Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mért van ez, mért kell elítéln...

Mért van ez, mért kell elítélni mindenkit?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mindössze 12 éves vagyok, tudom, még nagyon fiatal, mégis állandóan felmerül bennem a kérdés, hogy mért ítélnek el ennyi embert mostanábban.

Mert aki kicsit is más, mint a többi, azt egyszerre támadják le.

Hatalmas külőnc vagyok, nem sorolom magam semmilyen stílusba, rockot, metált punkot hallgatok, csendes vagyok , gördeszkázok, nagyon szeretek rajzolni és olvasni, kedvenc tantárgyam a magyar és utálom a tesit.

És az osztályomból mindenki elítél. A Tankcsapdás fiúk is annak ellenére, hogy ők mekkorra rockerek, meg utálják a plázacicákat, meg izé, enhem elítélnek, mert ronda vagyok, viszont a gyönyörű , tükörben csücsőrítős fajta lányokat körül ugrálják.

Mért van ez??

Ráadásul én nem ítélek el senkit, nem ítélem el a cigányokat, a melegeket, a rockereket, az emokat, a hippiket, a rasztákat, a punkokat, a motorosokat, a deszkásokat, a könyvmolyokat. Még a discos plázacicákat és swageket is valamennyire elfogadtam.

Állítólag más a látásmódom, mindenben mást fogok meg, mint a többi ember, anya úgy fogalmazott, mindenben meglátom a jót, és hogy ezért "emelkednek ki a rajzaim", mert a saját világom ábrázolom rajtuk.

Mondjuk a Hungary's Got Talentben a Bodysoma produkcióját elősször félve néztem végig, aztán nagyon szimpatikusak lettek.

Múltkor a buszon láttam 2 öreg hajléktalant,egy bácsit és egy nénit, az összes utas rajtuk röhögött, de szerintem gyönyörű látvány volt. :) Olyan aranyosak voltak, egy fülhallgatóból hallgattak zenét, meg lefiatalozták egymást... Csodálatos volt. :)


Szóval, szerintetek mért van ez?



2015. okt. 28. 00:38
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

"enhem elítélnek, mert ronda vagyok"

Kizárólag emiatt, mert a szociális életben a kinézet dominál. Persze azt nem tudhatjuk tényleg csúnya vagy e.

2015. okt. 28. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%
Ez mindigis így lesz. Nem fog változni.
2015. okt. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%

12 éveshez képest meglepően éretten gondolkodsz, kilógsz a kortársaid közül. Valszeg ez a baj, nem a külsőd, bár, ha valóban pozitív a kisugárzásod, akkor elfogadnak. A kamaszkorra jellemző a nyájszellem, az elfogadottságra törekvés, senki nem szeret kilógni a csapatból.

Azért az meglepett, hogy neked a Bodysoma szimpatikus volt. Én is alapvetően pozitív gondolkodású vagyok, valahol még érteni is vélem, mire akarták felhívni a figyelmet, de a kivitelezés módja kicsapta a biztosítékot. Az a lány, akit fellógattak, nekem egyértelműen bántalmazott típusú személyiség volt, úgy lapult a két fickó között, mint egy riadt, szeretetért esengő kisgyerek, szörnyű volt látni a tekintetét, a gesztusait.

2015. okt. 28. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem te nem vagy 12 éves, ahhoz képest túl jó a helyesírásod meg a fogalmazásod. De értékelem tőled, hogy próbálod védeni a mai fiatalságot. :D


Kérdéseidre válaszolva:


Az irigység itt a kulcs több esetben. Más esetben pedig az előítélet vagy negatív tapasztalat.

2015. okt. 28. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

Ne hagyd abba a rajzolás. Aki ilyen látásmóddal és gondolkodással frendelkezik az egyedi. De ne dicsekedj vele. Még csak tizenkét éves vagy. Mi a baj? Maj elfogad valaki. Ne akarj már másoktól függeni. Alkoss. Fejezd ki magadból a szépségedet...

Így is sugárzol, csak nem mindenki képes látni...

Tanulj, fejleszd magadat, van motivációd.

2015. okt. 28. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Van egy hely, ahol pont az egyediség, különcség a lényeg. Ahol nem kell egyenruhába járni, és a fő, hogy valaki merjen raszta, punk vagy kék hajú lenni. Ez pedig a művészeti iskola.
2015. okt. 28. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mert ostobák, és megy a csordaszellem.


És ne hidd, hogy felnőttként változik, mert nem. Engem a volt párom 30-as barátai néztek le rendszeresen, mert csendes vagyok, elvont zenéket hallgatok (nem az elektronikus szrokat, amiket ők), stb. Az egész baráti tsaságból egy másik férfival voltam csak jóban, mert ő is különc volt. Neki rendszeresen beszóltak, kigúnyolták a(z amúgy király) zenei ízlése miatt.

Mikor pedig ezt felhoztam a páromnak, még a srácokat védte, hogy "de csak poénkodnak" - ám azt nem vette észre, hogy ő maga SEM mer kiállni önmagáért, megy a többiek után.

Már nem vagyunk együtt, így hál' isten megszabadultam a felszínes haverjaitól.


Szrd le az iskolatársaidat, hidd el, találni fogsz hozzád hasonló érdeklődési körrel rendelkező embereket, akik annak fognak szeretni, aki vagy, és nem próbálnak megváltoztatni.

2015. okt. 28. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Pelenkásfiú ***** válasza:

Remélem, felnőttkorodra is megmarad ez a hozzáállásod! :)


Szerintem aki (ok nélkül) elítél másokat, annak saját magával van baja és jobban érzi magát azáltal, hogy másokat rosszabbnak tüntethet fel.

2015. okt. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én elhiszem, hogy 12 vagy. Szereted a magyart, ha jól gondolom innen a fogalmazásod, és a helyesírásod.

Szard le a birkákat, és éld az életed. Neked már most van ízlésed és stílusod/egyéniséged. Ami manapság már ritka a páwák és a ribik mellett. Csöppet se szomorodj el, mert elítélnek. Nekik van egy birka szemléletük, ami azt jelenti, hogy ők csak a ribiket és páwa/swag/yolo (birka emberek) embereket veszik észre és ha ez nem így van akkor kiközösítik. De hát menjenek a birkák után és egyék a szaros füvet. Te tartsd meg a mostani stílusod, ezt jegyezd meg!

2015. okt. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!