Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én utálok ennyire idegene...

Csak én utálok ennyire idegeneknek köszöni? Miért követeli meg ennyire az illem?

Figyelt kérdés
Borzasztó kínos, amikor bemegyek egy rendelőbe/konditerem öltözőjébe/osztályterembe ahol kínos csönd fogad és úgy kell egy barátságos köszönést ejtenem, hogy az ne legyen túl halk/hangos/barátságtalan stb. Sokszor annyira erőltetett és általában max 1-2 ember az, akitől hallok egy megszeppent visszaköszönést. De amikor kínos csönd van, akkor rám pl. jellemző az, hogy a nagy unalmamat/magányomat valaki megtöri egy köszönéssel és én nem akarok bunkó lenni, de annyira váratlanul ér, hogy kislányos zavaromban egy cérnahangú "Szia"-t tudok csak kinyögni. Utána meg qrva gáznak érzem magamat. Viszont azt utálom a legjobban amikor konditerembe megyek és az öltözőben edzés után befele és öltözés után távozva is mindenkinek köszönök (mert ugye ezt követeli meg az edzőtermi etikett), miközben lehet, hogy 5 percen belül ugyanazoknak köszöntem. Meg elvileg akkor is kell köszönni, ha odamegyek a kézi súlyzóknál edző emberek közelébe, de én már akkor annyira magammal vagyok elfoglalva, hogy nem tudok jópofizni. Konditeremben ti egyébként milyen rendszer alapján szoktatok köszönni? Azért is írtam ki a kérdést, mert amúgy alapvetően önérzetes vagyok és cikinek érzem azt ha pofátlanul nem köszönök másoknak, de azt is amikor próbálok jópofizni más meg lesz** engem.

2018. máj. 5. 20:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem járok kondiba, de pont ezen gondolkoztam, csak a liftben. Hogy ha a metróra felszállok, akkor sem köszönök. Miért kell a liftben? Mert kicsi a hely?


És a KÖSZÖNÉS MIATT lesz utána eszméletlenül kínos a csend. Ha csak csendben beszállna mindenki a liftbe, mint a metróra, nem lenne ennyire kínos. De a köszönéssel megnyitsz egy kommunikációs csatornát, ami utána lóg a levegőben, és a köszönéstől a másodpercek is lelassulnak.


És ott is ugyanaz van, amit mondasz, hogy 5 percen belül ugyanannak köszönsz. Itt is, csak 3 emelet, kb. 5 másodperc.


Én sem értem, hogy miért ez az illem, hogy kellemetlen helyzeteket kreáljunk magunknak.

2018. máj. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én csak akkor szoktam köszönni a kondiba amikor odaérek,és belépek az öltözőbe. Amikor edzésről megyek vissza az öltözőbe minek köszönjek... Meg mikor eljövök a teremből akkor se köszönök mégegyszer hisz míg felöltözöm alig jönnek be az öltözőbe új emberek. Én nem szoktam ezeket a helyzeteket túlbonyolítani, nem is vagyok az a közvetlen barátkozós ember szóval ez a tulajdonságom talán áldás, hogy nem érdekel az etikett.
2018. máj. 6. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sajnos nem csak te vagy így vele, bár én még azt sem érten, hogy kollégiumban/iskolában miért vagyok köteles minden egyes nevelőnek/tanárnak előre köszönni, mikor a kilencvenöt százalékukkal nincs is semmilyen órám, kötelező elfoglatságom, stb...? Aztán az a kedvencem, mikor bsznak visszaköszönni, de közben bámulnak a képembe, vagy éppenséggel még a fejüket is elfordítják nagy pökhendien (de sajnos ez már előfordult olyan tanárom esetében is, aki ténylegesen tanít is engem, ráadásul nem is egyszer történt meg, szóval...).

A harmadik ilyen esetnél pedig azt mondtam, elég volt, és azóta csak pár nevelőmnek, illetve tanáromnak köszönök előre/vissza, de "természetesen" most meg kapom a csúnya meg goromba nézéseket azoktól a szarfejektől, akik bsztak a létezésemre. :))) Imádlak, te retkes Magyarország, hogy törne ki rajtad a pestis. <3

2019. dec. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!