Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mi a titka?

Szerintetek mi a titka?

Figyelt kérdés

Van egy srác, most érettségizik (velem együtt). Eszméletlen, mi esze van. Mint egy gép, de konkrétan olyan gyors.

A természettudományos tárgyakat úgy vitte végig kivétel nélkül kitűnővel, hogy nem is jegyzetelt soha, a könyvet sem olvasta át. "Nekem egy nyomorult tankönyvíró se mondja meg, hogy hogy gondolkodjak."

Matekra "Ez nem matematika, csak favágás. A matematika a tűz."

Számológépet nem láttam 4 év alatt a kezében (szögfüggvényeken, gyökvonáson és logaritmuson kívül). Sűrű grimaszolások közben fejben számol szinte mindent és iszonyat gyorsan. Sokszor jóval gyorsabban, minthogy beütjük a számológépbe.

A véleménye is érdekes a természettudományos oktatásról. Azt vallja, hogy igazából milliószor többet lehetne és kellene megtanítani természettudományokból, csak a módszer szörnyű, ugyanis az úgy nem megy, hogy egy nézőpontból világítva követeljük mindenkitől habzó szájjal, hogy értse. Szerinte sokkal többet meg lehetne tanítani, ha rengeteg aspektusból megvilágítanák az anyagot. Nem kell feltétlen alkalmazásközpontúan, ezt a helyzet adja.

Szóval szerintetek mi lehet a titka, hogy ilyen jól mennek neki a természettudományok?


2018. máj. 4. 00:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy titka van, intelligens és tehetséges, ennyi. Vannak ilyen emberek.
2018. máj. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben egyetértek vele. Ha megnézed, az iskola arról szól, hogy van egy tanár szemben 30 diákkal. A tanárnak van 45 perce arra, hogy lenyomja a torkodon az anyagot. Ebbe az időbe egyszerűen nem fér bele az, hogy mindenkivel egyénileg foglalkozzon. Arra van idő, hogy egy szemszögből bemutassa az anyagot, amit nektek meg kell tanulni, és természetesen 30 emberből alig lesz egynéhány, akinek az a szemszög passzol. A többieknek küzdeniük kell otthon a tanulással, hogy megtalálják azt a szemszöget, ami nekik fekszik.


De az oktatási rendszer az csak egy dolog. Két dolog áll(hat) a srác sikere mögött:

1) Ráérzett arra, hogy az adott természettudomány világa hogyan működik. És mivel megértette a világ működését, átérzi azt, hogy mekkora hatása van az életére, hogy az adott terület őt hol és hogyan veszi körül, ezáltal meg is van a motivációja arra, hogy tanulja.

2) Van egy (vagy több) mentora, aki tudja azt, hogyan lehet érdekessé tenni a tantárgyat, és ez ad neki motivációt.

2018. máj. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem is egyik osztálytársam penge matekból. Elég, ha odafigyel az óra elején az alapokra, és onnan halad tovább egyedül a könyvben, simán kilogikázza, ha tudja mire kell építeni, nem egyszer oldott már meg emelt szintű feladatokat egyedül, amikor a többiek még csak a közelében sem voltak.

Számológépet szinte nem is szokott használni, csak ha már úgymond nagyon rá van szorulva.

Biosznál, fizikánál is ez a helyzet. Szimpla órai odafigyeléssel írja az ötösöket, fakton is. Ő tuti nem nyitja ki otthon a könyvét, kb abból áll a napja, hogy: suli, hazaér, megkajál, megy dolgozni, este 10 körül megint haza és alszik.

Mondjuk a többi tantárgynál meg is látszik, hogy nem tanul, ott kettes hármas szinten van.


Szerintem ezekben semmi nagyon meglepő nincs. Vagyis persze, azért nem semmi teljesítmények, de ezek szimplán arról árulkodnak, hogy van tehetségük egy bizonyos ágazathoz elég durván.

Őket ezzel áldotta meg a sors :) Valaki nyelvekből penge, valaki kézmunkás dolgokban (nem félreérteni), valakinek kreativitása határtalan, stb.

Szerintem mindenkinek van tehetsége valamihez, ha egy egészséges szervezetről beszélünk, csak nem mindenki fedezi fel az élete során :) illetve ha nincs is semmihez nagyon tehetsége, mindent lehet fejleszteni odaadó kitartással

2018. máj. 4. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy a magyar közoktatás minden igyekezete ellenére sem hagyta magát meggyőzni arról, hogy a tananyag nehéz, ő pedig buta és értéktelen. Nyilván van egy támogató családja, akik nem kergetik nagykéssel az asztal körül, ha négyest hoz haza, és nem egy koncentrációs tábor hangulatát árasztja az élete. Ennyi kell hozzá.
2018. máj. 4. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
mi a titka? gondolom imádja és van hozzá tehetsége. :) ügyes fickó lehet, remélem sokra és jóra viszi
2018. máj. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem orvosin az egyik demonstrátoromnak volt olyan eidetikus/fotografikus memóriája, hogy bármit megtudott jegyezni és visszamondani szó szerint. Le is teszteltük egy hosszú szöveggel és hiba nélkül elmondta (orvosi szakszöveg volt, tehát nem valami mese).

Egyébként az iskolás tananyag nem olyan nehéz, ha odafigyel az ember, akkor megérti. De az említett iskolatársadat nem bírnám elviselni (túl beképzeltnek tűnik az idézett szöveg alapján. Az én volt sulimban már rég megkínozták volna).

2018. máj. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Az én volt sulimban már rég megkínozták volna"


Gratulálok, vazze...

2018. máj. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!