Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért baj az, ha valaki nem...

Miért baj az, ha valaki nem szeret sportolni?

Figyelt kérdés

Utálom az összes sportot, ami a világon van. Nyilván nem próbáltam ki az összeset, de már több dolggal is próbálkoztam, mert "sportolni kell"...olyanokat is, amiket mindig ajánlgatnak, hogy "ez jó, mert izgalmas, élvezetes, jó móka" stb., pl. röplabda, kosárlabda stb., tehát csapatsportok, és monotonabb dolgokkal is próbálkoztam pl. futás, úszás, torna stb.. Egytől egyig gyűlöltem az összeset, őszintén, szívből és már előtte ki voltam készülve, hogy menni kell, nem akarom, hagyom a francba stb., mikor ott voltam, akkor is végig azon járt az eszem, hogy mikor mehetek már haza és soha többet nem jövök vissza. Utálom, egyszerűen utálom. Nekem ez csak szenvedés, amitől inkább megkímélem magam.


Szóval én nem vagyok hajlandó ezzel foglalkozni, főleg úgy, hogy ezer és ezer olyan dolog van, amivel szívesebben foglalkozok és szintén időt igényelnek pl. imádok tanulni, van hobbim, szeretek olvasni és sorozatokat nézni stb., nekem ez így tökéletes. Minek sanyargatnám magamat, ha nem muszáj? Én ezt felvállalom, hogy így gondolkodom, így érzek, de már zavar, hogy ilyenkor úgy néznek rám az emberek, mint a véres rongyra...elkezdik, hogy "mi az, hogy nem sportolsz? az kell, én is imádom, teljesen kikapcsol, felszabadít, elgondolkodat, motivál, stb., stb....." és ajánlgatják, hogy mit próbáljak ki. Elegem van belőle és nem értem, hogy miért nem lehet ezt megérteni, hogy vannak olyanok is, akik nem szeretnek sportolni. Most akkor én is kezdjek el bacxogatni másokat, hogy miért nem szeretnek olvasni? Nem tök mindegy?


2018. máj. 11. 12:05
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan munkád van akkor nem is szükséges a sport.
2018. máj. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
90%
Nekem sem szívem csücske a sportolás, viszont rajtam van súlyfelesleg szép számmal, szóval én szükséges rosszként gondolok rá jelenleg. :D
2018. máj. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
22%

Van, akinek a tanulás szenvedés, mégis csinálja, mert ettől jut előbbre.

Nem kedv kérdése. Az élet nem egy kéjnyaralás ezen a földön, hanem kőkemény küzdelem minden percben.

Azért kell sportolnod, mert az embernek kötelessége elérni, amire képes és a határait megfeszíteni. A tanulással az elmédet edzed, a sportolással a testedet. Mindkettő szükséges, hogy egészséges legyél.

2018. máj. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Ha ennyire utálod csinálni, és nincs benne semmi, ami motiváljon (pl. társaság, maga a sport, javuló állóképesség, egészség, netán külalak, stb), akkor tényleg nincs értelme. Muszájból nem kell sportolni. Azért az életben kell valami fizikai aktivitás, ez akármi lehet, nem csak sport.
2018. máj. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Csinálj valami olyat, ahol a testmozgás csak másodlagos az élmény mellett, mint túrázás, barlangászás, madármegfigyelés vagy ha bírod, sziklamászás.
2018. máj. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Nem, nem végzek fizikai munkát. Tanulok és mellette dolgozom, de az is inkább szellemi munka, vagy legalábbis nem veszi igénybe komolyabban a testemet. Minimálisan azért szoktam mozogni pl. gyalog járok, szoktam kutyát sétáltatni és azért a munkahelyemben sem csak egy székben ücsörgök. Valamint túrázni szeretek, de azért az nem egy rendszeres dolog az életemben és inkább ilyen "kaland", "kirándulás", "élmény" szempontból közelítem meg, nem sportként tekintek rá. Van rajtam valamennyi felesleg, nem vagyok vékony, de azért kövér sem, inkább csak duci. A lénye az, hogy nekem ez így jó, jól érzem magam a bőrömben és nem akarok változtatni.


Szerintem az életnek az a lényege, hogy az ember kiélvezze és a saját akarata szerint élje azt. Nem arra van, hogy sanyargassam magamat és szenvedjek... Egy életem van, azt hadd töltsem már azzal, amit szeretek! Mi a francnak tölteném olyannal az időmet, amit teljes szívemből, őszintén gyűlölök? Az szerintem semmilyen szempontból sem lenne jó. A világon semmi értelme nem lenne.... Nem vágyom arra sem, hogy mindenből 100%-ot nyújtsak és tökéletes legyek, szerintem ilyen nem is nagyon van. Vannak olyan dolgok, amiket szeretek és amik érdekelnek, élvezet foglalkozni velük stb., ezekre nyilván rengeteg időt, energiát és pénzt szánok. De valami olyanra, amit utálok? Biztos, hogy nem...

2018. máj. 11. 13:25
 7/25 anonim ***** válasza:
47%

Semmi személyeskedés de megkérdezhetem hogy mi a munkád ? Mivel szoktál közlekedni ?

Mert könnyen lehet hogy csinálsz némi fizikai aktivitást...csak észre se veszed :D

2018. máj. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Hát te tudod, majd belesüllyedsz az egészségtelenségbe. 50 éves korodra egy iskolázatlan, bunkó ember testi ekvivalense lehetsz. Nem egy fényes jövőkép, akkor sem ha közben művelt, olvasott, okos vagy.
2018. máj. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Azt írtam, hogy azért valamennyit mozgok, mert értelemszerűen muszáj és olyan nincsen, hogy valaki úgy éli az életét, hogy meg sem mozdul. Tehát pl. városon belül sétálok (meg egyébként is szoktam kutyát sétáltatni), illetve ezen kívül még tömegközlekedést használok. A munkám egy része fordítás, tehát az abszolút nem a "fizikai munka" kategória, a másik része már valamivel mozgalmasabb, mert emberekkel, főként gyerekekkel foglalkozunk, ami azt jelenti, hogy különböző játékos feladatokon keresztül tanítunk nekik nyelveket, sokat beszélgetünk, játszunk...ugyanakkor azért ez sem olyan, mintha nem tudom pl. folyamatosan pakolásznék, állnék vagy mászkálnék. Valamint ez csak egy kisebb része az életemnek, mert egyetemre járok és inkább az foglalja el a mindennapjaimat.
2018. máj. 11. 14:13
 10/25 A kérdező kommentje:
És akkor mi van? Nem az én dolgom? Hát de! Nem az volt a kérdésem, hogy ez miért jó a sport, miért érdemes sportolni stb....Én elhiszem, hogy vannak emberek, akik szeretik, imádják, jól érzik magukat sportolás közben, az a hobbjuk és az életüknek egy szerves része. Ez teljesen rendben van, nekem is van hobbim, amit szeretek és ugyanúgy el tudom mondani, hogy nekem miért jó, miért ajánlom másoknak stb. Ugyanakkor valahogyan sosem éreztem késztetést arra, hogy másokat leszóljak, ami miatt ők nem így gondolkodna, nem szeretik, nekik nem szórakoztató stb...Ezért írtam a példát is, most akkor én meg álljak neki azért cseszegetni másokat, mert ők nem olvasnak? Hát nem lenne egy tetű viselkedés? De.
2018. máj. 11. 14:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!