Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szükségem van a változatosságr...

Szükségem van a változatosságra. Hogyan lehetne számomra kielégítő az élet?

Figyelt kérdés

Tehát bármibe belekezdek, azt 3-4 év után teljesen megunom, már nem éltet. Így vagyok párkapcsolatokkal, tanulmányokkal, hobbikkal stb.


Szóval ez nagyban megnehezíti az életemet. Hobbit még könnyen lehet váltogatni, de a többit nem túl szerencsés.


Mire elvégzek egy képzést, már nem lesz motiváló dolgoznom benne. Ez a legzavaróbb.


2018. jún. 8. 14:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%

Neked nem változatosság kell, hanem fogalmad sincs, mit akarsz, és az elköteleződéssel is komoly problémáid vannak. Plusz a felnőtté válással is.


Munka: találd meg, ami érdekel, válaszd ki azt a szeletét, amiért fizetnek is, és soha nem fogod megunni.


Amíg annyi önismeretnek sem vagy a birtokában, hogy fogalmad sincs, mi érdekelne, addig nehéz lesz.

2018. jún. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

Azt még megértem, ha egy halva született oktatási rendszerben hamar motivációdat veszted a tanulásban, ez a párkapcsolatokra vonatkozó része viszont elég erős volt.


"Így vagyok párkapcsolatokkal, tanulmányokkal, hobbikkal stb." - Akkor magyarul mondva: Nem vagyok ku*va, csak szeretek változatosan élni.


Egyébként az első válaszoló tökéletesen megfogalmazta, mi az, ami hiányzik belőled: az önismeret, illetve a céltudatosság. Nincsenek elképzeléseid, hosszú távú terveid, fogalmad sincs arról, hogy - pontosan - mit akarsz.

2018. jún. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményeket.


Pont azért nehéz a helyzet, mert van felépített jövőképem, van önismeretem. Tudom hol szeretnék lenni 5-10 év múlva. A gond az, hogy ez felülíródik, így működöm. Ami nem probléma. Csak nem tudom, hogy mibe kezdjek, ami ezzel összehozható.

Vagy van valami más megoldás?

2018. jún. 8. 14:52
 4/12 anonim ***** válasza:

"...így működöm. Ami nem probléma."


Szóval lényegében olyan életet szeretnél, ami összeegyeztethető a "változatosságra való igényeddel", ahelyett, hogy tennél azért, hogy megváltozz - jobban mondva azért, hogy megtaláld a helyed, amit ténylegesen szeretsz, és érdekel téged annyira, hogy ne und meg azt. Hogy kedved legyen hozzá...


Akkor úgy látom, a kérdés (már) tárgytalan...

2018. jún. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy próbálsz segíteni. Sajnos nem változtatható meg. Ez olyan, mintha egy introvertáltnak mondanád, hogy változzon extrovertálttá. Tehát nem egy felszínen lévő aprócska dolog, pl viselkedésminta. Hanem mélyen gyökerező. Próbáltam már változtatni. Nem működött. Azért keresek új ötleteket 🙂


Szóval olyan dologba kezdek bele, amit akkor szenvedélyesen szeretek és el tudom képzelni magam benne a végtelenségig, de mindig alábbhagy a dolog, és később bárhogy keresem, nem tud érdekelni. Kertészkedés pl. Kedvenc hobbim volt, 4 éven keresztül egyre több és különlegesebb növényekkel foglalkoztam, tényleg csak szórakozás szinten. Most meg bevetettem fűvel mindent, mert már nincs kedvem hozzá. Nyűg lett a kapálás meg öntözés. Olyan dolog, amit előtte szórakozásként éltem meg.

Új hobbit könnyű találni. Mostanában edzeni szeretek. Tényleg kimaxolom ilyenkor a dolgokat. Egészséges táplálkozás, figyelek a testemre, izmokra ízületekre stb... és már abban is biztos vagyok, hogy néhány év múlva nem fog érdekelni. Akármennyire is szenvedélyem most. Vagy pl azelőtt még az informatika érdekelt. És az élet szinte múnden területén ez jellemző, hogy középtávonként új.. kihívást(mondjuk így) kell keresnem.


Tehát én nem látom hogyan találhatnék olyat, ami örökre lekötne. De valami megoldásra szükségem van, mert ez így nagyon kedvezőtlen pl munka szempontjából.


Valakinek van ötlete?

2018. jún. 8. 15:19
 6/12 anonim ***** válasza:

"Kertészkedés pl. Kedvenc hobbim volt, 4 éven keresztül egyre több és különlegesebb növényekkel foglalkoztam, tényleg csak szórakozás szinten. Most meg bevetettem fűvel mindent, mert már nincs kedvem hozzá. Nyűg lett a kapálás meg öntözés." - Sok esetben az okozza nálad a hibát, hogy amikor belekezdesz valamibe, még nem (teljesen) vagy tudatában annak, hogy ez mivel jár. Egyelőre azt lehet ezekből kiolvasni, hogy felelőtlen döntéseket hozol. Olyan dolgokba kezdesz bele, amiről fogalmad sincs, hogy a későbbiekben is bírni fogod-e / megmarad-e a lelkesedésed / valóban érdekel-e téged.


Az introvertáltságot meg az extrovertáltságot hagyjuk inkább... Mert azt ugye tudod, hogy nem úgy működik, hogy valaki 100%-ban introvertált, és 0%-ban extrovertált - vagy éppen fordítva. Mindkettő megvan az emberi személyiségben, ráadásul általában kevéssé térnek el az 50-50-es megosztottságtól. 60-40-nél nagyobb megosztottság nem jellemző. Az pedig szintén nem állja meg a helyét, hogy egyikből ne lehetne a másikba térni. :(

2018. jún. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Értem már mi a különbség a nézeteink között.

Segítesz tisztázni nekem?


Ugye mit jelent az intro-extrovertáltsák... ki honnan nyeri az energiáit.

Namost egy introvertált megtanulhat extrovertáltként élni-viselkedni, de ha nem elégíti ki a szükségleteit, ami személyiségéből adódóan továbbra is nagyobbrész introvertált, akkor boldogtalan és kimerült lesz. Pl ilyen típusú színészek-előadóművészek jócskán rápihennek egy-egy fellépésre, vagy rosszabb esetben kábszival-alkohollal tompítanak. Egyszerűen bármit is tesznek, ha 60%-ban introvertáltak, akkor 60%-ban introvertált szükségletek kerülnek prioritásba náluk.

Biztos vagyok benne, hogy ez valahol mélyen, tudalatti szinten megváltoztatható, de ez már ilyen tibeti szerzetes meg agykontroll szinten van, ami... szóval ez nem az én szintem.

2018. jún. 8. 17:43
 8/12 anonim ***** válasza:
Fogadd el az elő két véleményt, mert alapvetően ez az oka annak, amit leírtál.
2018. jún. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem át kéne gondolnod, hogy mi az amiért beleunsz valamibe, mi az amit látsz benne és megszűnik idővel? A kihívás, hogy egy idő után már bizonyítottad, hogy képes vagy rá tehát értelmét veszti?

Valóban boldoggá tesznek ezek a dolgok, vagy ez valami önigazolás, a külvilág/magad felé, hogy te ilyen vagy, te ezáltal értékes vagy vagy bármi? Ezeket csak így felvetettem, lehet hogy semmi ilyesmiről nincs szó, tényleg szimplán csak ilyen az érdeklődésed, hogy lelkesedsz aztán beleunsz.

Munkában tényleg valami változatos kéne, pl. ahol sok féle ember megfordul, vagy szabadúszóként több lábon állni, nem tudom, nem egy irodai munka. :D


A párkapcsolatról meg annyit, hogy szerintem ebben hasonló társat kellene keresned, aki szintén gyakran változtatja, hogy mi felé irányítja az érdeklődését, különben beleunsz az emberekbe is, vagy legalábbis, aki nyitott arra, hogy mindig belerángasd valami újba, de ezért neked is tenned kell.

2018. jún. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a felvetést. Amikor „ráunok” valamire, akkor még kihívás és elérendő cél is rengeteg lehetne. De egyszerűen ezek megmaradnak. Le szoktam írni ezeket a célokat, teendőket, de aztán otfmaradnak végleg, eléretlenül.
2018. jún. 16. 14:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!