Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Te felfogtad már, hogy halandó...

Te felfogtad már, hogy halandó vagy?

Figyelt kérdés
Tisztában vagy vele, hogy bármikor meghalhatsz? Nem provokáció a kérdés, inkább afféle felmérés a részemről, de nem használom fel sehol. Mielőtt megvádoltok, hogy erőszakos a kérdés, elmondom, hogy a feleségemet 35 éves korában elütötte egy gyorshajtó, és meghalt, én 39 évesen a műtőasztalon haltam meg, csak visszahoztak, egy barátom verekedésbe keveredett és megölték. Egyikőnk se volt rá felkészülve.

2018. máj. 28. 21:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, és sokszor megkeseríti a mindennapjaimat.:(

De egyszer olvastam egy tök jó idézetet, ami valahogy így hangzott:

Akkor kezdődik a második életed, amikor rájössz, hogy csak egy van.


21L

2018. máj. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Minél tovább él az ember, annál jobban elfogadja.
2018. máj. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Gyakran gondolok is rá.

Sőt, azt vettem észre, mióta felnőttem, sokkal jobban félek mindenféle orvosi beavatkozástól. 14 éves koromig 9 műtétem volt, de egyiktől sem féltem igazán, manapság egy sima foghúzástól rettegek. Féltem azt a nyomorult életem, bár hitem szerint az ember tudata tovább él, de a kondícionált félelem azért dolgozik az ember elméjében. De azóta a legrosszabb, amióta szülő vagyok, minden egyes nap eszembe jutnak olyan dolgok, amikről még beszélni is rossz.

2018. máj. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
"Egyikőnk se volt rá felkészülve." Azért attól, hogy az adott helyzetben nem vagy rá felkészülve, még nem jelenti azt, hogy nem vagy tisztában a halandóságoddal.
2018. máj. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én közönyös vagyok a témával kapcsolatban. Talán nem is fogtam még fel igazán, viszont úgy érzem hogy ha kiderülne hogy már csak rövid időm van hátra nem érezném azt hogy akkora nagy hiány keletkezne nélkülem. Ugyanis családom még nincsen, szüleimmel sajnos minimális a kapcsolatom, egy igazi barátom van (aki "csak" nem haver), ő is külföldön lakik így nélkülem is boldogan éli a hétköznapjait...


Illetve az is hozzásegít a közönyömhöz hogy erősen vallásos vagyok, így nem gondolom azt hogy a halál egyenlő az elmúlással. Ez abban az esetben is segíti a lelki nyugalmamat, ha netán az ateistáknak lenne igazuk.

2018. máj. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
43%

Mindig ezt mondják, de eddig nem igazán jött össze a dolog,

Üdv.

Duncan MacLeod

2018. máj. 29. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
30%
Persze, és lehet, hogy hülyén hangzik, de szerintem ez egy baromi érdekes téma. Vallásos vagyok, szóval szerintem nem rossz dolog önmagában a halál, én baromi kíváncsi vagyok, hogy mi fog várni rám, nagyon izgalmas.
2018. máj. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
41%

Felfogtam, mivel ateista vagyok, tudom, hogy megszűnök létezni. Pánik érzés fog el, olvastam erről. Wikin a terror management theory idevág.


Szerintem ha azt hinném, lesz valami utána, nem pánikolnék. És szerintem sokan ezért NEM pánikolnak, mert a vallások miatt nem fogják fel, mi a VÉG.

2018. máj. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
64%
Igen. Akkor döbbentem rá erre, amikor mindenen stresszeltem, aztán műtétem is volt. Semmi komoly, szóval nem a halálból hoztak vissza, de ez elég volt ahhoz, hogy rádöbbenjek, nem így akarom tovább élni az életem. Mert csak egy van belőle és ki akarom élvezni.
2018. máj. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tekintve, hogy halálos beteg vagyok.


20 éves korom óta tudom, hogy mama és anya betegségét örököltem, amibe ők 35 illetve 42 évesen belehaltak.


Nem kergetek hiú ábrándokat, a tüneteim és a leleteim 100%-ra mutatják a kórt, az csak idő kérdése, meddig stagnál és mikortól romlik.


Még stagnál, 10 éve, de az arthritisem már rosszabbodik, ahogy anyánál is volt. Kb. ugyanazon a fázisokon megyek keresztül, mint ő, annyi, hogy lassabban, mert még nem szültem.

Nem is fogok, ő 4 éves koromban fogni alig bírt, 8 évesen leszázalékolták, és 13 voltam, mikor 2 évnyi szenvedés után hirtelen meghalt.

2018. máj. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!