Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomásként nagy hiba elválla...

Diplomásként nagy hiba elvállalni egy részmunkaidős eladói állást addig, amíg kicsik a gyerekek?

Figyelt kérdés
Közgazdász diplomám van és egy bankban dolgoztam, azonban oda semmiképp nem szeretnék visszamenni. Jelenleg gyesen vagyok a kisebbik gyermekemmel, aki egy hónapon belül kezdi a bölcsit. Ott ahol most lakunk, nagyon kevés a munkalehetőség, leginkább eladói állások vannak. Részmunkaidős állást szeretnék, ezért gondolkoztam rajta hogy egy ilyet elvállalnék addig, amíg kicsik a gyerekek. Csak nem tudom, hogy nézne ki később az önéletrajzban :-( Nagyon rossz ötlet szerintetek? Szinte bármilyen más munkához legalább egy órát kellene utaznom, mert itt a közelben nincs semmi, ami a képzettségembe vágna. Persze lehetne még várni, de a bölcsiben meg kérik a papírt...van jó esetben max. két hónapom találni valamit.
2017. szept. 18. 15:03
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

"Csak nem tudom, hogy nézne ki később az önéletrajzban :-( "


El kellene döntened, mi a fontosabb: hogy mutat az önéletrajzod vagy a munka, a megélhetés?

Ha nincs szükséged erre a pénzre és megteheted, hogy ne dolgozz, akkor maradj otthon a gyerekkel (merthogy írod, a bölcsi kéri a papírt a munkahelyről).


Engem egyáltalán nem érdekelne, hogy néz ki az önéletrajzban, az én életem, azt csinálok vele, amit akarok :-) Egyszerűen elmagyaráznám a majdani interjúztatónak: ki akartam használni az időt és átmenetileg ilyen munka volt. Kész, punktum :-)


Amikor a gyerekem kicsi volt és nem tudtam visszamenni a munkahelyemre, akkor alkalmi munkákat vállaltam (kiskönyvvel, tehát azok a napok is számítanak), de mindenki azt kérdezte: mi lesz így a nyugdíjaddal??

Erre én azt válaszoltam: nekem nem az a dolgom, hogy a 20 év múlva bekövetkező nyugdíjamon aggódjak, hanem az, hogy itt és most a gyerekemet felneveljem (ráadásul egyedül).

Nos, azóta a nyugdíjkorhatárt 10 évvel feltolták - úgyhogy van még időm bőven nyugdíjjogosultságot szerezni :D és :-(

2017. szept. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha szégyelled (bár nem értem miért), akkor ne írd be a cv-be!

Ha meg okos vagy, akkor beîrod ès cégen belül pályázol a diplomádhoz passzoló állásokat, amikor már teljes munkaidőst akarsz, kiemelve, hogy már ismered a céget ;)

2017. szept. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
35%
Ha én lennék a munkáltatód, nekem jobban tetszene, ha elvállalnál egy részmunkaidős akármilyen állást, mint az, hogy nem csinálsz semmit, amíg az állam fizet.
2017. szept. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy szégyellném, hanem lehet hogy komolytalannak tűnnék egy későbbi állásinterjún, ha azt látják hogy dolgoztam 10 évet a szakmámban és utána egy teljesen más területen ami nem igényel felsőfokú végzettséget. Ezek után nem tudom, mennyi esélyem lesz visszakerülni olyan munkakörökbe, ahol a diplomámra is szükség van.
2017. szept. 20. 12:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor ne írd bele, jobb helyeken úgyis csak a témába vágó tapasztalatot kérdezik. Írj be valami mást erre az időre, nyelvtanulást vagy bármit.
2017. szept. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!