Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van egy 200 mm átmérőjü,8-9...

Van egy 200 mm átmérőjü,8-9 méteres kútam, melyben 4m víz van, szeretném napi szinten használni mosatásra (3 oránként 10 percet). Minél nagyobb nyomást elérve. Milyen szivattyút vegyek bele? Milyen csővekkel építsem ki a rendszert?

Figyelt kérdés
2013. júl. 24. 22:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Én először is kipróbálnám a vízhozamát. Ha nincs szivattyúd akkor kérj meg valakit akinek van,és lógassátok le az aljától kb 50cm-re a csövet,és szívassátok,hogy mennyi ideig és milyen mennyiségben tudja adni a yizet. Ebből a mélységből bármelyik szivattyú felveszi a vizez. De a legjobb a gázosodó vízre való szivattyúk. Nekem Leó van és megvagyok vele elégedve,van hozzá minden alkatrész. Sok helyen tudok hogy ilyen van,és dicsérik. /olcsó /
2013. júl. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem az a fontos,hogy hány m es a kútban lévő vízoszlop magassága ,hanem milyen a víz adó réteg.A csőben lévő víz mennyiség,nem egy nagy tétel .Ezt innen egy közepes teljesítményű szivattyú is perceken belül kinyomja .

De legyünk inkább optimisták .3-4 bárt tudnak a membrános szivattyuk is ,de nem ajánlanám.Rezgésével sokat árt kútnak .Már megfizethető áron kaphatók ilyen kutakba való

szivattyú.Ne csak azt vedd figyelembe mekkora nyomásra képes,hanem a víz hozamát is.Nem kell olyan ami nagy víz kivételre képes,mert az megölheti a kutat is ,vagy állandóan ki-be kapcsolgatni kell .

A vízvezeték csövekhez nem értek,de a kútból feljövő 3/4

szokott lenni .

2013. júl. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!