Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mi az ideális...

Szerintetek mi az ideális kor, hogy valaki elköltözzön otthonról?

Figyelt kérdés

Ez mellett érdekelne, hogy mi a véleményetek erről az egészről. Elsö körben milyen messze, milyen gyakran járjon haza az illető, valamint a párjával vagy egyedül költözzön el? Stb

19/L


2018. ápr. 16. 17:26
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

Amikor van rá lehetőség. Sokan már 18 évesen elmennek. Mások még 30 évesen sem tudnak, mert nem tudnának megélni, ha fent kéne tartani egy saját házát/lakást.

Szerintem ha van biztos munkahely, élhető keresettel akkor külön lehet költözni. Ha a feltételek adottak már 23-26 éves kor ideális.

2018. ápr. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Meg az otthoni légkör is beleszól a képletbe, mert ha ápolásra szoruló idős szülők, nagyszülők is vannak otthon, akkor nem lenne pofám elköltözni, hogy végre "megszabaduljak" tőlük.


Ha elnyomó, vagy zsaroló, esetleg zaklató otthoni légkör lenne, akkor meg már 17 évesen is elmenekültem volna...

2018. ápr. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
Nem hiszem, hogy ez így meghatározható, hiszen attól is függ, hogy meddig tartanak a diákévek, milyenek az otthoni körülmények(csaladdal való kapcsolat, anyagiak, stb.), de még a lakóhely is befolyásolhatja a lehetőségeket. Van aki már 18 évesen nekivág a "nagybetűs" életnek, más sokkal később. És még csak azt sem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy melyik a jobb.
2018. ápr. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Arra gondoltunk barátommal, hogy Pestre költözünk, közösen bérelünk egy lakást/szobát/garzont. Mind a ketten dolgoznánk, szülői segítség nélkül fizetnénk mindent. Még iskolába járunk, ő még két évig, én még egy évig. Azért is lenne ez jó, mert együtt tudnánk lenni és az utazást (mind suliba mind a munkahelyre) könnyebb lenne megoldani.
2018. ápr. 16. 18:38
 5/10 anonim ***** válasza:
Bármikor.Ha van lehetőséged és kedvet vagy erőt érzel hozzá vágjátok bele.Ami a csaladi látogatást illeti nekem elég lenne hetente vagy kéthetente kb.2 óra.Nem állunk valami közeli kapcsolatba és már szabadulnek ebből a monotonitásból.
2018. ápr. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Jól átgondoltátok ezt? Két diákmunkás keresetből szinte lehetetlen fenntartani egy albérletet. Ha csak azt nézzük, hogy 90 ezer alatt nem is találni kiadó lakást, plusz erre jön a rezsi, már ez elvinné a fizetésetek nagyrészét. És így még nem ettetek, nem vettétek me a háztartáshoz szükséges dolgokat, nincs bkv bérletetek, arról hogy szórakozni menjetek meg ne is álmodjatok.

Én pár hónapja költöztem albérletbe a párommal és egy barátnőjével. Én keresek havi 200 ezret, ők diákként havi 60-at, de mire kifizettük az albit, megvettük a kezdéshez szükséges dolgokat, megtankoltam a kocsit, örültünk ha nullára kijöttünk hónap végén. Ja és azt nem mondtam még, hogy ehez volt még kb 400 ezer megtakarításom, ami el is ment a kaucióra, néhány bútorra, meg az alap cuccokra ami egy lakásba kell.

Szóval csak úgy vágjatok bel, hogy előtte kiszámoljátok, hogy mennyibe kerül a megélhetés, annak a kétszeresét megkeresitek havonta és a duplája pedig ott van a zsebetekben.

2018. ápr. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Amúgy én 23 éves vagyok, a két lány 18.

A 6-os voltam

2018. ápr. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha csak a du.ás miatt akarsz elköltözni, akkor csak annyit mondanék:

A diákéveidet elcs.szed a kemény munkával, hogy kifizess egy mininális életszinvonalat, közben a tanulás rovására megy, és mire ráeszmélsz, hogy a párkapcsolat nem fogja a gyerekeket megetetni, addigra rég alkoholista leszel...


Előbb alapozz meg egy stabil életet, közben lehet akárhol élni a szerelmi életet, a hűség legalább edződik, megmutatkozik, és ha a suli végére is minden szuper, akkor jöhet a pesti albi, már főiskolai "szabad" órarenddel, nappalis jogviszonnyal. (lehet suli mellett melózni, ha nagyon unod az életed... :) )


De irtó hajtás, melóból járni órákra.

2018. ápr. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak: főiskolára járunk mind a ketten.
2018. ápr. 18. 21:20
 10/10 anonim ***** válasza:
Kezdő munkavállalóként ez azért rizikós, mert rögtön egy kényszerpályára kerülsz, ha ott van az albi fizetési kötelezettség. Úgy értem, ha nem tetszik az első munkahelyed, vagy a második, akkor nem fogsz tudni dobbantani, h mielőbb megtaláld a neked igazán megfelelőt, hiszen az önálló lakhatás állandó kötlségei megkötik majd a kezed. Pedig szerintem a pályakezdő időszakba még belefér az útkeresés, főleg ha igazi munkatapasztalatod korábban még nem volt. (+ a 3 hónapos próbaidő is eléggé rizikós a munkáltató részéről. Bármikor búcsút inthet neked, nincs bevétel, van egy állandó kiadás, egyenes út az adósságcsapdába.)
2018. ápr. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!