Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az a helyes út amit magamnak...

Zsolti Aladár kérdése:

Az a helyes út amit magamnak taposok ki vagy az, hogy valamit adjak vissza az életnek?

Figyelt kérdés

Egy tizennyolc éves gimnazista srác vagyok jövőhéten érettségizek. Szüleim több generációra visszavezethető orvos dinasztia utolsó tagja. Családban szinte mindenki diplomás és szellei munkát végez. Engem viszont abszolút nem érdekel a tanulás, sosem érdekelt. Édesapám biztos egzisztenciát épített az egész családnak talpig becsületes úton, másokat meg nem károsítva.Azonban ami engem érdekel az csupán a pénz.Mármint a pénz legkönnyebben megszerezhető módja, a legkevesebb erő befektetéssel.Az érdekel, hogy lehet a mínuszból plusz, hogyan ne kelljen még a kisujjamat se megmozdítani, hogy nekem legyen egy saját lábon álló jövedelmem. Körülbelül 2 hónapja tartom el a saját bulijaimat, viszem a barátnőimet oda ahova kedvem tartja és cserélgetem őket mint a cipőimet. Minden éjjel kimaradok késő estig és csinálom amit jónak érzek és amiből hasznom van, kártyázok, adok-veszek, befektetek kisebb "bulikba".


Most úgy érzem, viszont hogy teljesen eltévedtem olyan alagútba léptem aminek a vége nagyon sötét és homályos és akármikor rám dőlhet az egész. Az őseim nem így neveltek az életre. Teljesen más utat szántak nekem, sokkal emberhez méltóbb. Egyetemre nem akarok menni, ezt viszont senki nem tudja. Attól félek a szüleimet sírba teszem így és félek, hogy teljesen elszakadok az igazi családomtól. Viszont nem hagy nyugodni azaz érzés, hogy ha így folytatom 25 éves koromra már saját kéglim lehet saját kocsival. !ÖNERŐBŐL! Szóval nem tudom mihez kezdjek.. valaki tudna erről az egész jelenségről véleményt alkotni, mert Én ezt senkivel nem tudom megbeszélni.



2018. máj. 2. 02:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek olyan életutat, ahol a magas szinten elismert főorvos fia ugyanerre az útra tévedt, apu nagyon sokat dolgozott, komoly karriert épített, a fiának mindent meg tudott adni, de csak ANYAGILAG, mert orvosként elfoglalt volt, de ugyanakkor kapta a hálapénzeket számolatlanul. Emiatt nagyon jó hedonista élete volt a srácnak, pia, drága Whisky, csajok, haverok, deszkázás, naponta tonnaszám pizzarendelés a saját pecóba, vegyes baráti társaság, aztán -------> jött a drog.


Aztán jött a börtön.


Ennyi.



Kb. ugyanez az életutad, miután semmiért nem kell megharcolnod, nem tudod értékelni a pénzt, könnyen jött, könnyen ment. Egyre több és több kell. Egyre rizikósabb dolgokba mászol bele, és amikor megcsúszol majd az életben, akkor a szüleid felteszik a kérdést, hol rontottuk el, de akkor már késő lesz.

2018. máj. 2. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem azzal semmi baj sincs, ha nem a hagyományos képzett munkavállalói karriert akarod választani, hanem mondjuk bulikat szervezel. Pl. ismerek évek óta olyan srácot aki abból él, hogy bulikat, csapatos táncos nyaralásokat, síeléseket, wellness hévégéket szervez (amikre van kereslet, mert sok a szingli, akik ezeken tudnak könnyen ismerkedni).
2018. máj. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Csináld ezt az utat plusz mellette menj egyetemre is.

Így anyudék is megnyugodnak plusz mellette bizniszelhetsz.

Amúgy jól csinálod,olyan életed van amire az itt rinyálógépek vágyakoznak élvezd ki,dugd a nőket kiló számra élj de mellette képezd magad tovább,tehát hedonizmus mellé képezd is magad,egyetemre is menj(akkor anyudék békén hagynak).

Sokan cserélnének veled,legalább te életre való vagy és nem 30+ évesen mamahotelbe sírsz meg nem az van,mint a mai magyar palik 85%-nál,hogy 30+ évesen a pucér f_sza van csak.

2018. máj. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Válaszd a becsületes utat. Nem tudom, honnan szerzed most a pénzed, de akár még börtönbe is kerülhetsz. Elég szomorú,hogy nem érdekel semmi, lehet, ebben a szüleid is hibásak, mert talán azt az utat erőltették rád, ami az övék volt, és ez neked sok volt, írtad is, hogy sosem szerettél tanulni, akkor viszont valami mást kellett volna megszerettetni veled, de lehet, hogy ők csak a tanulást erőltették, amit így egyre jobban megutáltál.Sajnállak.
2018. máj. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!