Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azokkal, akik egy beszélgetést...

Azokkal, akik egy beszélgetést folyton egyoldalúvá tesznek, mert nem hagyják szóhoz jutni a másikat, és nem hagynak időt a reagálásra, hogyan lehet normálisan beszélgetni?

Figyelt kérdés
Több ilyennel is találkoztam, levegőt is alig vesznek, de amúgy jó fejek, barátkoznék velük, de fárasztó így sokáig "beszélgetni", néha mire reagálhatnék valamire, addigra már teljesen másról beszél, ha mondok is valamit, látom hogy váratlanul érte, hogy megszólaltam, de amúgy nagyon jófejnek tűnik, meg nem egy előítéletes valaki, de ezzel teljesen lefáraszt egy idő után. Olyan mintha nem is várná, hogy megszólaljak, csak ő szeretne beszélni. Ezzel mit lehet csinálni? Hagyjam a fenébe?

2018. máj. 25. 16:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem legózz inkább.
2018. máj. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Van, hogy olyannal találkozom, aki valahogy nehezebben szólal meg s annál simán egyoldalú lesz a dolog... Magányos gyermekkorom volt s megszoktam a monologizálást. De normál emberek simán tudnak beszélgetni velem, ott nincs gond, szóhoz hagyom jutni őket, csak a nehezebben megszólalókra nem tudok úgy figyelni, hisz megszoktam, hogy csak én vagyok, ráadásul iszonyú sok gondolatom van, ami kitör...


De van, aki tényleg egyoldalú beszélgetést akar. Én utálom, akkor is, ha engem beszéltet, csak néha kérdez. Az olyan kihallgatásszerű, ő megtud rólam dolgokat, de nekem ő ismeretlen marad, ez asszimmetrikus, nem jó.

Amit írsz, hogy váratlanul éri, hogy megszólalsz, nekem elég rossz jel. Természetes, hogy azt teszed, ezt nevezzük párbeszédnek...


Bizonyos élethelyzet is tehet arról, hogy valaki belesüpped a saját bajaiba és süket és vak másra...


Élőben jobban tudnék tippelni, hogy miről van szó, így túl sok lehetőséget látok...

2018. máj. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
...
2018. máj. 25. 16:25
 4/9 A kérdező kommentje:
#2 egyet értek. Amúgy én nagyon szeretek beszélgetni, meg barátkozni, nem szokott probléma lenni, de ezekben a helyzetekben nem tudok mit csinálni, sokszor inkább kerülöm az illetőt, pedig amúgy szimpatikus lenne.
2018. máj. 25. 16:31
 5/9 anonim ***** válasza:
Engem az ilyen rohadtul lefáraszt, legközelebb kerülöm a vele való találkozást. Volt már olyan, hogy közbeszóltam, hogy talán meghallgatna engem is? Ez olykor hatásos, de egy ilyennel beszélgetni mindig fárasztó, mert csak azért beszélnek, hogy megkönnyebbüljenek, az már nem érdekli őket, hogy a másik mit gondol.
2018. máj. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Aki nem hagy szóhoz jutni az nem kíváncsi rád. Az ilyeneket kerüld el.
2018. máj. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

az ilyesmi sima kontroll harc.

az a játszma neve-kinek a témája érvényesül?-

remek próbatétel.

mondjuk ebben a formában,hogy hagyod magad ledominálni nem túl szórakoztató...

2018. máj. 26. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szájuk van de fülük nincs.
2018. máj. 26. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
"az a játszma neve-kinek a témája érvényesül?" nagyon jól megfogalmaztad!
2018. máj. 27. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!