Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A romák miért "majmolják"...

A romák miért "majmolják" ennyire az olaszokat?

Figyelt kérdés

Sok azt valja hogy olaszországból származik.Imádják az olasz divatmárkákat azoknak is a kirívó darabjait(versace,armani),sokszor adnak a gyerekeiknek olasz csengésű vagy ténylegesen olasz nevet.

Szeretnek "gigolosan" bulizni,öltözködni,a bűnöző hajlamúak szemében meg az ottani maffia stílusa a követendő.

Honnan gyökerezil ez a fajta imádat az olaszok felé a magyar romáknak?Van egyáltalán egy pici közökük is hozzájuk a "majmoláson" kívűl?



2018. febr. 7. 00:15
 1/9 anonim ***** válasza:
98%

En cigany vagyok.

A normalisabb fajtabol. En szerintem ez a csilli villi dolog..nem tudom, szerintem ez a genekben van. Ugye az indiai oltozet marmint a regi autentikus indiai ruhak, azok csillognak villognak, csongenek stb. Szoval...szerintem innen, valahogy a verben maradt ez a dolog.


A viselkedes meg szerintem a neveltetesbol es a szellemi eretlensegbol adodik. Nem kell irni, aki ilyen “gengszter szerepet” jatszik, az valoszinuleg rossz korulmenyek kozt nott fel, erosebb kutya ba*%#ik alapon nyomja a “100 fokon egek” dolgot. Ha meg nem nehez korulmenyek kozt nott fel, akkor meg ezt latta, ezt latja helyesnek, elnyomas, dominalas, uralas, iranyitas, vezeralak, nagyzolas stb.....

2018. febr. 7. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

Minden rasszizmust mellőzve: nézz meg egy indiait ( ugyebár a cigányság Indiából származik ) és egy olaszt. Egy európai számára melyikük az elfogadottabb? Melyikük áll közelebb hozzánk? Melyikük a menőbb?

Ráadásul ahogy te is mondtad, nagyon sok roma ( a többségük ) hajlamos a bűnözésre ( tisztelet a kivételnek ), tehát a maffia is menő számukra.

2018. febr. 7. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Emberi tulajdonság, nézz meg bármilyen, a putriból felnevelkedett ember életvitelét, aki valamennyire vitte valamire....kb fejfájást kapsz már a facebook adatlapjának a tanulmányozásától is.
2018. febr. 7. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez emberek szeretik többnek mutatni magukat, mint amik valójában. És szégyellik, lenézik azt, amit valójában képviselnek.


Még a putris cigány is szégyelli hogy putris cigány, és sokkal jobban hangzik az, hogy "olasz".

2018. febr. 7. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

Tökmindegy, hogy minek akarnak mutatkozni, vagy minek hazudják magukat, csak a saját szintjükön levők veszik ezt be, ha beveszik.

Normális ember számára szánalmasnak tűnő próbálkozás.

2018. febr. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

Pici közük sincs az olaszokhoz, tekintve hogy Indiához van közük.

Max ha belegondolunk a roma és Román nyelvnek nyilvánvaló hasonlóságuk van, és ha ezt továbbvisszük a Román az újlatin nyelv ami ugye akkor olaszhoz szorosan kapcsolódik de ezt úgy továbbkomplikáltam hogy már én sem hiszem el, de nem törlöm ki ha már ennyit írtam.

Várjunk meg inkább egy hozzáértő nyelvész vagy történész véleményét :D

2018. febr. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem onnan eredeztethető a téma, hogy a médiában (különösen film, sorozat) az jön le, hogy az olasz maffia az egy ilyen családi idill, mindenki kő kemény, jól öltözött, imádják őket a nők. Munka nélkül dől a lé. Ezekben a filmekben gyakori, hogy a gengszterek naphosszat ülnek a kávézókban néha-néha egy-egy balhé és jól élnek. Látszólag a "családon" belüli kohézió mindent megold, és minden külső ellenség. És még sorolhatnám
2018. febr. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
En spanyolmak hiszem magam. C.f xd
2018. febr. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
66%

Egyszerűen kell valami pozitív identitás. A fentiekhez fűzném hozzá, hogy ugye a nem cigány lakosságnak megvan a maga magyar és/vagy nemzetiségi identitása (nekem pl a sváb). Ehhez igazodsz valamennyire, ez valamennyire elhelyez téged a világban.


Na most ugye. A cigányságnak nincs meg az a fajta egységes identitása, amire mondjuk egy a társadalom peremére szorult ember büszke lehetne. Nagyon negatív a megítélésük, ezt ők is érzik. Az olaszokról itt Kelet-Közép-Európában az a kép van, hogy lazák, henyélnek, jól élnek, buli van éjjel-nappal illetve megvan az a vallásos túlfűtöttség, ami néhány cigány közösségben is (gondoljunk a hatalmas aranykeresztekre, vég nélküli Mária képekre, stb - még ha ezt a tettek nem is támasztják alá). Ja meg a foci, a fiatal cigányok körében a focis népek (olasz, brazil, spanyol) elég népszerűek.


Tehát ők velük tudnak azonosulni, hiszen az olaszok képviselnek olyan normákat, tulajdonságokat, amelyekhez ők igazodni tudnak, amelyekkel azonosulni tudnak.

2018. febr. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!