Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ezt a helyzetet, hogyan...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezt a helyzetet, hogyan mentenétek meg, vagy mit tennétek a helyemben (részletek a leírásban)?

Figyelt kérdés

Eddig életem során nem sok bonyolult, vagy nehéz helyzetben találtam magam, vagy ha mégis elengedtem, vagy egy megoldást kerestem, ami talán beválik, de most először nem talánra szeretnék menni, ezért írom ezt most, mert szeretnék minél több véleményt meghallgatni.

Nos a lánnyal nem rég ismerkedtem meg, aztán elhívtam egy randira, ami jó volt, de azért lehetett volna jobb, annyira nem voltam formában, egyszerűen rossz napom volt, meg zavarba is voltam-pedig nem igazán szoktam. De a lényeg, hogy ettől függetlenül/vagy nem függetlenül azt mondta utána, hogy így most nem nagyon akar komoly kapcsolatot, csak barátkozni, érettségi stb... de egyszer még lehet több. De beszélgettünk ugyanúgy tovább, eléggé sokat írt folyton, így hozzászoktam, hogy lényegében folyamatosan beszélünk. Megbeszéltünk még egy találkozót, de aztán azt lemondta, és mondta, hogy neki ez így sok, hogy ennyit beszélünk, mert néha erőltetett, beszéljünk ritkábban egy jót inkább. Ezt így egyik óráról a másikra, épp suliban volt, valamelyik órán írta. Ez volt 5 napja, azóta 1szer beszéltünk egyik nap, de már így nem érdeklődött, meg rövid válaszokat adott, stb. Valami tehát megváltozott.

Amúgy abban igaza van, hogy túl sokat beszéltünk valóban, ez nekem is szokatlan volt, állandó jelleggel senkivel nem beszélek így. Már akartam is kérdezni, hogy jó-e így ez neki, csak nem akartam, hogy félre értse, vagy bármi, úgy voltam, hogy ha zavarja szól, de nem így gondoltam azért. Főleg, hogy sokszor mondta, hogy minden fiú ismerőse bunkó, meg, hogy nem szereti a fiúkat a viselkedésük miatt, a lányok mennyivel jobbak ezt így sokszor ecsetelte nekem, gondoltam nem akarok rossz fát tenni én is azzal, hogy a beszélgetésre panaszkodom.

Ez így tudom nagyon úgy hangzik, hogy bekerült valaki más a képbe, engem ejtett - nem teljesen kizárt - de nyomós okaim (amiket most nem fejtenék ki) vannak feltételezni, hogy nincs erről szó. Szerintem megijedt, hogy itt talán tényleg komoly helyzet van, vagy csak tényleg nem látta értelmét további sűrű beszélgetésnek, ha tényleg most nem akar semmit. Nekem az volt a tervem, hogy jó most nem akar komoly kapcsolatot, de a közeli, baráti kapcsolatot tartanánk, hátha egyszer mégis úgy alakul. Csak így most nem tudom mit lépjek, 2-4 naponta egy rövid, fáradt, kényszerű beszélgetéshez semmi kedvem, szerintetek mit tehetnék, hogy ismét úgymond felhívjam magamra a figyelmét. Egy esetleges, mély, őszinte, érzelmes üzenet szerintem offos, nagyon sokszor mondta mennyire utálja a romantikát.

Még megjegyzem, hogy ezt ő mondta magáról, hogy nagyon sokat mondják a barátnői neki, hogy miért gondol ennyi rosszat a fiúkról, meg, hogy olyan aki nem tudja a kedvességet viszonozni, megbecsülni, mert a bunkókhoz van szokva. Ezt megjegyzem, én is így éreztem, de főleg, hogy így mondta is ezt, meg nem vagyok valami sértődékeny típus elfogadtam.

Ti mit tennétek mindezek alapján, írjak neki pár naponta, érdeklődjek, éreztessem vele, hogy fontos nekem ezektől függetlenül, aztán talán lesz valahogy, vagy inkább ne írjak, hátha elkezdek neki hiányozni (nem hiszem, hogy ez célravezető), vagy egy őszinte üzenetben mondjam el neki, mit gondolok? Minden segítő választ köszönök.



2017. febr. 11. 14:46
 1/4 A kérdező kommentje:
Uh de hosszú lett, azért remélem lesz aki végig olvassa :D
2017. febr. 11. 14:55
 2/4 anonim válasza:
Szerintem mindenképp írd le neki amit gondolsz,kérdezz rá hogy most mi van...tisztázzátok le végre...nem jó egy helyben toporogni,derüljön fény arra amire fény kell derüljön
2017. febr. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, mindenesetre, szerintem ez egyértelmű, hogy nem akar semmi komolyat és talán megijedt, hogy ezek a beszélgetések meg találkozások arra akarnák rávezetni.

A kérdésem inkább arra vonatkozna, hogy mivel tudnám vajon tényleg "rávezetni", vagy fenntartani most ebben a helyzetben a beszélgetést, vagy felkelteni az érdeklődését?

3 dolgot nem szeretnék elérni: hogy idegesítsem, vagy hogy úgy érezze, hogy nem érdekel engem (ha nem írnék), meg azt sem, hogy úgy legyen vele bármit csinálhat, én úgyse adom fel.

2017. febr. 12. 11:51
 4/4 anonim válasza:
Hát...nem tudom,most hogy álltok beszélgetés ügyben,de szerintem mindenképp írj neki...beszélgessetek hétköznapi dolgokról,hogy éreztesd vele,nem kell ijedeznie. Pl. milyen volt a napja,stb. Aztán persze ha enyhülnek a dolgok mehetnek a kevésbe hétköznapiak is.
2017. febr. 13. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!