Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tudnék tenni, ha azt...

Mit tudnék tenni, ha azt érzem, hogy nem fogom tudni megírni a szakdolgozatomat? Más is úgy van vele, hogy fogalma sincs mi lesz?

Figyelt kérdés
És ez nem aféle motivációs szerepet játszó, tipikus csontig rágott egyetemista klisé, amelyhez hasonlót az érettségi előtt is le szoktak nyomni a diákok, hogy "Jajj, mi lesz, megbukok" aztán mindegyik megy 480 ponttal a Corvinusra/SOTE-ra. Nem! Én komolyan azt érzem, hogy ha nagy erőfeszítéssel abszolválni is tudnék majd, akkor ezen fogok elhasalni. 6 éve járok egyetemre (egy másik szakról kibuktam), 1 év múlva végeznék (amire vajmi kevés esély van) és most kezdtem el a szakdolgozatot (vagyis vettem fel), de olyan szinten komplexnek érzem ezt az egészet és olyan szinten kellene saját önerőből alkotni, hogy úgy érzem ez nem fog menni. Nekem mindig kellett, hogy xy vezérfonal mentén valamit bemagoljak vagy legalábbis majdnem ugyanúgy visszaadjak. Előző képzésemről pont azért buktam ki, mert - hogy ilyen hülyén fogalmazzak - intuíció kellett volna, hogy sikerüljön néhány tárgy. Ráadásul a fogalmazás és a gondolatgyártás sem az erősségem. Vizsgaidőszak közepén most is egy tárgy elméletét magolom és imádkozom, hogy meg legyen a kettes, miközben közel sem bölcsész szakon tanulok, sőt... (Akit érdekel rám írhat, de nem akarok magamról többet írni). Most azon kezdtem el gondolkozni, hogy milyen OKJ-s képzésre menjek majd el, ha végleg kibukok az egyetemről. Van itt olyan, aki hasonló tortúraként éli meg az egyetemet/szakdolgozat írást és nem csak sajnáltatja magát, hanem oka is van az aggodalomra?

2018. máj. 16. 18:01
 1/10 anonim ***** válasza:

Választani kell konzulenst, ő majd segít neked tanácsokkal. Először válassz olyan témát ami érdekelne, van hozzá sok anyag stb. Ahhoz készìtesz egy témavázlatot. Tehàt az lesz a "vezérfonal". Onnantól már könnyebb lesz. Nekem is nagyon nehéz volt az elején. Még a bevezetéssel is szenvedtem, aztán néhány oldal után belelendültem. Igaz a témámhoz sok anyag volt, csináltam esettanulmányt illetve kérdőìveztem is. Ezekről már szabadabban lehet írni, telnek gyorsan az oldalak. Hidd el nem lehetetlen megcsinálni, még ha most úgy is tűnik. Sok sikert! :)

23N

2018. máj. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

"Először válassz olyan témát ami érdekelne"

xD

Itt kezdődik a gond. A sok rettentő sz** és érdektelen téma közül kiválasztottam a legkevésbé sz** és névre minimálisan figyelemfelkeltő témát, amihez ugyanúgy semmi alaptudásom és ugyanúgy qrvára nem érdekel. Vagy komolyan mindenki úgy választ témát, hogy az őt érdekli/szereti?


"...ő majd segít neked tanácsokkal."

Itt kezdődik a másik probléma: Még azokkal sem voltam tisztában és azokat sem értettem, amiket elmondott, annyira absztrakt számomra az egész. Reál jellegű szakon vagyok btw.

2018. máj. 16. 19:04
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Oké bocsánat. Segíteni szerettem volna, semmi rosszindulat nem volt bennem... Saját tapasztalatot írtam. Nem ìgy kéne reagálni.
2018. máj. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Minek vagy még ott ha utálod az egészet?
2018. máj. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
Egyszerű: ha van elég pénzed, meg kell venni a szakdolgozatot. Ma már jó áron lehet kapni olyat is, ami tényleg egyéni kutatómunkára épül, nem fog az egyetem plágiumkeresőjén fennakadni. Lehet vergődni, hogy akkor mi lesz a tudással, de ha alaposan végignézed, a diploma eleve egy tök értéktelen papír, ami csak ahhoz kell, hogy normális állást pályázhass meg, a tényleges szakmai tudást attól függetlenül mérik fel (és a kettő nem is függ össze). Én ezt tudom ajánlani, főleg abban az esetben, amit írsz. Neked a diploma - ha jól értem - a magolás magasabb vagy egyik legmagasabb szintje, az a papír, amiért ezt az egészet csinálod és amivel majd pályázhatsz a príma, irodai, rugalmas munkaidős, inges-nyakkendős/blúzos-kiskosztümös állásra. Na, ez az az eset, mikor félre kell tenni minden elvárást és csak a papír megszerzésére kell koncentrálni.
2018. máj. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#5: Persze, utána meg mehetek a sittre ha belebukok. Főleg, hogy alapból nem vagyok egy dörzsölt/talpraesett valaki (a puskázástól is fo**k), nem véletlenül járok 6 éve egyetemre. Azt se tudnám a szakdoga vásárlást hogy lehetne kivitelezni.
2018. máj. 18. 23:27
 7/10 anonim ***** válasza:

Mehetsz hát... Ha ügyetlen vagy.

B+, épp te magad mondod, hogy neked az egyetem csak magolásból áll. Vagyis az egyetem a közoktatás folytatása: "ettül eddig megtanulod, osztán ötös".

Lásd:

"lőző képzésemről pont azért buktam ki, mert - hogy ilyen hülyén fogalmazzak - intuíció kellett volna, hogy sikerüljön néhány tárgy"

"Nekem mindig kellett, hogy xy vezérfonal mentén valamit bemagoljak vagy legalábbis majdnem ugyanúgy visszaadjak"

"1 év múlva végeznék (amire vajmi kevés esély van) és most kezdtem el a szakdolgozatot (vagyis vettem fel), de olyan szinten komplexnek érzem ezt az egészet és olyan szinten kellene saját önerőből alkotni, hogy úgy érzem ez nem fog menni"

Ha neked tényleg ez kell, ezt akarod folytatni a szakdolgozat írása során is, akkor nincs esélyed. Csak bőcsész-büfé-ruhatár szakokon van olyan szakdolgozat, ahol mások által évtizedekkel ezelőtt lefordított, magyarra átültetett szakmai anyagokból tudod összeollózni a szakdolgozatodat. Ha nem ilyen szakon vagy (és mint írod, nem ilyenen vagy), akkor kénytelen leszel legalább fordítani. Ha még ahhoz sem fűlik a mélyen tisztelt leendő értelmiségi (mer' ha diplomázol, egyből nagyságos úr/asszony leszel) foga, akkor meg ki kell adni bérmunkába.

2018. máj. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
miért kellett neked egyetemre járnod?
2018. máj. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Milyen sittre? Ennyire nem kellene bekajálni a hülyeséget....de látom jól hatot a propaganda :-)

Még ha bevallanád, hogy mással írattad meg sem mennél börtönbe......jól hangzik a közokirat hamisítás, de :-) :-) mindegy...van aki bekajálja :-)


Ad1: megíratod mással bevállalod bebukod és kirúgnak( már ha ugye nem vagy hajlandó megtanulni a 50 oldalas szakdogádat)....vagy nem tudod megírni és csúszol, sorozatosan visszadobják vagy önerőből buksz meg védésen és ugyanúgy megvádolhatnak azzal hogy mással iratod.....



így-is úgy-is bukta.........amúgy meg szerinted minden hallgató maga írja a szakdolgozatát? :-)))))))))))))) Hidd azt :-))))))))))))))))

2018. máj. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi lett veled, kérdező? Hogy mennek a dolgaid?
2019. szept. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!