Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Amikor ilyen melegek vannak...

Amikor ilyen melegek vannak mint most vagy netán még melegebb akkor ti is szoktatok hideg zuhanyt venni?

Figyelt kérdés
Én szoktam rendszeresen ilyenkor. Érdekelne hogy más is szokott e illetve amikor ilyen meleg van akkor nem lesz tőle bajom, ugye? 28 fok van most is.

2018. máj. 2. 14:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Miért lenne bármi bajod töle?


Régebben aki valamennyire is egészségesen akart élni, az minden nap - évszaktól függetlenül - reggel-este hideggel zuhanyzott, márcsak azért is, mert nem volt meleg víz. Ennek "ellenére" sosem volt emiatt senkinek baja, csak éppen nem kapott el mindenféle megfázásos betegséget.

2018. máj. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én télen-nyáron úgy szoktam. :D Nem lesz tőle semmi bajod, sőt.
2018. máj. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem lesz tőle bajod. Csak az a veszélyes, amikor felhevült testtel (pl fél óra kocogás után) állsz be a zuhany alá.

És igen, én is szoktam így zuhanyozni, bár csak akkor, amikor már tényleg beüt a forróság, és szinte aludni sem lehet a melegtől.

2018. máj. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
langyos vízbe menj be, és fokozatosan hűtsd, 100% hogy így nem lesz bajod
2018. máj. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Jónak jó de csak kb addig kb. míg zuhanyzok, kis felfrissülés de nem tart sokáig. Én ha otthon vagyok és pl. gépezek tvzek vagy olyan dolgot csinálok amitól egy helyre vagyok kötve, akkor egy lavórban hozok magamnak vizet és beleteszem a lábam. És hopp már is nincs melegem még ha 40fok is van akkor se, és még a bőrkeményedésem is felázik, ha esetleg kis szaga is van a lábamnak akkor rakok a vízbe még valamit. És már is nem csak egy dolgot oldottam meg :D. (mondjuk egy hátránya hogy ha közbe sokszor fel kell esetleg állni akkor lábat kell törölnöm h nem vizezzek össze semmit)
2018. máj. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Metionin ***** válasza:
Igen de sajnos nem tart sokáig a hatása.
2018. máj. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ez igy van. Ha kánikula van akkor en akar napi 4-5 alkalommal is lezuhanyzok igy, ha van idő rá. Köszi a válaszokat.
2018. máj. 2. 21:14
 8/10 anonim ***** válasza:

Istenem, hazaköltözök.


Itt 18 fok sincs, fúj a szél és előbb még zuhogott. Nap nulla.


Szeretem Svájcot, de hiányzik a meleg :(

2018. máj. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalat: ha hidegzuhany után meleg vízzel fejezzük be a zuhanyozást, akkor azzal felpezsdítjük a vérkeringést és a kinti hőséget már nem érezzük annyira melegnek.
2018. máj. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen önmagában a hidegzuhany igazából annyiból rosszat tesz és nem is ér semmit, hogy utána még inkább felerősödik a hőség érzete.
2018. máj. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!