Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lehet az oka, hogy ennyire...

Mi lehet az oka, hogy ennyire gazdag a magyar kultúra a költőktől?

Figyelt kérdés
+ Akik versfaragók, abból is sok van.

2018. jún. 8. 17:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudom a választ, de örülök neki.
2018. jún. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
10%
sok szóból sok élvezhető dolgot lehet alkotni...
2018. jún. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tudományoskodó senkik tették "gazdaggá", akik abból éldegéltek, éldegélnek nem is akármilyen szinten, hogy irásba tudtak foglalni olyan, a világtörténelem menetét jelentősen befolyásoló körülményeket, mint hogy "Mire gondolt a költő?".

Az senkit nem érdekel utólag, hogy a költőt érdekelte-e, hogy mire gondolnak, gondoltak a körülötte élők, de ez egy nagyon jó témakör, mert tulajdonképpen könyvtárakat sikerült megtölteni értelemetlen dolgokkal, amelyeknek valakik "értelmet" adtak.

Erősen szubjektív a "gazdagság"!

Olyan dolgokkal lehet elvenni éveket emberek életéből - semmire sem használható "ismeretek" megszerzésével, - amelyet ott, az iskolában használ utoljára az ember csak azért, hogy ne kapjon kampót, - feleslegesen generált akadályokat leküzdve.

Mint a soknyelvű iskola!

Lehet, hogy kőműves szeretnél lenni, de csak akkor lehetsz kőműves, ha hat nyelven makogsz akadémiai szinten!

Jól jár az állam! Jól jár az iskola! Jól jár a tanár! Jól jár a tankönyvkiadó! Jól jár a tanuló segédeszközöket gyártó és forgalmazó cég! Jól jár a vízművek! Jól jár az elektromos művek! Jól jár a buta, semmitmomdó statisztikákat gyártó organizmus! Te meg sokadrangú senki maradsz a sor végén, akit senki nem kérdezett - és örülhet, hogy baromsággal töltött el x évet az életéből.


Három évet töltöttem el azzal, hogy angolt tanultam, - mert követelményként támasztották visszamenőlegesen az idegennyelv tudást.

Számtalan ilyen-olyan megpróbáltatást viseltem el a cél érdekében! - Újabb és újabb helyszínek... Több tanár! Új tanár, új szopások! Elképesztő mennyiségű idő, amit a szabadidődből voltál kénytelen beáldozni. Stressz. Számolatlan pénz, amit az új tanárokhoz való idomulás jegyében voltál kénytelen elkölteni. A vizsgákat övező körülmények.

S midezt azért, hogy elfelejthessek mindent tokkal-vonóval, - mert nincs mire használnom, ergo nem is használom a nyelvet, nem él a nyelv.

Kelletlenül kidobott idő és pénz volt számomra az egész!

Ki vagyok segítve manapság is azzal, hogy "megcsillan a nap sugara a jégkristályon", miközben letörik a középső lábam a hidegben...

2018. jún. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!