Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha valaki nem kerül be kollégi...

Ha valaki nem kerül be kollégiumba, akkor hogy oldja meg magának csak érettségivel, hogy összejöjjön egy Budapesti albérletre?

Figyelt kérdés
2018. márc. 12. 16:19
 1/6 anonim ***** válasza:
32%
Leginkabb sehogy, ha a szulei nem tudjak fizetni. Vagy halalra hajtja.magat, dolgozik, tanul, nem alszik es laknak egy lepukkant lyukban nyolcan, es evekig konzerven el. Juhu. Nem er ennyit a bp-i diploma. Nagyon nem.
2018. márc. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Elsős egyetemista koromban nekem sem akartak kolit adni, de fellebbeztem szociális alapon, plusz beleírtam a kérvényembe, hogyha nem biztosítanak nekem kollégiumi elhelyezést, akkor nem tudok beiratkozni. Egyből volt helyem :)
2018. márc. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Diákhitelt tudsz felvenni még illetve ott a diákmunka. Második szemesztertől ha államin vagy már kaphatsz ösztöndíjat is.

Amúgy jobban jársz magánkollégiummal, drágább mint az egyetemi koli, viszont olcsóbb mint az albérlet, könnyebb kifizetni.

2018. márc. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

41 600 Ft a diákhitel / hó... Ez azért nem dob sokat a helyzeten... Még a bérleti díj (fele) sem jön ki... És akkor még ott a rezsi meg a közös költség. (Ha albiról beszélünk) :/


Diákmunkával mennyit lehet keresni? Én úgy számoltam (ha jók az infóim), hogy hétvégi melóval, vagyis heti 16 órával olyan nettó 40 max.

Az ösztöndíj pedig legjobb esetben is ilyen 20 000 Ft.

És nem is kaphatok a kezdetektől, mint írtad is.


A magánkollégium díja mennyi?


Egyetem mellett szerintem nettó 100 000 Ft-nál (diákhitellel együtt) többet nem tudnék összeszedni, hogy ne is bukjak.

És ebből kell ennem, öltözködnöm és tisztálkodnom, utaznom is (oké az utazás az csak 3500 Ft, de próbálok mindent beleszámolni)...


Szerintetek kijöhet, vállalható?

2018. márc. 12. 20:51
 5/6 anonim ***** válasza:
96%
Diakhitelt fel lehet mar venni havi 70 ezret is, nem reg emeltek fel
2018. márc. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Mint írták a diákhitelből felvehetsz havi 70 ezret. Én pár hónapja csak péntek délelőtt dolgoztam 8 órát és így kaptam havi 25-30 ezer körül, most kasszázok havi 70 óra körül így kb 50 ezer a fizum.


Havi 40-50 ezer körül van a magánkoli a legtöbb helyen, de ehhez nem kell rezsit és közös költséget se fizetned.


Illetve még itt egy nyári szünet pénzt keresni, ha csak a július-augusztust végigdolgozod és nem költöd el a fizud van kb 200 ezred elkezdeni a szemesztert. Egyetem alatt ha van őszi és tavaszi szünet akkor tudsz dolgozni, reghéten, vizsgaidőszak végén, ilyen alkalmakkor azért kicsit meg lehet dobni a fizut.

Albérletet inkább csak végső esetben próbáld meg, az tényleg horroráron van BP-n.

2018. márc. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!