Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Önök hogyan állnak a transzokh...

Önök hogyan állnak a transzokhoz, illetve transzlányokhoz? Elítelik õket vagy okésnak tartják õket?

Figyelt kérdés
Kérem írják azt is, nõk vagy férfiak-e Önök és az életkorukat.
2018. ápr. 9. 15:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%

Nő vagyok. Mindent elfogadok amíg

a, nem támad engem

b, nem támadja a családomat

c, tiszteletben tartjuk egymást

d, nem akar engem is megtéríteni (lásd. légy te is vallásos, popzeneszerető stb...)

A legjobb barátnőmnek csaja van, ha egyszer pasinak öltözve találkoznánk, max meglepődnék.

2018. ápr. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. ápr. 9. 15:52
 3/17 anonim ***** válasza:
68%

Nekem a transzneműekkel semmi bajom nincs. Pár éve iskolába jött egy szervezet ahol mindenféle különböző emberrel lehetett szemtől szemben beszélni. Ott volt egy férfinek született és most nőként élő ember (azt hogy fiú vagy lány mindenki döntse el magának). Vele tudtam beszélni, és nagyon kedves volt, semmi elitéledőt nem találtam benne. Utána érdekelt a téma hogy milyen lehet az életük, ezért utánanéztem a neten. És főleg youtubeon elég sok transznemű van aki felvállalja és mesél a dolgokról. Chloe Arden videóit néztem régen, ő beszél arról milyen is neki transzneműként az élete. Illetve Blaire White-ot speciel nagyon kedvelem. Őt követem is.


De az LGBT-s és genderes idióták kiborítanak. Az már nem tolerancia amikor ráerőltetik a másikra az akaratukat. Az nem okés hogy gyermekeknek engedik hogy döntsenek a hormonkezelésről ami elveheti a nemzőképességét, tönkreteheti a máját és legjobb esetben is visszafordíthatatlan változásokat hoz létre a szervezetében. Az se normális ahogy egyes helyeken copfos férfiakat engednek női sportokban részt venni. Az meg már pláne nonszensz hogy copfos "transz" férfiak használhatják a női mosdót. Természetesen volt megerőszakolós eset belőle. ( [link]

Emellett az olyan genderszakos narratívákat elítélem miszerint a nem az a fejben dől el, ezért én transzfóbiás vagyok ha nem szeretnék egy transznemű illetővel párkapcsolatot létesíteni.

És felettébb veszélyesnek tartom hogy embereket úgy próbálnak elhallgattatni hogy nácinak titulálják őket ha nem használják a kitalált névmásait az éppen soron lévő genderszakos baromnak.


Szóval összefoglalva a transzneműekkel semmi bajom. Nem érzem hogy promotálni kéne az életmódot, de ha valaki transz attól a szememben nem lesz kevesebb. Párkapcsolati szinten nem tudnám elképzelni, de barátként simán. Nem tekintenék rá máshogyan. Viszont a köréjük épülő politikai mozgalmakat utálom. Szerintem az LGBT gender idióták nekik is többet ártanak mint segítenek. A megítélésüket biztos nem javítja.

19/F

2018. ápr. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
72%

Nem érdekelnek (nem ítélem el, nem támogatom, nem szórakoztat, nem olvasok róla, nem támadom, nem ellenzem, nem foglalkoztat)

nő vagyok én és 28 az életkorom

2018. ápr. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. ápr. 9. 16:05
 6/17 anonim ***** válasza:
46%

Akik a négy fal között élik az életüket azzal nincs bajom. De aki a médiában mutogatja magát, kényeskedik, affektál azokat nem tudom komolyan venni. Olyan megjátszottnak tűnik.

Én sem értek egyet azzal, ha engedik női sportban stb részt venni, sokuk testileg megmarad férfinek.

Ezenkívül számomra fura amikor “félig” változnak mert a nemi szervünk megmarad, és pl gyereke lesz egy “férfinek”.


Nem vagyok rosszindulatú, de számomra taszító ha ráerőltetik másokra, hogy kb nyalizzanak nekik mert ők genderesek. Már követni se lehet a sok fajtáját.



[link]



[link]



[link]

2018. ápr. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Mindkettejüknek!
2018. ápr. 9. 16:06
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Önnek is 6-os!
2018. ápr. 9. 16:08
 9/17 anonim ***** válasza:
64%

Szexistának tartom a gondolatot, hogy valaki egy érzés, és több tucat hihetetlenül káros nemi sztereotípia alapján elnyerheti a jogot, hogy a másik nem tagjának hívhassa magát, pláne egy alapjaiban szexista társadalomban. Nem tartom morálisan elfogadhatóbbnak, mint azt, ha mondjuk egy fehér ember azzal állna elő, hogy "csing-csong szeretem a rizst és az animét szóval ázsiai vagyok!".

A transz ideológia leegyszerűsíti a két nem életét és tapasztalatait feminitásra és maszkulinitásra, ráadásul nincs is más fajta diszfória/testképzavar, amit úgy kezelnének, hogy az illetőt "átszabják" abba a formába, aminek érzi magát.

Elkeserítőnek tartom, hogy manapság még "progresszívnek" tartott körökben is az megy, hogy pl egy feminin, identitászavaros férfinak azt az útmutatást adják, hogy ő vagy "genderfluid" vagy "bigender" vagy transznemű, pusztán azért, mert nem illik bele azokba a sztereotípiákba, amiknek alapból értelmük sincsen.


A helyzet viszont akkor kezdett a legreménytelenebbnek tűnni, amikor ez alapján a feminin érzés/diszfória alapján külföldön elkezdték eltörölni a nőknek szánt dolgokat: női sportversenyeket, amikért annyit küzdöttek az elődeink nyernek meg férfiak ( [link] ) pedofil/erőszaktevő férfiakat raknak női börtönökbe (Davina Ayrton, Jessica Winfield) arról meg nem is beszélve, hogy ez a "gender számít, nem a biológia" mentalitás segít ismét háttérbe szorítani a nőket, hiszen a transznőket jóval nagyobb arányban választják be valami magas rangú hivatali pozícióba, mint a transz férfiakat (akik általában azért kerülnek a címlapokra, mert gyereket szültek.. milyen eredeti).

A gyerekek hormonkezelésre fogásába meg bele sem akarok kezdeni, mert sok esetben ez gyermekbántalmazásnak is minősülhetne: [link]


Véleményem szerint maga a transz ideológia hihetetlenül regresszív, megerősíti azt az ősidők óta fennálló káros mentalitást, miszerint a nők és a férfiak agya és viselkedése biológiai okokból (nem pedig nevelés miatt) eltérő, és segít haladó szellemiségűnek feltüntetni a nőknek szánt helyek felszámolását (börtönök, öltözők, nyilvános mosdók, bántalmazott nőknek szánt menedékhelyek).


Viszont ezt nem akarom magukon a transznemű személyeken leverni. A legtöbbjük csak élni akarja az életét, és nem akar belefolyni ezekbe a dolgokba. A problémám a hangadókkal van, és magával a mozgalommal, ami azt akarja elérni, hogy az egész világ hozzájuk alkalmazkodjon.

Úgy gondolom, hogy a világ jobb hely lenne a feminin férfiaknak, maszkulin nőknek, és nemi diszfóriás embereknek akkor, ha nem erősítenénk még tovább a gendert, hanem az erőnket arra irányítanánk, hogy eltöröljük azt.

24N

2018. ápr. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Engem senki nemi identitása és szexuális beállítottsága nem érdekel, és nem is gondolnám, hogy rám tartozna. Nem ez alapján dől el, mit gondolok az adott személyről. Tőlem akár három fejű lila földönkívüli is lehet csápokkal, ha jó fej, akkor jó fej.
2018. ápr. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!