Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják azt a közhelyet...

Miért mondják azt a közhelyet hogy a "székelyek az igazi magyarok", és miért van sok embernek fétise a székely "kultúra" iránt?

Figyelt kérdés

Székely kultúra iránti fétis alatt értem: székely kapu, székely zászló, székely himnusz, rovásírás, kopjafa, "nő nem nem ember, sör nem alkohol", stb...


Tartom magam ahhoz hogy nem szabad általánosítani, viszont ahány székellyel idáig találkoztam, aranyos, de borzasztóan és egyszerű népségnek tűntek.


2018. jún. 1. 13:58
 1/8 anonim ***** válasza:
48%

Nem foglalkozom velük.

Maguknak való nèpcsoport.


A sajàt èletem fontosabb mint az övèk.


Csak megjegyzem,hogy èl a környezetemben pàr szèkely ès tènyleg maguknak valóak.


Tudom,ilyenkor kapok tàmadàst,leszólàst,de van,aki full pörgős,talpraesett szèkelyt ismer.


Nem jàrtam a földjükön,de nem is vàgyok oda.

A hazàmban is van sok èrdekes,gyönyörű làtnivaló,akkor minek làtogassak el idegen orszàgba?


🖓

2018. jún. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
*borzasztóan makacs
2018. jún. 1. 14:23
 3/8 A kérdező kommentje:
#1 Igen... aranyosak, de azért maguknak valóak eléggé.
2018. jún. 1. 14:23
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Vannak akik nem tartják őket ugyan olyan magyarnak mint azokat akik Magyaroszágon élnek, esetleg lenézik őket, és ezért sok "hazafi" átesett a ló túloldalára és elkezdte isteníteni őket. Senki ne értsen félre, nem vagyok se magyar ellenes, se székeny ellenes, de frászt kapok amikor valaki olyat mond, hogy minden székely becsületes meg jó ember, meg aki nem szereti a Csiki sört az hazaáruló stb..
2018. jún. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%
Meg mivel sajnos elcsatolták Erdélyt, ezért sokan így akarják kimutatni, hogy mekkora magyarok, hazafiak. Én tisztelem ha valaki foglalkozik és szereti a kultúrájukat, de sokan túlzásba viszik.
2018. jún. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%

Ez az "egyszerű népség" olyan lekezelő!

Én azt mondanám, hogy határozottak és önállóak:) - De persze köztük is van mindenféle ember - általánosítani h*lyeség.


Én rendszeresen járok, sok székely barátom van, és teljesen befogadtak:)

Székelyföldre menni a területi izoláció és a sok vidéki térség miatt olyan, mint egy időutazás, szerintem ezért tartják sokan "meseszerűnek" és ezért idealizálják. Nekem is olyan, mintha visszarepülnék a gyerekkoromba, soha, sehol nem tudok úgy megpihenni, mint ott.

2018. jún. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem az elcsatolás miatt egyesek hajlamosak túlzásba esni, ennyi.


Nekem van pár székely vagy székely származású ismerősöm, akikkel jóban vagyok, ők ezen a téren nem szélsőségesek, mellesleg alapból érdekelnek más kultúrák, más országok, szeretek utazni, Székelyföldön még nem jártam, de tervben van.

2018. jún. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
85%

Tény, hogy némelyik már majdnem hogy leszopja őket.

Közben meg ugyan olyan emberek.

2018. jún. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!