Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti kit mentenétek meg?

Ti kit mentenétek meg?

Figyelt kérdés

Adott a szituáció:


Egy kisgyerek (aki számodra idegen) és a kutyád beleestek egy folyóba.

Egyikük se képes egyedül kimászni, és valamivel lejjebb egy nagy vízesés van; ha benn maradnak a vízben, végük.


Elméleti kérdés, ezért tekintsünk el attól, hogy a kutyád nem eshet bele mert vigyázol rá, és a gyereknek pedig ott vannak a szülei, és a járókelők.


Valahogy mind a ketten a vízben vannak, és csak ti hárman vagytok, rajtatok kívül egy lélek sincs sehol.


Csak az egyiküket tudod kimenteni.


Ki után ugranál? Egy kisgyerek, vagy a kutyád után?


2018. ápr. 29. 18:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
65%
Gyerek után.
2018. ápr. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
35%
A kutyának nagyobb esélye van a túlélésre, mint egy gyereknek, igen vízesés meg dolgok, de legalább a kutya tud úszni. Igen, az én kutyám, érzelmi kötődés, és hasonlók, de mindenképp a gyereket menteném, sajnálatss vagy sem nagyobb érték az emberélet.
2018. ápr. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
62%
A kutyámat.
2018. ápr. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
76%
a kutya mindenképpen tud uszni a gyerek nem, ha a gyereket kimentem még a kutyusra is lenne idő aki a vizben lubickolva követne
2018. ápr. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
69%
Azt menteném meg amelyiküket meg tudom. Amelyikük közelebb van.
2018. ápr. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem a gyerek után, a kutyából amúgyis jobban kinézem az úszni tudást...

De ki tudja? Lehet, hogy nagyon szeretem azt a kutyát s egy különösen mizantróp korszakomban vagyok :) A gyerek majd reinkarnálódik, határozom el és megyek a saját felelősségem, a kutya után.


Igazából sok apró tényező van, én mentésnél alapesetben a legközelebbi áldozatot mentem, de vannak azért különféle egyéb, nem ennyire semleges érzéseim is.


Ténylegesen pedig senki után nem ugranék, mert nem tudok úszni és a saját életem pár nagyságrenddel fontosabb számomra, mint a gyereké vagy a kutyáé.

2018. ápr. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
55%
Igen, a negyediknek van igaza. Hisz ha te képes vagy úgy is úszni a sodrásban, hogy egy kapálózó, fuldokló kölyköt ráncigálsz magad után, akkor a kutya simán kihúzza árral szemben míg visszamész érte.
2018. ápr. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


Ez egy elméleti kérdés, mindkettő viszonylag egyforma távolságra van (tuti meg tudsz egyet menteni, mindkettőt nem)


Illetve egyiküknek sincs sokkal nagyobb esélye a túlélésre a másiknál

2018. ápr. 29. 18:42
 9/25 anonim ***** válasza:
40%
Nekem első lenne a kutyám. Bárki bármit mond nekem a kutyám lenne az első. Ha a gyereket ismerném akkor más lenne a szitu.18/L
2018. ápr. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
28%
Egyik után se, mert nem tudok úszni.
2018. ápr. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!