Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy aludjak el éjszaka...

Hogy aludjak el éjszaka hamar, ha most délben keltem fel?

Figyelt kérdés

2018. máj. 15. 13:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
este 8kor bekapcsolod a tévét és magyar foci ismétlést nézel.
2018. máj. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Fuss estig!
2018. máj. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Fussak estig? Franko, én is arra gondoltam, de reméltem kapok valami jobb tanácsot. :DD
2018. máj. 15. 13:27
 4/8 anonim ***** válasza:

Ne aludj el éjszaka hamar...? Ez akkor jó, ha rendesen kialudtad magad vagy bírod a kevés alvást, mert gondolom, nem akarsz megint délben kelni.


Én déli kelés után képtelen vagyok pl. éjfélkor lefeküdni, hisz még kicsit sem vagyok álmos. Próbálok belőni egy kompromisszumos időszakot, nézek valami filmet a nagy babzsákfotelemben (ez remekül altat, bár ha nem vagyok régen ébren, akkor sokkal rosszabb), az ágyban pedig az egyik alvást segítő zenémet hallgatom.

Ha a gondolataim lenyugodtak, akkor esélyem van az elalvásra, ez a legfontosabb akadályozó tényezőm.


S máskor igyekszem nem délben kelni, de évtizedek óta gondjaim vannak a lefekvéssel, így ez nem szokott sikerülni.


Különösen rossz, ha a saját bioritmusod 24 óránál hosszabb napokat követelne meg vagy éjszakai típus vagy. Én esti típus vagyok, de 2-3-kor még nehéz lefeküdnöm, ha későn keltem, pedig akkor már nagyon kellene. S jön a közel végtelen ciklus.

2018. máj. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
Fáraszd ki magad. Ez a 76%-nak is szól. Egész nap csak tötyögtök otthon, netezgettek, esztek, még egy kis net, filmezés... nem csoda, ha aztán nem tudsz elaludni. Sem szellemi, sem fizikai munkát nem végeztek, akkor persze, hogy nincs mitől kimerülni, elfáradni. Akkor jön a vergődés este.
2018. máj. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Altató vagy altatódal. 😏
2018. máj. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Most állj neki vodkázni folyamatosan.
2018. máj. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Faraszd az agyad... olvass.
2018. máj. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!