Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem betegségnek tekintik...

Miért nem betegségnek tekintik a fajgyűlöletet?

Figyelt kérdés
Olvastam fajgyűlölő hajlamról, ami öröklődik. Az ilyen embert a társadalom miért nem betegként kezeli?-nem az ő hibája, hogy fajgyűlölő lett, örökölte ezt a hibás gént, ő is áldozat, az örökölt rasszista hajlam miatt bizonyos emberekkel nem tud normális kapcsolatot kialakítani. Szerintem ez valamilyen lelki betegség, pszichés betegség.

2018. ápr. 18. 09:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
62%
Bizonyos emberek alatt mit értesz? Miben nyilvánul meg a gyűlölő viselkedése?
2018. ápr. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%

Nem gondolnám, hogy ez gén szinteken öröklődik.

Ehhez más is kell.

Pl. Ha egy fajgyűlölő szülők gyerekeként születik valaki és mondjuk csecsemő korában mondjuk eszkimókhoz kerül, alig hiszem, ha 20 éves korában meglát mondjuk egy feketebőrűt, akkor előjönne valami rasszista érzés, megnyilvánulás.

Ez szerintem környezeti hatás.

2018. ápr. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
81%
a hajlam öröklődhet , de a döntés a t kezedben van. mert ugye nem csak állati énünk van , haneem tudatos is. Ezért számít a nevelés, barátok , tudomány hatása.
2018. ápr. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%
Kizárt, hogy a fajgyűlölet öröklődne. Nem tudom, hol olvastad, de nem igaz.
2018. ápr. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%

Sokkal betegebb ez az elvakult liberalizmus, ami tagadja a negatív tapasztalatok után levont következtetést.

Tegyük fel, hogy van két ember, mindkettőt csípte már meg darázs. Az egyik megtanulta, hogy a darazsakat el kell kerülni és nem szerencsés velük egy fedél alatt élni. A másik beengedi a hazába és eteti a darazsakat és rá akarja venni a gyerekeit, hogy puszilják meg a bogárkát. Te melyiket küldenéd pszichológushoz?

2018. ápr. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
84%
Mert nem az, nevelés és környezet kérdése, ha te egy faluban nősz fel ahol hemzsegnek a cigányok és mindennapos a balhézás a terrorizálás akkor nem meglepő ha fajgyűlölő leszel. A náci Németország lakossága se azért utálta a zsidókat mert fajgyűlölőnek születtek hanem azért mert a neveltetés és a propaganda azzá tette őket. (mármint a nagy részüket)
2018. ápr. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%
Mondjuk a fajgyűlölet megakadályozásában az is sokat segítene, ha bizonyos csoportok nem az én adómból akarnának megélni, hanem elmennének mondjuk dolgozni.
2018. ápr. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
25%
Sosem értettem, hogy a rasszizmust miért kell egy kalap alá venni az antiszemitizmussal...
2018. ápr. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
55%
Azért mert fajgyűlöletről volt szó és nem rasszizmusról...
2018. ápr. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
78%

10:


[link]


A kettő momentán ugyanaz, öreg. :D

2018. ápr. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!