Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti észrevettétek a környezetet...

Ti észrevettétek a környezetetekben élő embereken az egyre nagyobb vágyat arra, hogy minél nagyobb vagyonnal szeretnének rendelkezni?

Figyelt kérdés
Ezzel nincs is baj, hiszen nem lehet tudni, hogy holnap milyen anyagi természetű nehézséggel kell megküzdeni, és akkor legalább van mit pénzzé tenni. Viszont én nem úgy látom, hogy ez lenne mögötte. Inkább az, hogy nekik van, és lesz még több is mert így nagyobb az önbecsülésük is. Spekulálnak, vásárolnak - általában ingatlanokat - a pénz pénzt termel. Végül is így kell csinálni, nekem sajnos nem sok üzleti érzékem van.

2018. ápr. 24. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Vágysm van de pénz nélkül mit sem ér.Így én nem tudok ingatlanokat felhalmozni.
2018. ápr. 25. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%

Nézd, itt az otthon rovatban leginkább kertészkedni szoktam. Most is csak azt tudom válaszolni neked, hogy hiába van valakinek egy valag húszezrese, fűteni nem fog tudni vele, ha nem lesz áram. De én a sparheltemben tudok. És a nagy kertemben igyekszem a lehető legegészségesebb gyümölcsöket, zöldségeket termeszteni. Hiába van pénzed dögivel, a boltban, vagy a piacon nem ezt a minőséget kapod - mint mikor odamész a gyülölcsfához, szép a színe, megfogod, puha is, leszeded és megeszed. Ilyet a piacon nem árulnak, mert délutánra megszottyad. Nekem nem áll kötegekben a pénz, de az érett gyümölcs luxusát megengedhetem magamnak. Nekem ez sokat ér.

És a gyerekek is szeretik.

Én nem pénzt akarok termelni, hanem gyümölcsöt :-)

2018. ápr. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2-es válaszadónak. Te egy boldog ember vagy. Kívánom, hogy még sokáig így legyen. Nagyon igazad van.
2018. ápr. 26. 21:50
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
2: A telked, a házad és a kerted is ingatlan!!
2018. okt. 20. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
49%

Még valamit tisztázzunk, a pénz nem vagyon!

A pénz egy lehetőség vagyon szerzésére és értékek teremtésére. A vagyon az élet kelléke, a pénz halott, amíg nem veszel rajta vagyont.

Vagyon az ingatlan például.

Ezért váltják a pénzüket ingatlanra az emberek - pláne olyankor, amikor az ingatlanárak emelkednek.

2018. okt. 20. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!