Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy hívják azt a "képességet"...

Hogy hívják azt a "képességet", mikor valaki képről, vagy pár perces rövid találkozás, esetleg beszélgetést követően szinte tökéletesen össze tudja foglalni az adott személy főbb tulajdonságait, jellemzőit, jellemtulajdonságait?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 9. 20:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Első benyomás.
2017. ápr. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

emberismeret.

az eladók,értékesítéssel foglalkozók,a csajozógépek,meg a pókerjátékosok nagyon jók benne.

amúgy leolvasás a beceneve ennek a képességnek.

2017. ápr. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
intuíció, emberismeret.
2017. ápr. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

sajnos egyik terület sem érint. Lány vagyok és a munkaköröm miatt viszonylag ritkán kell közvetlenül emberekkel érintkeznem. :)

mire lehet amúgy még használni? lehet fejleszteni?

2017. ápr. 9. 20:55
 5/12 anonim ***** válasza:
59%
igen, lehet fejleszteni, agykontrollban vannak rá módszerek. de amúgy HR területen tudnád kamatoztatni, ha pénzt akarsz belőle csinálni.
2017. ápr. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A pénz nem nagyon érdekel. Kutatással foglalkozom, így inkább ezzel kapcsolatban alkalmaznám valahogy, valamilyen módon. Ez az agykontrollos dolog működik? tényleg van alapja?
2017. ápr. 9. 21:02
 7/12 anonim ***** válasza:
49%
igen, működik, bár szerintem vagy sok tehetség kell hozzá, vagy pedig nagyon sokat kell gyakorolni. nekem kisebb sikereim vannak, én keveset gyakorlok. De ismerőseimnél már láttam totál hihetetlen (intuíciós) dolgokat, én meg vagyok győződve a módszerek hatékonyságáról. amúgy más meditációs tanfolyamokhoz képest ez elég olcsó. Ha mondjuk belenézel agykontrollos anyagokba és úgy látod, menne neked vagy érdekes lehet, szerintem egy tanfolyam lehet, hogy neked való lenne. igaz, fárasztó, mert 2 teljes hétvége, de különösen az utolsó nap nagyon megdöbbentő, amikor a szemed láttára találják ki az esettanulmányos saját feladványaidat, amire elvileg csak te tudod a választ.
2017. ápr. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

ha kutató vagy,akkor az antropológia oldaláról is megközelítheted.

pl desmond morris könyvei,vagy charles darwiné.

ezt követhetik a szociológiával foglalkozó írások.

majd a pszichológiával foglalkozó könyvek azon belül is a játszma elemzés.

gyakorlati taktikák pedig a pua irodalomban vannak tömegével.

2017. ápr. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Psycho ***** válasza:

Magam részéről az ilyenekben kevésbé hiszek. Lehet olyan, hogy jó emberismeret, tehát pl. egy-egy benyomás, vagy pl. hogy egy jó emberismerőnek kevesebb interakció is elég, hogy releváns információt tárjon fel. Kell hozzá sok-sok tapasztalat + tehetség. De ezt semmiképp sem két mondatból. Egy képről bármi lényeges dolgot megmondani meg nettó előítélet. Ha ilyen ügyes valaki, tessék megkérni, tegyen predikciókat, az az adott ember mit fog tenni különböző szituációkban.


Munkapszichológusként dolgozom, 15-20 perces interjúkat veszek fel alkalmasság-vizsgálatokon. Ez is kevés, ezt minden valamirevaló szakmabeli tudja. Sőt, még kiegészítve több személyiség-kérdőív eredményeivel sem kapunk mindig kellőképpen tiszta képet (pedig a teljes vizsgálat van, hogy több, mint 3 óra).


Viszont remek horoszkópszerű hókuszpókuszt ki lehet hozni az ilyen egypercesekből. A jósok is ezt csinálják. Szép körítés, majd mondanak olyan dolgokat, ami egyébként kb. akárkire igaz, az ember meg odáig van tőle. Persze, ők nagyon jó megfigyelők, de inkább a lenyűgözésre megy ki a játék, meg a drága tarifára. Lehet kapni könyveket, amik leírják, ez hogyan működik. Ha "jó" a könyv, élből azzal indít, hogy "ez nem jóslás, ezt tessék elfelejteni".

2017. ápr. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Személyiség elemzési készség.
2017. ápr. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!