Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért baj az, ha valaki nem...

Miért baj az, ha valaki nem szeret sportolni?

Figyelt kérdés

Utálom az összes sportot, ami a világon van. Nyilván nem próbáltam ki az összeset, de már több dolggal is próbálkoztam, mert "sportolni kell"...olyanokat is, amiket mindig ajánlgatnak, hogy "ez jó, mert izgalmas, élvezetes, jó móka" stb., pl. röplabda, kosárlabda stb., tehát csapatsportok, és monotonabb dolgokkal is próbálkoztam pl. futás, úszás, torna stb.. Egytől egyig gyűlöltem az összeset, őszintén, szívből és már előtte ki voltam készülve, hogy menni kell, nem akarom, hagyom a francba stb., mikor ott voltam, akkor is végig azon járt az eszem, hogy mikor mehetek már haza és soha többet nem jövök vissza. Utálom, egyszerűen utálom. Nekem ez csak szenvedés, amitől inkább megkímélem magam.


Szóval én nem vagyok hajlandó ezzel foglalkozni, főleg úgy, hogy ezer és ezer olyan dolog van, amivel szívesebben foglalkozok és szintén időt igényelnek pl. imádok tanulni, van hobbim, szeretek olvasni és sorozatokat nézni stb., nekem ez így tökéletes. Minek sanyargatnám magamat, ha nem muszáj? Én ezt felvállalom, hogy így gondolkodom, így érzek, de már zavar, hogy ilyenkor úgy néznek rám az emberek, mint a véres rongyra...elkezdik, hogy "mi az, hogy nem sportolsz? az kell, én is imádom, teljesen kikapcsol, felszabadít, elgondolkodat, motivál, stb., stb....." és ajánlgatják, hogy mit próbáljak ki. Elegem van belőle és nem értem, hogy miért nem lehet ezt megérteni, hogy vannak olyanok is, akik nem szeretnek sportolni. Most akkor én is kezdjek el bacxogatni másokat, hogy miért nem szeretnek olvasni? Nem tök mindegy?


2018. máj. 11. 12:05
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Küzdősportokat próbáltad? Én sem szerettem sportolni/mozogni, de idővel megszerettem. Anno fociztam 1 és fél évet, heti 2 edzésem volt, hétvégén meccsek. (Mára már csak hobbbi szinten játszok, barátokkal)

Viszont jövőhónapban lesz egy éve, hogy kondiba járok, és heti 2 thai box edzésem van. :) Régebben heti 5x mentem kondiba, de 2-t kiváltott a thai box.

Illetve én is szeretek olvasni, meg sokszor maradnék otthon inkább gépezni, vagy bármi egyebet csinálni. Elindulni a nehéz (számomra). De ahogy megérkezek, csinálom, végzek, tudom, hogy megérte.

Ráadásul szeretem azt az érzést, hogy mindent beleadtam, hogy formában legyek stb...

Viszont tanulni nem nagyon szeretek, még is csinálom, kitűnő tanuló vagyok.

Szerintem nem próbáltál ki mindent, vagy csináld barátokkal. Nem erőltetem, de tényleg jó, hogyha sportolsz valamit. Illetve, azok a séták is elegek, de "egészségesebb" lehetsz, hogyha mellé csinálsz valamit. ^^

2018. máj. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Nem kell sportokat ajánlani neki!

Köszi hogy leírtad nagyjából a napirended "mozgás" részét.

Így kiderült hogy mozgol eleget amennyi nagyjából az egészséges életmódhoz szükséges.

Az írásodból azt feltételezem hogy sokat piszkálnak téged ezzel a sport dologgal.

Eléggé frusztrált vagy ha feljön erről a téma.

Gyerekkorodban is piszkáltak emiatt ?

Teljesen jó szándékból kérdezem semmi rosszindulat.

2018. máj. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Ennél már csak az jobb, mikor feltételezik rólad, hogy mivel nem sportolsz, törvényszerűen kövér vagy/egészségtelenül élsz :D

Meg tudlak érteni

2018. máj. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
0%

Nem azt mondtam, hogy miért érdemes sportolni, azt mondtam, miért baj, hogy van aki nem sportol.

Az, hogy te megelégszel azzal, hogy egész életed során nem fedezed fel, milyen telejsítményekre képes a tested, annyit jelent, hogy megelégszel a közepességgel. Ez hiba. A tökéletességet nem lehet elérni, de törekedni kell rá, minden nap.

2018. máj. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Az nem baj, ha valaki nem szeret sportolni. Az a baj, ha valakit pl zavar hogy tulsulyos, vagy zavar hogy formatlan, ormotlan a teste, de inkabb egesz eleteben szenved emiatt, mintsem sportolasra adja a fejet.A sportolas nem feltetlenul tonegsport. otthon is lehet csinalni.
2018. máj. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Hát kb. egész életemben ezt hallgattam, hogy aki nem sportol az egy szar, semmitérő ember. Szóval, igen, emiatt is zavar...


Küzdősportokat nem próbáltam, mert már attól rosszul vagyok, ha látom...úgyhogy inkább meg sem próbáltam. Nem is az, hogy semmi affinitásom nincsen hozzá, hanem konkrétan taszít.


Nem, egyáltalán nem vagyok kíváncsi arra, hogy mire képes a testem és nem, nem akarok kihozni belőle a maximumot. Ez van, dolgozd fel, hogy vannak ilyen emberek! Egyébként igen, mozgásban, sportokban béna vagyok. Nem megy. És akkor mégis mi a franc van? Semmi. Senki sem tökéletes mindenben. Akkor ennyiből én is kérdezhetném, hogy tudsz festeni/verseket írni/zenélni stb. Persze, gondolom, hogy te mindenből nagyon nagyon profi vagy, mert fontos, hogy kihozd magadból a maximumot...

2018. máj. 11. 17:12
 17/25 A kérdező kommentje:
Persze, csomó formája van, rengeteg lehetőség van sportolásra stb., nyilván aki akar sportolni, az talál rá módot. Én viszont NEM akarok.
2018. máj. 11. 17:13
 18/25 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy miért is vagy itt ezzel a problémával? Úgy látom, te inkább csak veszekedni vagy itt, felmutatni hogy te akkor se sportolsz ha más szerint ez baj.
2018. máj. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Hát figyelj, ez egy tény, hogy én akkor sem sportolok, ha más szerint ez baj. Nem mások véleménye, akarata, alapján határozom meg az életemet. A kérdés sem erre irányult, hogy "szerintetek baj-e az, ha nem sportolok és miért" és nem is tippekre voltam kíváncsi, hogy milyen sportot próbájak ki stb....hanem arra voltam kíváncsi, hogy ki miért érzi úgy, hogy beleszóljon mások életébe vagy ítélezzen felette. Valamint az is érdekel, hogy más tapasztalt-e hasonlót, kinek mi a véleménye erről.
2018. máj. 11. 17:49
 20/25 anonim ***** válasza:
23%

Ja, én még sose szóltam bele más életébe, nekem is vannak hiányosságaim (amik ellen igyekszek tenni), de engem sem csesztettek soha ezek miatt.

Mindenkinek saját kötelessége van önmagát és az életét rendben tartani, csak önmagának tesz jót ezzel. Aki nem annyira fontos magának, hogy fejlődjön, én azon sem ragadok le. Itt most csak azért bonyolódtam veled ebbe a szóváltásba a témát illetően, mert gondoltam egy ilyen kérdezős-beszélgetős fórumon ezért vagyunk itt.

2018. máj. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!