Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyi borravalót illik adni...

Mennyi borravalót illik adni egy reptéri fuvarnál, ha a fix fuvardíj 5800Ft? (nem taxi, hanem fuvarozó cég személygépkocsival)

Figyelt kérdés
2018. máj. 24. 00:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nem adnék többet, mint egy taxinál: általában 1-200-al kerekítem felfelé, de volt már hogy többet adtam pl, mikor orvosnál várakozási díj nélkül várta meg, amíg végzek, ilyesmi. Szóval függ a helyzettől és attól, milyen a sofőr hozzáállása, ha átlagon felüli, akkor nyilván nagyobbra nyitom a tárcám.
2018. máj. 24. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Semennyit. Minek is adnál borravalót?
2018. máj. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát ha adni szeretnél akkor kerekítsd 6 ezerre.
2018. máj. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
5800-nál szerintem 6000-re kerekítsd, így az ésszerű. Persze van, aki fillérre visszakér mindent, van, aki pl 990-re adja az ezrest, de volt, hogy 1520-ra adtak 2000-et, olyan is van, hogy pl egy nagyobb fuvarnál lefele kerekít (pl 7200-at mutat az óra, azt mondja, hogy 7000 jó lesz?, Mondom persze. Ezzel semmi baj nincs. Egyszer 1600 valamennyire adtak 5000-et, igen ötezret, de a rekord az hétszázvalamennyire ötezer forint volt. Ezeknél az extrém jattoknál mindig visszakérdezek, hogy biztos-e a dolog, mert senkit se áll szándékomban átb@$zni. De 5800-ra a 6000 az pont jó. Olyan amúgy nincs, hogy "mennyi jattot illik adni". Egy szolgáltatásnak van egy ára, jelen esetben amit a taxióra mutat, azt illik kifizetni (hidd el, sokaknak ez se egyértelmű), ha ezen felül adsz jattot, az meg jólesik, mert ebből látom, hogy elégedett voltál az általam nyújtott szolgáltatással.
2018. máj. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!