Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érzékenyülök el, ha...

Miért érzékenyülök el, ha meghallok egy szép, lassú lírai számot?

Figyelt kérdés

Ha meghallok egy lassabb számot, mondjuk egy balladát, amit régen hallgattam, vagy hallottam pl. a TV-ben, akkor a sírás kerülget, de indokolatlanul... Még amikor el sem kezdődik a szám, már akkor sírhatnékom lesz az első pár másodpercnél. Nem kezdek el sírni, hanem csak könnybe fullad a szemem, meg furcsa érzéseim is vannak, szomorú is leszek tőle, és a régi emlékeket hozza fel bennem, legyen az jó vagy rossz emlék, hiányoznak is ezek, lehet hogy azért, mert visszavágyom ezekbe az időkbe. Hozzáteszem azt, hogy ugyanez van, ha a régi fényképeket nézegetem, ha a régi videókat nézem, na attól meg még jobban elérzékenyülök.

Hasonló a helyzet akkor, amikor egy olyan lassabb számra (pl.: Delhusa Gjon, R-GO, Zámbó Jimmy, LGT, Bikini, Edda, P.Mobil...) bukkanok, amit először hallgatok, amikor jön a refrén, már attól elérzékenyülök és kicsit bekönnyezek. Elég mély érzéseket keltenek fel bennem ezek a lassú lírai számok. Van ennek valami köze a tudatalattihoz, vagy érzelmesebb fiú vagyok? Másnak is vannak ilyen érzései? Túlérzékenység lenne? Köszönöm a válaszokat előre is. 16f


2018. jún. 6. 17:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Mert nagyon szentimentális vagy.
2018. jún. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Azt tenném még hozzá, hogy a jellemem is ilyen érzelmesebb, ha meglátok egy koldust az utcán, akkor majd megszakad a szívem, hogy mit kell neki átélnie, hogy mennyi ember halad el mellette, nem segítenek neki, rá se néznek, figyelmen kívül hagyják. Ha van nálam apró akkor mindig adok pénzt az ilyen embereknek. Ha örül neki és elfogadja, és ezzel örömet okozok neki, akkor ez nekem is örömet okoz. Sokkal jobban szeretek adni mint kapni. Gyakran attól leszek boldog, ha látom egy családtagomon, hogy ő boldog. A legapróbb pozitív dolgoknak is örülök. A másik az, ha beteg gyerekekről látok videót, akik tömegesen hunynak el naponta, akkor is belülről egy szomorú és kínzó érzés fog el (sokszor magamat is felelősnek érzem ezért, hogy mennyi beteg ember él a Földön, és emiatt ezek indokolatlanul bűntudatot keltenek bennem, de nem tudom miért, elég furcsa érzés, mintha magamat hibáztatnám minden egyes rossz és szomorú dologért ami a világban történik, nem ajánlom senkinek az érzést...) Többször is hirtelen csak úgy megváltoznak a gondolataim, és melankólikus leszek. Valakinek esetleg szokott lenni ilyen érzése? Mentális betegségem lenne?
2018. jún. 6. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!