szóval ennyit az iskoláról. Ezen kívül van pár furcsább tulajdonságom, pl. ha sétálok valaki mellett, mindig bal oldalt akarok menni, ha én vagyok jobb oldalon, olyan furán érzem magam. Ez mondjuk lehet, amiatt van, hogy bal kezes vagyok és megszoktam, hogy a padban is mindig baloldalt ülök..Valamint kicsit tisztaságmániás vagyok, minden reggel lezuhanyzok, pedig nem szoktam büdös lenni vagy ilyesmi. De ha úgy megyek el itthonról, hogy nem zuhanyzok, egész nap büdösnek, mocskosnak érzem magam. És elég sokszor mosok kezet.

Kb. ennyi, szerintetek mennyi az esélye annak, hogy autista vagyok?


2018. ápr. 3. 14:37
 1/7 anonim ***** válasza:
14%
Nem autista vagy, csak antiszociális
2018. ápr. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Autizmust kiszűrték volna a pedagógusok már az oviban. Biztos, hogy nem vagy az.
2018. ápr. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
41%

Nem feltétlenül vagy autista, de nem is tartom kizártnak.

Van egy autista rokonom, ezért sokat olvastam az autizmusról.

Az autista rokonomra igaz, hogy nem tud viselkedni, nem tudja például, hogy mit illik mondani egy vendégnek (gyere be, foglalj helyet, vedd le a kabátod, stb.) , ha érkezik hozzá valaki , csak áll bambán és szerencsétlenül és meg se mer szólalni.

Családi ebédnél se mer megszólalni, legfeljebb nagyon ritkán és csak az édesanyjához szól ilyenkor, totálisan oda nem illő dolgokat.

Nem néz senkinek a szemébe.

Értéktelen műanyag vackokat gyűjt - erről is olvastam, hogy az autistáknak van valamiféle gyűjtési hóbortjuk, de furcsa dolgokat gyűjtenek.

Nincs egyetlen barátja sem, egyetlen tevékenysége a számítógépezés, semmi más.

Szóval, lehetsz még a leírtak alapján akár enyhébb autizmusban szenvedő beteg is, de lehet, hogy egyszerűen csak antiszociális vagy.

A bal kezességgel nincs baj, valószínű, hogy ezért szeretsz a bal oldalon lenni, azzal nincs semmi baj.

2018. ápr. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
A leírásodból ítélve introvertált személyiség vagy. (Befelé forduló) és önbizalomhiányos. Az antiszociális szót negatívnak érzem, szerintem nem igaz rád, az antiszociális ember valamilyen szinten romboló vagy negatív hatással van a környezetére. Te inkább befelé forduló vagy. Ezzel semmi baj nincs, főleg, hogy vannak barátaid. Szerintem nem vagy autista. Ne törődj a piszkálódókkal! Legtöbbször pont az introvertált embereket szokták piszkálni, és pont azok, akik belül kicsinek, ostobának érzik magukat, mert ha valaki nem vág vissza nekik, akkor ettől erősnek érzik magukat. Szánalmasok! Benned sok érték van, használd ezt ki, azokkal törődj, akik szeretnek!
2018. ápr. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. Egyébként nagyobb társaságban én sem szólalok meg, ugyanis félek, nem reagálnak mások arra, amit mondok, vagy hülyének néznek...De egyébként ha kérdeznek, normálisan válaszolok, meg ilyen alap dolgokkal tisztában vagyok, hogy mit illik mondani/csinálni meg mit nem.
2018. ápr. 3. 15:12
 6/7 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem nem nagyon van mentálisan bajod. Enyhe szociális szorongás, de ez semmit nem jelent.


A többi csak személyiségtípus, méghozzá melankolikus asszem.

2018. ápr. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Kései Sirató ***** válasza:
41%

Lehet, hogy enyhébb autizmusod van.

Gyerekkorodban Magyarországon éltél, vagy határainkon túli magyar vagy?

Találkoztam már olyannal is, aki itt élt, és mégsem vették észre az óvónők, tanítónők, csak zárkózottnak hitték a gyereket, ezért csak később, felnőtt koprában diagnosztizálták ezt a betegséget.

Lehetséges, hogy autista vagy, persze az is, hogy nem, mindenesetre el kellene olvasnod ezt a linket.

Ha úgy érzed, sok szempontból igaz rád, fordulj orvoshoz, kérd a háziorvosod segítségét és ő elküld szakorvoshoz,hogy kivizsgáljanak.


[link]

2018. ápr. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!