Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nincs pénzem albérletre -...

Nincs pénzem albérletre - mondjak le a továbbtanulásról?

Figyelt kérdés

Nagy álmom volt az egyetem, a tanári, de sajnos itthon beszéltünk és matekoztam, nincsen pénzem 6 év finanszírozására, főleg nem elkezdeni. Mondjak le róla?


Kollégiumba semmiképpen se szeretnék menni, ezt rég eldöntöttem.. marad a lemondás?



2018. jún. 1. 21:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%
Diákhitel, diákmunka.
2018. jún. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%
Ha neked a kollégium derogál, jó leszel a rabszolgagyárba.
2018. jún. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
96%
Diákhitelt szerintem semmiképp ne vegyél fel. Ha a helyedben lennék, akkor első évben bevállalnám a kolit, évközben szereznék ismerősöket, barátokat és biztos találnék egy csoportot akikkel össze tudnék költözni.
2018. jún. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
96%
Egyik ismerősömet felvették, halasztott egy évet, kiment dolgozni külföldre, és a megkeresett pénzből már el tudta kezdeni a sulit, albérletben lakott. nem tudom, mennyire szűkösen élt, így ránézésre jól elvolt.
2018. jún. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
78%
Ha ennyire zavar a kollégium, akkor nem is akarod eléggé ezt az egyetemet.
2018. jún. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem szeretnéd a kollégiumot? Nem akarlak rábeszélni, mert biztos van olyan, akinek úgymond nem való vagy nem érzi ott jól magát stb., de azért nem olyan vészes az és én ilyen esetben biztosan inkább azt választanám, még akkor is, ha nem a szívem csücske. Én pl. pont fordítva voltam, mert szerettem volna kolis lenni, de nem vettek fel, szóval albérletbe kényszerültem, ami sokkal drágább, nem is használom ki és én pl. örültem volna neki, ha a többi egyetemistával élek együtt. Vannak kolis barátaim és ők pl. tökre szeretik, mert jó a közösség, olyan mint egy nagyobb család és tudnak egymásnak segíteni, de nyilván a szerencsén is múlik, mert az is benne van a pakliban, hogy pont olyanokkal kerülsz össze, akikkel nem jössz ki vagy "problémásak". Mindenesetre, ha nem, akkor nem. Én hitelt emiatt nem vennék fel...viszont ami még lehetőség az az, hogy többekkel költözöl egy albérletbe vagy nézz utána, hogy van-e magánkollégium a városban, mert az is olcsóbb, mint az albi.
2018. jún. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Metionin ***** válasza:
81%
Ha annyira rászorulnál, imádkoznál hogy felvegyenek a koliba. Minden rosszindulat nélkül.
2018. jún. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Minden rosszindulat nélkül egyszerűen nemet mondok a kollégiumra. Lehet ezért fikázni meg minden, de koli nem.


Én abból indulok ki, hogy középiskolában is olyanok vettek körül akiket nem akartam és hallgatnom kellett a műsorukat. Most ugyanez lenne 20+ évesen. Nem :D


Van ismerősöm, több is aki kolis, vagy volt, és nem rossz egyetemekre jártak de meséltek dolgokat, még eltés is. Nekem ez a világ nem kell. 6 évet biztos nem bírnék ki egy kollégiumban, akkor inkább lemondok az egyetemről + gyári munka de kollégium biztos hogy nem.


lehet kövezni.

2018. jún. 1. 22:46
 9/19 Metionin ***** válasza:
92%

Hát én sírtam örömömben amikor megjött a papír a kolis felvételről, ugyanis ha nem vettek volna fel, akkor nem tanulhattam volna tovább. Egy hátizsákkal raktak ki otthonról, nem tudtam volna albit fizetni. Nem bántásból írtam, de el nem tudom képzelni hogy valaki ilyen helyzetben képes lenne emiatt lemondani a továbbtanulásról és azon finnyázni, hogy jaj koliban kell lakni.


Ha semmiképpen nem opció, akkor kénytelen leszel pénzt szerezi az albérletre. Fogsz tudni dolgozni egyetem alatt? Engedi majd a szak? Tudsz annyit keresni hogy kifizesd a lakhatást, a jegyzetet, a kaját stb.? Ezeket számold össze aztán gondolkodj el a diákhitelen. Vagy nem tanulsz tovább. Vagy elmész előtte pár évet dolgozni, ha közben otthon lakhatsz és tudsz félretenni, akkor talán ki tudod hozni a későbbi albi árát.

2018. jún. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Én is sírok, sőt már most.


De azért se tudnék kolis lenni, mert olyan - idézőjeles - foglalkozásom van, amihez csend és nyugalom kell, sőt mi több denaturált környezet, amit koliban nemtudnék csinálni.


Számomra előrébb való ez, mint az egyetem. Igaz ezt jelenleg- itthon- sem tudom csinálni, de koliban száz másik hátán még jobban nem menne.


Még viaskodom egyébként az egyetem lemondásáról, de az vigasztal, hogy sokan összehoztak ezt -azt egyetem nélkül, igaz több éves álmom-elképzelésem megy a pitsába, de ez van. Ha őrjöngök, mint eddig, nem leszek előrébb..

2018. jún. 1. 23:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!