Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én érzem úgy, hogy sok...

Csak én érzem úgy, hogy sok rocker "mindenkit" utál?

Figyelt kérdés

Először is, akinek nem inge, ne vegye magára.

Én is rocker vagyok/voltam, de már nem merem ezt mondani, mert már nekem olyan ellenszenves. Ettől persze továbbra is azt hallgatom, amit eddig, csak egyre visszataszítóbbnak tartom egyes rockerek megnyilvánulásait.

Ilyen pl., hogy ami nem rockzene, az szerintük sz*r. Értem én, hogy a tüc-tüc zene meg Justin Bieber a fő célpont, de ez nettó tájékozatlanság, hiszen k***vára nem csak Justin Bieber van a rockzenén kívül (vagy az aktuális tinisztár, nem tudom, ki menő most). Pl. az ABBA-ra miért mondanánk, hogy gagyi? Vagy Kováts Kati és Koncz Zsuzsa se rockzenészek. Vagy itt van pl. ez a nő, akit én kedvelek, de nálunk nem túl ismert, szerintem ő nagyon tehetséges:

https://www.youtube.com/watch?v=fyRPw-N23hI

Én még 1-2 popzenészt is hallgatok, olyanokat is, akik sokak szerint nyálasak. És pl. egy Adele-lal, egy Josh Grobannal, egy Rufus Wainwrighttal vagy Darren Haysszel semmi bajom, még ha nem is hallgatom feltétlenül őket. Vagy Stevie Wonder, Phil Collins, lehetne sorolni.

Aztán nagyon sokan persze meg se tudják indokolni, miért utálnak valakit, előveszik a leb*zizást, mint érvet, ami aztán az intelligencia magas foka.

Meg az is furcsa, hogy a rockerek sokszor még egymást is utálják. Mertz aki csak Bon Jovit hallgat vagy Aerosmitht, Bryan Adamst, az nem elég kemény, mert Slayert meg Rammsteint kell hallgatni. (Én hallgatok ilyeneket is, mint a Bon Jovi, de pl. Nightwisht is, meg a 60-as évekből régi zenéket is.) Eleve miért fontos, hogy kemény legyek? Háború van, vagy mi? Sokan kritizálják, hogy a mai fiatalok Asking Alexandriát hallgatnak. Ne értsetek félre, ezt a bandát én se szeretem, de nem értem, eleve minek foglalkoznak felnőtt emberek azzal, mit hallgatnak a tinik, ha nem a gyerekükről van szó. Meg eleve hogy lehet ilyen nagy indulatokkal utálni valamit. Azt értem, hogy sokaknak a pózerség nem szimpatikus, ami ehhez társul, de szerintem ez a "hú de kemény vagyok, mert mellőzöm az összes Bon Jovi szerelmes dalt" ugyanúgy pózerség. Az nekem is furcsa, amikor tinédzserek olyan pólókat hordanak, amiről azt se tudják, hogy ami rá van írva, az egy rockbanda, de arról meg a banda tehet, mi a francért adták el a logót a C&A-nak? Szóval szerintem nem kisebb pózerség az se, amikor valakinek bejönne valami lájtosabb, d enem hallgatja meg, mert ő most menő.


2018. jún. 3. 21:55
 1/7 Metionin ***** válasza:
100%
Én inkább azt tapasztaltam, hogy amit nem szeretnek, azt lexarják. Rengeteg rocker és metálos ismerősöm van, nyilván nem mindenkinek ugyanaz a zene (haj, film, ruha, kutyafajta, könyv, stb.) tetszik mert különböző emberek. De poénos beszólogatásokon kívül nem tapasztaltam még olyat, hogy a Behemoth rajongó utálna engem mert szeretem a Dimmut vagy ilyesmi. Vagy a női énekes imádók sem estek még nekem egyszer sem, amikor mondtam hogy tulajdonképpen engem irritál a női vokál. Na meg minden rocker ismerősömnak van olyan haverja aki nem rockot hallgat. Ha valaki intelligens, akkor túl tud ezeken lépni, ha meg szűklátókörű, akkor igazából mindegy is hogy mit szeret, úgyis mindent xarozni fog ami a saját érdeklődésén kívül esik.
2018. jún. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]


Áá, dehogy :)

2018. jún. 4. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem utálok azért más műfajt (pl hagyományos rock zene), mert nekem nem jön be, de azt meg kell hagyni, hogy az igénytelenül összehányt "zenék" nagyon kiábrándítóak, pl az aktuális tuc-tuc és a velük egy színvonalon lévő metalcore.

A Black Metal a műfajom, ismertebb bandáktól az orosz sztyeppék zenekaraiig, és mit lát az Iron Maidenes rocker? "Fhuu nézz oda, hogy keménykedik, a Maident meg nem is ismeri, dühítő, pózer, fujj".

Nem vagyok 'rocker/metalhead'. Méghozzá azért nem, mert szeretem a klasszikus zenét, pl Seress Rezső, és nem a lehányderrájzing feldolgozást, hogy elég hiteles arc legyek. Évekig volt társaságom, de rájöttem, hogy ez ciki. Megy a farokméregetés, hogy ki hallgatja a divatosabb bandákat, ki a legkeményebb grindcore arc. És én vagyok az elitista köcsög, annak ellenére, hogy szerintük ódivatú zenéket hallgatok. (A Maiden-el mi bajom van? Semmi nem volt egészen addig, amíg nem fosták százezerszer az arcomba.)


Tehát ez gáz. Nehezen találok olyan arcokat, akikkel egy sör mellett tudok zenéről beszélgetni, és semmi bajuk velem. Ők inkább a 40 körüli lemezgyűjtők, zárkózottabb személyiséggel.

18/L

2018. jún. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Nekem a barátaim 1 kivételével nem is rockerek, vagy nem fontos nekik a zene, ezért velük ilyeneken nem vitatkozom. De azért persze vannak más kapcsolataim is a világban, látok ezt-azt, akár a neten is, és kialakult ez a véleményem.
2018. jún. 6. 08:11
 5/7 anonim ***** válasza:

Én konkrétan 5 éves korom óta rocker vagyok :D


Volt egy kismagnóm, reggelente apum bekapcsolta, és azzal ébresztett ha menni kellett oviba.


Olyan zenék voltak rajta, mint a Paff a bűvös sárkány, A kisvakond nadrágja, és a Kárpátia teljes album :D

(a gyerekzenéket sose szerettem igazán, legjobban a pörgősebb, "mérgesebb" zenék jöttek be - ennek amúgy semmilyen hatása nem volt a személyiségemre, én vagyok az agresszivitás antipéldánya :D)


Imádom a rockzenét, de rengeteg másféle szám is van a telómon (Disney betétdaloktól a Dethklokig, hosszú skála)


Legjobb barátnőm meg például hatalmas One Direction fan. Nekem a zenéjük pont nem nagyon jön be, mégis valahogy "szeretem" őket, a barátnőm miatt :)

2018. jún. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez szerintem nem stílusfüggő, minden társaságban vannak szűk látókörű, a saját komfortzónájukból kimozdulásra képtelen hülyék és normálisak, az a mi szerencsénken/szerencsétlenségünkön múlik, hogy egy-egy ilyen társaságban melyik véglettel találkozunk többször.
2018. júl. 5. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, lehet igazad, én valamiért így figyeltem meg.
2018. júl. 5. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!