Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lehet egyeseket megvásár...

Miért lehet egyeseket megvásárolni egy üveg sörrel?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy miért lehet egyes embereket megvásárolni ennyivel? Láttam már olyat, hogy 45-50 éves férfi odament 18-25 évesekhez beszélgetni, aztán egy 20 perc múlva kért egy szál cigit, később kapott egy üveg sört és akkor már mindenki a "barátja volt". Nem ez az első eset, hogy ilyet látok. Nekem is volt, hogy beszélgettem valakivel az egyik ismerősömnél, aztán mondta, hogy szeretne egyet telefonálni, ha nem haragszom, de csak egyetlen perc lesz. Oda adtam neki a telefonomat, aztán úgy adta vissza, hogy a 4500 Ft ból maradt rajta 1500 Ft. És egyáltalán nem éreztem a bűntudatot az arcán. Volt egy másik hasonló szitu, amikor beszélgettem valakivel szintén az egyik ismerősömnél és a vége meg az volt, hogy "nem tudsz adni 5000 Ft-ot?" Persze nem adtam, de kérdem én: Miért nem tudnak elmenni dolgozni ezek az emberek? Miért ilyenek? Semmit nem szégyellnek?

2018. ápr. 9. 17:18
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Nektek volt már ilyen vagy ehhez hasonló esetetek? Ha igen mi és hogyan kezeltétek?
2018. ápr. 9. 17:19
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

Mert függő.

Ez az alkoholista lélektana.

2018. ápr. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A 3 ból kettőnél szó sem volt alkoholról!
2018. ápr. 9. 17:25
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez a réteg hülye lenne elmenni dolgozni,mikor a normális dolgozo eltartja az ingyenélésüket,és még tarhálni is tudnak mindenkitől. :D
2018. ápr. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%

"Nekem is volt, hogy beszélgettem valakivel az egyik ismerősömnél, aztán mondta, hogy szeretne egyet telefonálni, ha nem haragszom, de csak egyetlen perc lesz. Oda adtam neki a telefonomat, aztán úgy adta vissza, hogy a 4500 Ft ból maradt rajta 1500 Ft. És egyáltalán nem éreztem a bűntudatot az arcán. Volt egy másik hasonló szitu, amikor beszélgettem valakivel szintén az egyik ismerősömnél és a vége meg az volt, hogy "nem tudsz adni 5000 Ft-ot?"" Tesóm ilyen. Teljesen természetesnek veszi, hogy mindenki őérte él.

Van ez a típus, enyhén pszichopata, zéró empátia, van behízelgő dumája, hogy kicsikarja a pénzed. Nála ez a nevelés miatt lett így, nagyon-nagyon elkényeztették.

2018. ápr. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
10%
3: Az alkoholizmus az nem csak az alkoholtól való függőséget jelenti, hanem minden szenvedélybetegség gyűjtőfogalma, egy szeméyliségtipus.
2018. ápr. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát így elolvasva nekem az jön le, hogy nem őket lehet megvásárolni egy üveg sörrel és mindenki a barátja lesz, hanem az ilyeneket, mint te is, aki jóhiszeműen kölcsönadja telefonját és a delikvens lebeszél róla 3 ezret

Nna, tudod mikor adnám oda a telefonom.... Majd én bepötyögöm neki a számot, aztán ami tényleg fontos, elmondom én.

Nem igazán értem a kérdést, mert pont fordítva írtad.

2018. ápr. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az önzetlenség és a kedvesség akár egy üveg sörrel is megoldható.

Ezen mennyire érthető?

2018. ápr. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A tarhálás szó mond valamit? Ez egy csövesek és fesztiválos csövesek között elterjedt életforma az ingyen piához.
2018. ápr. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
70%

Én apám is alkoholista volt, a lelkét is eladta volna egy kis piáért.


Rendszeresen járt segíteni, ingyen dolgozni a haverjainak, akár egész napot, aztán örült az ingyen bornak, pálinkának. Persze nem jóféle, minőségi, hanem házilag pancsolt vagy a legolcsóbb tablettás járt neki, gyakorlatilag aprópénzért dolgozott, egy építőipari segédmunkás, vagy egy csöves többet keres.


Ez az üveg sörrel megvásárlás.


A fentebb említett esetek szimpla, pofátlan tarhálás kategóriába tartoznak. Nem megvásárlod őket, hanem pont fordítva ők húznak le anyagilag. Egyszerűen vannak ilyen emberek akiknek semmit nem számít a másik. Neveltetés, hozzáállás kérdése.


Én például világéletemben tiszteltem a más vagyonát, tárgyait, ahogy a sajátomat is. Ha a legkisebb kárt okoztam igyekeztem megtéríteni. Vagy alapból elkerülni az ilyen helyzeteket. Mások meg másképp gondolkoznak, ők azt látják, hogy na itt egy balek akin lehet nyerészkedni.

2018. ápr. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!