Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gáz, ha diplomásként nem...

Gáz, ha diplomásként nem kezdenék nem diplomással?

Figyelt kérdés

Volt kapcsolatom nem diplomással, mindig konfliktus volt abból, hogy nem vagyunk egy szinten, elsősorban anyagilag.

Viszont a gondolkodásmód között is nagyok voltak a különbségek.


Nem tudom megfigyelte-e már valaki, a diplomás nők általában nagyon jól,igényesen öltöznek.Nem csak alkalmakkor néznek ki jól,hanem a mindennapokban is.Van egy doktorandusz hallgató ismerősöm, ő tipikus példája ennek, mindig magassarkút hord, gyakran szűk egybe ruhákat, kosztümöt.

Ahogy megy az utcán, csak úgy forognak a férfi fejek,de nem úgy néznek rá, mint egy olyan nőre, akinek mély a dekoltázsa, hanem, kvázi tökéletes az összhang, igényesség, szép haj.....stb


2018. ápr. 22. 14:44
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
43%
Hát, attól függ milyen diplomád van.
2018. ápr. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
50%

Igen gaz. Semmivel sem vagy tobb egy jo szakembernel aki ugyanannyit, de akar tobbet is tud keresni mind te.

Nem tudom megfigyelted-e mar, de sok diplomas el van ajulva a bufesszakjaval, es azt hiszi korulotte forog a nap. Pedig nem.

2018. ápr. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
53%

Eléggé felszínesen látod a diplomás/nem diplomás kérdést, de reméljük, kinövöd. :-) Azért szerintem nagyon meglepődnél, hogy mennyire más a nagy valóság, mint az a kis valóság, amit te tapasztalsz.

(off: próbálj 35-ös lábra magassarkút találni, mármint olyat, ami nem teszi tönkre a lábat...)

2018. ápr. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
59%

Nem gáz. Én támogatom hogy olyan elvárásaid legyenek amilyeneket csak szeretnél. Csak legyél tisztában azzal hogy egyfelől az elvárások nem azt jelentik hogy valaha is találsz olyat aki bele is illik. Másfelől ha találsz is, neki is lehetnek veled szemben elvárásai.

Ha nem találod meg az arany középutat akkor igazából csak magadnak ártasz. Azt ajánlom így mérlegelj. Teljesen érthető hogy egy szint alá nem akarsz lejjebb adni (és támogatom is hozzá a jogodat attól függetlenül hogy kinek tetszik és kinek nem), de ha ez túl magas akkor úgy járhatsz hogy senki se fog megfelelni. És akkor te maradsz pár nélkül. Nekem a keresztanyám csinálja ezt. 46 évesen még nem volt komoly kapcsolata az irrealisztikus elvárásai miatt. Nem szeretnél így járni. Ezért mondom hogy nagyon bölcsen kell belőni azt a szintet.

2018. ápr. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

1#

Van egy közlekedésmérnöki és lassan lesz egy gazdálkodás és menedzsment.


3#

Én ezt tapasztaltam.

Sok munkahelyen dresszkód van, meg olyan maga a munkahely, hogy fontos,hogy igényesen és jól öltözködj.Nagyon sok diplomás munkahely is ilyen.


Itt itt a nők is olyan szépen öltözködnek, elegáns, de nem úgy,ahogy temetésen szoktak megjelenni.



Ahány munkahelyen,cégnél jártam, akárcsak betekintés jellegűen, a diplomás pozícióban dolgozó nők mindenütt igényesek voltak.

2018. ápr. 22. 14:58
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor gyere hozzánk:-D Én és a kollégáim is diplomásak vagyunk, de nálunk az edzőcipő vagy bakancs a legpraktikusabb mert sűrűn járunk terepre. Tűsarkúban az első héten kitörnénk a lábunkat:-D
2018. ápr. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
90%

Hát azért, én láttam már igényes öltözetű nem diplomást, és még több olyan diplomást aki egyáltalán nem volt különösebben csinos külsejű. Ha a munkahelye megköveteli egy dolog, de honnét tudod, hogy ha haza megy nem egy rohadt nagy kupi fogad és mackónadrág?

Ja és ahhoz, hogy valaki igényesen nézzen ki nem kell havi fél milliós keresett sem.

Ez az öltözet és diplomás-e összefüggés erősen sántít, és nem azt mondom, hogy nem számít az öltözet mert de, de ne egy kosztüm miatt szeress bele valakibe.

Szerintem ne úgy állj hozzá, hogy diplomás-e vagy sem. Hanem elég intelligens, értelmes, tájékozott-e. Mert meglepődnél, hogy mennyi ilyen nem diplomás ember van. Ettől függetlenül lehet, hogy életed szerelme diplomás. Ki tudja. Vagy az is lehet, hogy majd később fogja elvégezni, bizonyos hátráltató körülmények miatt (pénz pld). Mindenesetre ne ítélkezz vagy általánosíts semmilyen téren sem és akkor nagyobb eséllyel lesz valakid.

2018. ápr. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
81%
Magassarkú az igényesség?
2018. ápr. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
85%

Sok embernek nem azért nincs diplomája, mert nálad kevesebb lenne szellemileg. Ha okos vagy, azt is tudod, hogy súlyos pénzbe kerül egy egyetem és sajnos nem mindenki engedheti meg magának.

De pl. egy szakmunkás végzettséggel rendelkező vállakozó, akinek millió vannak, az akkor már megfelelő?

Mellesleg nem kell high end boltokból öltözködni azért, hogy valaki igényesen nézzen ki.

2018. ápr. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez az öltözködés a munkakörön is múlik, én IT területen dolgozom, itt nincs dress code, szóval simán bejár mindenki farmerben, pólóban, sportcipőben. Ha valaki mondjuk ügyféllel találkozik, vagy interjúztat, akkor öltözik fel elegánsabban, de a mindennapokban nem ez az alap.
2018. ápr. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!