Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Minek tudható be az 50 feletti...

Minek tudható be az 50 feletti nőknél a kiskutyák szeretete?

Figyelt kérdés

Csak ámulok, mikor szembesülök azzal, hogy minden második idősebb női ismerősömnek kiskutyafétise van. Tele van a profiljuk az általában kistestű kutyáik képéivel (miközben a gyerekeikről, unokáikról készült képeknek a töredékét osztják meg, ha egyáltalán megosztják...) folyamatosan eltűnt kutyákat kereső hirdetéseket posztolnak stb.


Miért pont a nők, miért pont ez a korosztály, és miért pont a kiskutyák? Segítsetek légyszi ennek a pszichológiai/szociológiai okát megérteni!



2018. ápr. 22. 10:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Na ez igy nem igaz, mert a fiatal nők, lányok is ölelgetik, csókolgatják a kutyájukat.
2018. ápr. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
# 1 Hol találkozol a kisállatfétissel olyan mértékben fiatal csajoknál, mint az idősebb nőknél. Én egy jelenségről írok.
2018. ápr. 22. 10:54
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
A kiskutyákat néhány kivételtől eltekintve mindenki szereti.
2018. ápr. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
17%
A Google képkeresőbe beírod hogy "kutyaszex" és megértesz mindent. Én meg azt nem értem hogy Magyarország miért áll világviszonylatban is kiemelkedő helyen az "egy főre eső kutyák számában". Például a szomszéd Ausztriában a párjukkal, gyerekeikkel és unokáikkal szoktak az emberek sétálni, nem kutyával. Ha meg mégis láttam ott kutyát, megdöbbent a gazdája hogy ránézésből hogyan találtam ki hogy ő magyar.
2018. ápr. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Nem mondjátok már, hogy ti még nem találkoztatok azzal a jelenséggel, hogy az idős korba lépő nőknél kialakul egyfajta állatbolondság!


Nem egyedi esetekről írok.

2018. ápr. 22. 10:56
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a nők, nem csak ez a korosztály, nem csak kiskutyák.


Amúgy valahol érthető a dolog, tekintve hogy a kutya az ember legjobb barátja. Bennük mindig megértő, kedves társra találnak aki hűséges, tud szeretetet adni és kapni is. 50 felett általában a gyerekek már felnőttek, kirepülnek, önállósodnak, a ház "kiürül", a házasságok is lecsendesednek, ellaposodnak, múlik a szexuális vonzalom, vágy, marad a munka, robotolás.


Ezek mellett az ember mindig is állatok mellett, állatokkal nőtt fel. Régen házőrzők, fontos társak voltak, mindenkinek volt baromfi, ló, vagy csak hobbi állatok. Normális ember egyszerűen szereti az állatokat és az állatok jelenlétét.


De hangsúlyozom, nem csak a nők, nem csak ez a korosztály, és nem csak kis kutyák.

2018. ápr. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
95%
Én még nem találkoztam ezzel a jelenséggel,és az időskor is csak 60 felett kezdődik.
2018. ápr. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Egészen kicsi koromtól kezdve madárbolond voltam, és nem hiszem, hogy ez majd 50 fölött fog megváltozni. Persze, a többi állat között is vannak olyanok, amiket kedvelek, de a madarak a kedvenceim.

Figyelj, ez nem hiszem, hogy életkor függvénye, ha szeretsz valamilyen állatot, az az egész életedet, vagy az életed nagy részét végigkíséri, nem biztos, hogy mindig tartasz is valamit, de ha lehetőséged adódik rá, akkor igen. Ráadásul mostanában a közösségi oldalakon könnyebben terjednek a hírek a gazdátlan állatokról, menhelyes kutyákról, és aki megteheti, az közülük talál kedvencet, gyerekkoromban még nem voltak közösségi oldalak, nem volt ekkora reklámja a dolognak.

Aztán van, aki azért tart kutyát, mert a kutya rákényszeríti, hogy kimozduljon a lakásból, mert el kell vinni sétálni, van, akinek ilyen ösztönzés kell, és erre egy kicsi kutya is elég. Mellesleg sokan élnek panelben, ott azért mégiscsak inkább egy kistestű kutyát könnyű tartani, nem egy nagyot.

2018. ápr. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ne mondd már hogy nem találkoztál azzal a jelenséggel hogy fiatal lányok azok mind kutyával járkálnak?
2018. ápr. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
A felnott gyerekeikkel eltavolodtak egymastol egyreszt mert azok elkoltoznek, es a sajat eletukre koncentralnak, masreszt az onallo gondolkodas es generacios kulonbsegek konfliktusokat szultek a koztuk levo kapcsolatban. A kutya nem ellenkezik, kiszolgaltatott, de emiatt nem panaszkodik, sot, balvanykent imadja a gazdajat. Sajat anyamon tapasztalom, ha a kutya elkezd tusszogni, vagy megvakarja a fulet, mar ugrik, hogy jaj, ugye nem beteg/ bolhas-e. Ram meg nagy ivben sz@rik. A kiskutya megadja neki azt az erzest, hogy tud kirol gondoskodni, hogy fuggnek tole, es ezaltal fontosnak erzi magat.
2018. ápr. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!