Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a teendő, ha lefagyok...

MadSeal kérdése:

Mi a teendő, ha lefagyok váratlanúl jött támadásoktól?

Figyelt kérdés
Pontosabban kifejtve, ha valaki, úgymond hírtelen el kezd belém kezkődni, mindig lefagyok...Van harcművészeti és küzdősporti tapasztalatom és most is aktívan kickboxozom, de az mégis más, ha gongszóra elkezdődik egy bunyó, mintha semmiből semmi valaki el kezd kötekedni, erényesebben odaszólni...Hiába vagyok magasabb az átlagnál (193 cm) és még ha tudom is, hogy e tudnám verni a tagot, mégis mindig lefagyok az ilyen esetekben...Van erre valami megoldás, vagy valamilyen módszer, hogy ezt ki tudjam küszöbölni? Előre is köszi :) 17/F

2018. ápr. 20. 23:54
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Inkàbb hagyd abba a küzdősporot!

Nem vagy mèltó rà!


Inkàbb kosarazz!


A közdősport nem a gyàvàknak való!

2018. ápr. 21. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
40%

Inkabb a kommunikaciora gyurj.

Amikor beszolnak szolj vissza. Amikor megütnek üss vissza.

Te esetedben az elsőről van szo.

2018. ápr. 21. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Úgy látszik félreérthetően írtam le a problémámat. Itt nem arról van szó, hogy nem tudnék beszélgetni idegenekkel, vagy hogy félnék, mert alapsulin is én voltam az egyetlen, aki visza mert szólni a zsarnokoskodó kisebbségnek, meg keveredtem már kisebb tömegbunyóba is, de ott mindig folyomatasonan jöttek a dolgok, nem pedig hírtelen, a semmiből...Én úgy hallottam, hogy elég sok küzdősportoló küzd hasonló problémával, de eddig mégsem kaptam senkitől érdemleges tanácsot, hogy egyáltalán lehet ezt korrigálni.
2018. ápr. 21. 09:19
 4/5 anonim ***** válasza:

Nincs reflexben. Nem is baj mert a boxolok lehet a feleségüknek is adnak akinél reflexben van meg gyerekeknek.


A verekedős önvédelem/támadás pont ezért van a támadoidban mert őket végig verték gyerekkorban is a szüleik. Ott reflexben van. Akkor is ütnek ha kicsiről van szo (szülők)a gyerekek ugy nőnek fel hogy azt hiszik ez a norma.

2018. ápr. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A sport azonbelül is a küzdősportok/harcművészetek alázatra nevelnek, nem arra, hogy folyamatosan verekedjél.

Alapjáraton a tudatalattidba az van, hogyha akarod le tudod győzni az ellenfeled, nincs rá szükséged, hogy folyamatosan bizonyítsd és hangoztasd.

Csak ugye most verbálisan támadnak, hát nagyon egyszerű, valamit illik visszaszólni, a magyar nyelv erre különösen alkalmas, ne félj a következményektől mert megütni nem fog, nem lesz belőle verekedés mert máshogy nem tud támadni. Nem kell elhordani a k*** anyjába csak azért ne hagyd szótlanul azt, hogy nem adják meg a minden embernek járó tiszteletet. Ha meg nem beszólnak, hanem eréjesen szólnak hozzád, félelmetkeltően, akkor nincs más, mint higgadtnak maradni, ne azon gondolkodj, hogy mi lesz, mit fog csinálni, hanem kérdezd meg tőle halál nyugodtan, hogy mi a problémája, na most vagy elkezd beszólni, elhord mindennek akkor jön az amit előbb írtam, vagy elkezd magyarázni, hogy mi a gond, de neked ez idő alatt van időd megnyugodni és reagálni arra, hogyha emeli a kezét vagy azon gondolkozni, hogy hogyan lehet megbeszélni a dolgot. Aki csak úgy a semmiből rádförmed az azt hiszi, hogy te be fogsz szarni, abba a hitbe van, hogy nála az előny, de ha te higgadt maradsz és tudatos akkor ez sokkal többet üt, mint bármilyen beszólás vagy pofon, a pszichikai előny nálad lesz.

2018. ápr. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!