Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 9. be nehéz beleszokni a...

9. be nehéz beleszokni a középiskolába? Hogy kezdjek barátkozni? Mit csinálnak az első tanítási napon?

Figyelt kérdés
Mesélnétek történeteket?

#barát #középiskola #bemutatkozás #9.be #kell első nap
2013. febr. 26. 14:49
 1/4 anonim ***** válasza:
64%

Nem nehéz, de eleinte az osztály két részre szakad a gólyatábor miatt. Azok, akik gólyatáborba mennek, nagy puszipajtások az első, első két évben, mosolyognak egymásra, de röhögnek egymás háta mögött, ergo egy csodaszép felszínes társaságot alkotnak, akik eleinte kinyalják egymás fenekét, később meg legszívesebben felrúgnák egymást. Az osztály másik felét kisebb klikkek alkotják: lúzerek, antiszociálisok, 3-4 fős társaságok. Utóbbiak barátok maradnak az iskola végéig, azt hiszem.


Én nem mentem gólyatáborba, viszont örültem is, hogy nem tartozom ebben a fotózgassuk-egymást-állandóan társaságba. Én egy kicsit szégyenlősebb fajta voltam, de találtam egy lányt egy fórumon még a nyáron, akivel msn-eztem egy éjszakán át. Az első napon viszont lazán elsétált mellettem, de gondoltam, ez a képcsere hiánya miatt történt így, szóval utána mentem, mondtam neki, ki vagyok. Élőben is összepasszoltunk, mint barátok, áthülyültük a legtöbb órát, sok mindent egyformán láttunk, kicsit be is zártunk a többiek előtt, nem voltunk nyitottak a gólyatáboros társaságra túlzottan. Személy szerint én félek az ilyen felszínes kapcsolatoktól. Aztán még egy lánnyal elkezdtem barátkozni, de a másik barátnőm szólt, hogy őt ,,ne vegyük be", amire azt mondtam, ,,hülye vagy? tök jó fej", és így lettünk hárman. Elég sokat lógtunk mind a hárman, szóval nem egyszer volt, hogy ketten voltunk a harmadik nélkül, így megismertük egymást alaposabban. Aztán tizenegyedikben a gólyatáborosok kezdtek megváltozni, tudod, jöttek a nagytinis témák, hányós bulik, szex, függőségek, és a cuki kislányok átmentek vad ribancokba, ami viszont nem tetszett a fiúknak, így leszakadtak egymásról. Az én kis háromfős társaságom valahogy összeolvadt a gólyatáboros fiúkéval, én össze is jöttem az egyikkel, négy éve vagyunk együtt. Szóval lényegében jól sült el az egész társaságilag. A lényeg, hogy ne félj, mert maradhatsz egyedül az első évben, míg a következőben már lehetsz Te a társaság középpontja. Ez teljesen kiszámíthatatlan. Én elejétől fogva kihúztam magam a 4 puszis társaságból, elejétől kezdve sunyi rosszindulatú ribinek láttam a lányokat, és végül is beigazolódott.... Hallgass a megérzéseidre. Döntsd el, haveri társaságot akarsz-e vagy barátokat, és aszerint válogasd az ismerőseidet.

2013. febr. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönööm ezt a hosszú választ!:)) Méég jöhet!
2013. febr. 26. 19:12
 3/4 anonim válasza:
Én idén kezdtem a középiskolát és szerintem egyáltalán nem nehéz beszokni. Nálunk nem volt gólyatábor sajnos, de az elején nálunk is kisebb klikkek alkották az osztályt. Mostanra egy nagy közösségé váltunk és úgy érzem mindenkit a barátomnak mondhatok. De mivel angol-németes osztály vagyunk így a németesek kicsit mégis közelebb állnak hozzám, mert mégiscsak egész nap velük vagyok összezárva:D Szóval ha nyitott vagy és érdeklődő egyáltalán nem nehéz beilleszkedni. :)
2013. febr. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
42%
húúú de savanyú a szőlő valakinek. :D Nem lenne egyszerűbb bevallani hogy a négypuszis társaságokba mindenki szeretne, de nem kerülhet be akárki. A barátszerzésre egyszerű a recept. Ahhoz csak pénz pénz meg pénz kell, ha nincs akkor búcsúzz el a barátokozás gondolatától. Az drága mulatság. Nekem sincsenek puszi barátnőim, soha nem is voltak és sajnos nem is lesznek. pedig szerettem volna. az hogy valaki nem tartozik a négypuszi ölelésék közé még nem jelenti azt hogy nem szeretne. ez nem az akaratunkon múlik hanem a pénztárcán. Ha kevés pénzed van az se baj, olcsóbb barátokat akkor is lehet szerezni ahogy az első hozzászóló.. hát igen azért négypusziék mellett mindig másodhegedűsek lesznek,vagyis amig látod hogy több pénzen akár olyanok is lehetnének. késöbb már nemhogy beletörődni de örülni is lehet egy puszi nélküli hosszú üzikre szimpla "ja" válaszolósnak is, ha nincs jobb. az is valami és tovább tart mint a pusszancsos (egyszerű emberektől mentes) ottalvós bulizós szülinapi partisok
2015. okt. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!