Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ismertek olyan embert, akinek...

Ismertek olyan embert, akinek problemaja van a penz elkoltesevel?

Figyelt kérdés

Hiaba keres sokat annal inkabb sajnalja azt elkolteni

ez olyan mertekben hatassal van az eletere, hogy nem jar szorakozni, rossz minosegu elelmiszert fogyaszt, mindenfele hobbit vagy szeretett targyat, utazast meg von magatol


ez egy betegseg?


2018. ápr. 29. 22:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem ismerek ilyet.
2018. ápr. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én ismerek. A férjem pontosan ilyen. Jól keres, és sajnál minden forintot, amit el kell költeni. Ezért van nálunk az, hogy én osztom be a pénzt, nálam a kassza. Egy a lényeg: soha nem szabad neki megtudni, hogy mi mennyibe kerül. Egyszer őt küldtem a postára a csekkekkel. Beteg voltam, és amúgy sem adtam oda minden csekket, csak amit muszály volt. Szerencsétlen sokkot kapott, hogy mennyi pénzt kellett kiadnia.
2018. ápr. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én régen ilyen voltam. Igaz mi mindig szegények is voltunk, de még ahhoz képest a sajnáltam a pénzt.


Már általános iskolában eltettem minden forintot. Ha kaptam mondjuk osztálykirándulásra, utazásra akkor azt is megspóroltam. Soha nem ettem mekiben, nem is értettem, hogy lehet olyan drágán enni, mikor feleannyiba sem kerül pár szendvics. Nem jártam bulizni, nem is szerettem. Meg úgy semmire nem költöttem.


Egyetem alatt is sokszor ez volt. Amin lehetett spóroltam. Ha nagyobb kiadásom volt akkor utána hetekig, hónapokig rossz érzéssel töltött el mennyi pénzt kellett kiadjak.


Most relatív jó fizetésem van, így megtehetem, hogy "szórom". Persze nem két kézzel, de eljárok rendezvényekre, megveszek apróságokat, vagy nagyobb dolgokat. Igaz utána mindig azon agyalok megérte-e. Minek vettem drága telefont, megérte-e a drága bicikli.


Leginkább egyetemen változott meg a gondolkodásmódom. Mivel ott sajnos sok dolog a lehúzásról szól. Amikor azt láttam, hogy az egész évben gyűjtögetett pénzem elmegy a semmire, akkor változott valamennyit a gondolkodásmódom, hogy minek garasoskodjak meg vonjam meg magamtól az élményeket ha amúgy sem kapok a pénzemért semmit.

2018. ápr. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem pont ez a kategória, de hasonló keresztanyám. 55 éves, jól keres és semmire nem költ a szükségesen kívül. Pl. mondta, hogy nyáron, mikor nem dolgozik (tanítónő), nem vesz bérletet, mert nem éri meg, és inkább lesétálja azt a 10 km-t a szupermarketig meg aztán vissza a több kilós szatyrokkal, de nem ad ki 300 Ft-ot egy nyavalyás buszjegyre.

Nemrég újságolta nekem, hogy vett egy új ágytakarót. A régit 20 évig használta és azért lett kénytelen lecserélni, mert konkrétan lefoszlott az ágyról.

Takarításnál az 50 éves, rozsdás, foghíjas cipőkefét nem tudtam kiimádkozni a kezéből, eltette magának, mondván: jó az még.

És ezzel az a baj, hogy rám is rám akarja erőltetni ezt a mentalitást és kioktat, amiért én pl inkább veszek egy új cipőkefét 200 Ft-ért, és nem akarom az 50 éves rozsdásat használni.

2018. ápr. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálam régebben volt probléma.

Általános iskolába minden aprót megtartottam. Ha 10 forint, akkor 10 forint.

Középiskolában kb 2 osztályig csináltam azt, hogy inkább éhen haltam egész nap, csak nehogy el kelljen költeni mondjuk 200 forintot.


Mondjuk azóta is csak a legszükségesebb dolgokat veszem meg, a többit félreteszem. Semmi különösebbet nem akarok venni rajta, de sajnálom elkölteni.

Családban nem volt probléma a pénz. Az erős középosztályhoz tartoztunk/tartozunk.

2018. ápr. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!