Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire könnyen tudnál...

Mennyire könnyen tudnál beleszokni a luxusba?

Figyelt kérdés
Például 100-ból 90 ember azt válaszolja a “mit tennél, ha rádszakadna egy vagon pénz” kérdésre, hogy utazgatna. Na de hogy utazgat valaki, akinek van mondjuk kétszázmillió a számláján, csak nem a szokott fapados trágyával, a legolcsóbb hotelban megszállva? Igen ám, de hogy veszel ki szobát a Ritzben, ha a portás is százszor elegánsabb és magabiztosabb nálad? Ilyenekre gondolok. Te mennyire tudnál beletanulni, hogy már ne csóró módjára feszengj az elegáns helyeken?
2018. jún. 2. 19:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%

Attól hogy van pénzed, még nem kell sznob köcsögként élni. Ez a tipikus megkeseredett csórók szövege, hogy ha rá szakad egy általa vagyonnak gondolt összeg (te ugye 200 milláról beszélsz, ami egy kisembernek sok, de valójában kb lóf@$z, nagyon hamar elverhető, pont az ilyen hozzáállással), akkor ő bizony az élet császára lesz, bla bla.

Jelenleg nem élek nagy lábon, de amire akarom arra jut. Ha rámszakadna pl egy eurojackpot, azt kb senki nem venné rajtam észre, főleg egy utolsó barom gipsz jakab nem. A jelen életvitelemen semmit se változtatnék szinte ami látványos. Vennék pár lakást, kiadás céljára, meg ugye az ingatlan az mindig jó befektetés, de a környezetemben erről senki sem tudna semmit. Megvenném az álomautómat, ami 28 évesen is 3 millió, de ezt észre nem veszi rajta, aki nem hozzáértő, illetve nem a típus fanatikusa, nem napi használatra kellene, hanem csak hogy legyen. Ezen kívül nem változtatnék semmit. Ugyanúgy betenném a segtem reggelente a taximba, és jönnék dolgozni, a sok milliárd meg a befektetések meg ott lennének mögöttem egy kvázi létbiztonságot adva nekem és a családomnak. Aki eszetlen költekezésve kezd, az persze hogy jó eséllyel beszopja, mert megrohanják a "barátok", a tapasztalatlanságát kihasználva átb@$$zák, kiforgatját kecsektető ajánlatokkal (ennyit annyit fial majd, ebbe tedd a pénzed, stb), aztán 1 év múlva a nagy lóvé volt nincs...

Na ez nem hiányozna

Ja, és ugyanúgy öltöznék mint most, stb...

2018. jún. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%

azért 200 milla nem egy akkora összeg,hogy a további életedet full luxusban éljed meg a ritzben herdál el.

mert számoljuk.

vagy 20 éves kapsz 200 millát.

élsz 75 éves korodig,addig még van hátra 55 éved.

így havi 303ezer forintod van,ami egy eus minimálbér.

kicsiben gondolkodtál a 200 millerrel.

2018. jún. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdés: szerintem nem menne nekem ez a fajta változás, maradnék ugyanolyan tesze-tosza, mint most, így sajna csak kihasználnának, tehát nem annyira lenne jó.
2018. jún. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%
Nem is akarnék beletanulni, nem mennék ilyen sznob helyre, sznob emberek közé, engem taszít.
2018. jún. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem mindenkinek a luxusszálloda jelenti az élményt, én úgy vagyok vele, hogy egyszer kipróbálnám, de szeretek úgy utazni, ahogyan most teszem, így a módja valószínűleg gazdagon is maradna, csak a gyakoriság lenne több.
2018. jún. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%

Gond nélkül.


"de hogy veszel ki szobát a Ritzben, ha a portás is százszor elegánsabb és magabiztosabb nálad"


Miután megalapoztam a lakhatásom, mobilitásom, felújítanám a ruhatáram. Tudom mik azok a luxus, designer márkák amiket hordani akarnék. Ha közelebb nem jutok hozzá akkor akár Bécsbe, Prágába is kiruccannék pár designer darabért, kiegészítőért. Hidd el nem okozna nekem problémát az életstílus váltás. Sőt sokkal inkább a sajátoménak érezném a azt az életet, mint amit most élek...

2018. jún. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%

Kötöttem már üzletet 6x ekkora összeggel úgy hogy egy szakadt VW Caddyvel érkeztem..


Úgyhogy tudnám merre tovább

2018. jún. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Elnézést kérek, de ki kell ábrándícsalak. Akinek 200 milliója van nem úgy jutott el oda, hogy mindenét elherdálta és hírtelen lett pénze.


Az akinek 200 milliója van valószínűleg a nagy része le van kötve különféle befektetésekbe és kb 10 millió likviditása van. :)

2018. jún. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Hagyjatok már a kisszerű feltételezésekkel. Nem azt kérdeztem, kinek mi a luxus, hanem hogy hogyan kezelnéd azt, hogyan menné be egy elegáns helyre. Mondjuk az is egy válasz, hogy “nem mennék ilyen sznob helyre” tehát akkor te sehogy sem kezelnéd a heyzetet, feszengenél rendesen. Nem értem, miért nem lehet ezt így leírni.


És az a földhözragadt válaszoló, aki szerint pénzherdálás ötcsillagos szállodába menni, az hogy képzeli el a vendégkört, úgy mégis? Szerinted csupa milliárdos van ott? Van minimális fogalmad az árakról? Ember, átlagjózsik is meg tudnak ott engedni maguknak pár napot, ha nem magyar fizetésük van. Na mindegy, ezek a válaszok is sokatmondóak voltak a maguk dühödt sértegetnivágyásaikkal együtt, kivéve azt a néhány őszintét, akiket viszont jóóóól lepontoztatok valamiért...

2018. jún. 2. 22:33
 10/14 anonim ***** válasza:
Fú apám, te jó nagy idióta vagy :D
2018. jún. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!